bugün

entry'ler (398)

kırktan sonra

Bundan 2 sene evvel, üniversiteyi yeni kazanmış bir delikanlıyken bir sevdaya yenik düştü kalbim. Kendisi 40'lı yaşlarında bir hanımefendiydi, ne eğlencemiz ne de derdimiz eksik oldu kendisiyle. Haftasonları adalara yaptığımız gezilerden tutun da sıradan hafta içlerini renklendiren tatlı gece sevişmelerine kadar... Ancak gelgelelim ki çevre baskısından ötürü hiç el ele dolaşmak nasip olmadı, pek yol yordam bilirdi kendisi.

Bir pazar gecesi eve girdiğimde, o dönem yurtta ikamet etmekteydim yalnızca cumartesi pazar günleri evci çıkabiliyorduk, holün ışığını açık gördüm, o holde geçen çok komik lakin anlatması pek ayıp kaçacak hadiselerimiz oldu. Her neyse, konumuz bu değil. Geniş, ferah ve havadar odamızın kapısı aralıktı, "aşk lambamız" olarak adlandırdığımız kızıl ışığın hüzmeleri kapı aralığından yere serilmişti. Beni aldattığını hissetmiştim, hissetmeyi de geçtim kendi gözlerimle görmüştüm. Ardımı dönüp terk ettim o evi, o seneyi takip eden yaz ayında ise kaydımı dondurup interraile çıktım. Huzurluyum.

Kırktan sonra olmazmış, gördüm.

saçlarını boyatan sözlük yazarları

Erken gelen yiğidin
Toplarsın taşşağını
Kıraç topraktan
Ey saçlarını boyatan sözlük yazarları

Ne mavisi ne yeşili
Sorguya gerek duymaz
Mavzer eyler beni

Hanım ise değme keyfime
Oğlan ise sıçayım böyle işe
Kadıköy'de bir bira içer miyiz

Kıymeti bilenden
Öfkeyi salandan
Kaçın
Stgood vursun sazına
Yar oynasın karşımda
Bizden bir nane olacağı yok
Ey saçlarını boyatan sözlük yazarları.

alkolik oldum

ağzımdan çıkması imkansız tümce. Bir bira olmuş 10 lira, ulan bira alkoliği olacağımıza olmayalım daha iyi zaten. Viski hede hüde desen 200'den başlıyor. Sal kardeşim, ne alkoliği. Alkolik olmak sınıfsaldır.

depresyon

anlık girdim, sözlüğe de geri döndüm. Selamlar herkese.

sevişirken 28 dk aralıksız git gel yapabilen erkek

Esas erkeğin 5dk'dan uzun sürmemesi gerekir gelmesi, öteki türlü büyük sıkıntı.

sözlük yazarlarını mutlu eden şeyler

Dostlarla çay kahve içmek, fazlası değil.

müsadenizle ben uyuyorum allah rahatlık versin

Kendine iyi bak canım sözlük, iyi geceler.

sözlük yazarlarının itirafları

Yanlışlıkla içe kapandım sözlük, uzun senelerdir kimseye iyi davranmadım, herkesi etrafımdan uzaklaştırdım, sonrasında düzelmeye çabalasam da bir şey fayda etmedi ve arkadaşsız kaldım. Oturup çay çorba içmeye, arayacak kimsem kalmadığında her şeyin farkına vardım. insan sosyal varlıkmış.

forest

Çok kullanışlı bir uygulamadır forest. Telefonu elinizden bırakıp başka şeylerle uğraşıyorsunuz, bu süre boyunca size minik ağaçlar dikiyor ve kendi ormanınızı oluşturuyorsunuz. Bir süre sonra hırs yapıp deli gibi çalışmayı yahut her yaptığınız işte bu uygulamayı kullanmaya başlıyorsunuz.

Kullanan varsa arkadaş ekleşebiliriz.

edebiyat

Son zamanlarda yönü özellikle Latin amerika'ya doğru evrilmekte olan sanat türü. Ülkemizde de pek güzel çevirilerine rastlamaktayız artık. Betimlemeci ve realist bir anlatı tercih edilir genel olarak, ancak gerçek dışı olgulara da sıklıkla yer verir ve bunu da kurmacaya oldukça güzel bir şekilde yedirir. Aynı zamanda türk edebiyatının da yükselişte olduğunu belirtmemde fayda var, yayıncılık adına güzel günler yaşayacağımızı ümit etmekteyim.

kadınlar ne ister

Anlaşabileceği bir erkek, zor bulunur.

sosyal hesaptan yediğini içtiğini paylaşan tip

Blogger abi ve ablalarına çok özenen tiptir. Bunun neo akımı da evde yapılan yemek stilistçiliğidir. Süslü püslü tabaklar, az porsiyon yemekler ve genelde tahta altlıklar. Çok yargılamıyorum ama ben uğraşmam.

1 70 bile olmayan erkeğin adamım diye dolaşması

Kötü kalplisiniz.

sözlükte artan kankacılık furyası

Varsa öyle bir şey ben de gireyim, kayıtlar nereden alınıyor?

tutmayınca aynı başlığı ikinci defa açan tip

umudun hala var olduğuna inanan tiptir.

garavel ustanın sahip olduğu yetenekler

kendisi bir hava bükücüdür, ancak ne yazık ki nesli tükenmiş bir topluluktur hava bükücüler. zekasını ve savaş taktiklerini ancient keşişlerden almış, ehemmiyetli bir eğitimden geçmiştir. yola çıktığı arkadaşları arif, bob marley faruk ve 216 ile kötü kalpli ateş lordu logar'ı bitirmek ve gora'yı kurtarmaktır amaçları. arif'in biricik aşkı ceku ise keşfedilmemiş bir su bükücüdür, ne yazık ki logar ile evlendirilecektir, team garavel bu olayı çözmeye yemin etmiştir. ancak öğrenmeleri gereken daha çok şey vardır.

küpe takan erkek

sene 2020 ve hala bunu tartışıyoruz.

çırağın annesi ile cinsel ilişki yaşamak

işçisin sen işçi kal, giy dedi tulumları.

yazarların kredi kartı ile en son aldıkları şey

Ankara istanbul otobüs bileti.

çok tatlısın

17 senesinin bahar ayları; kadıköy civarındaki bir barda white russian yudumlamaktaydım, akşamın geceye evrildiği vakitler. 20'li yaşlardaki genç bir hanımefendi sevgilisinden taze ayrılmış olsa gerek, üzgündü, ben ise yeterince çapkın. Yanına yanaşıp bir sigara ikram ettim, kendim sarmıştım, onu önemsemiştim, ilk kez belki de birisi onu önemsemişti. Sigarayı dudaklarının arasına götürürken çok naif bir biçimde teşekkür etti, o esnada sigarasını kavladım. Adımı sordu, söyledim, o da. Hikayemi anlattım ona yarı abartı yarı hayal, eminim onun hikayesi de öyleydi. Arka planda sarhoş olmadan keyif alamayacağınız bir müzik çalmaktaydı, keyif almadık, ancak sohbet keyifliydi. Elimi tuttu önce, yumuşacıktı minik elleri. Saçlarına götürdü sonrasında elimi, saçlarını hiç okşayan olmamıştı yaşıtlarından. Düz siyah saçları vardı, küt kesim. Bana bakarken heyecanlanıyordu, haklıydı da. Ona poe'den raven şiirini okudum Amerikan aksanımla, pek beğenmişti, sözleri anlamasa da. Anlaması önemsizdi, hissiyatlı önemli olan. "Çok tatlısın." Demekle yetinmeyi tercih etti.