bugün

teaser için şöyle buyurabilirsiniz.

http://www.facebook.com/photo.php?v=10151084701853485Gb-jRz7HWqs&feature=youtu.be
hıristiyanlık propagandası yapıldığına dair izlenim veren korku filmi. izlerken sadece korkmakla kalmıyor, yobazlık damarlarınız da kabarabiliyor. nedir bu abi ? sanatın evrenselliği denen bir olay var ki bunun da bokunu çıkarmayı başardılar. ben misyonerlik faaliyetlerinin karşıma boş vaktimde eğlenmek için izleyeceğim bir filmde çıkmasına alışkın değilim. ayıp denen bişey var. ya ne bileyim belki de aşırı dinci tarafım var ve benim bundan haberim yok. *
kısacası kendinize zaman ayırıp, kendinizi tanıyabileceğiniz bir korku filmi. *
türkiye' de henüz vizyona girmemiş filmdir. milletin feci tırsarak izlediği bu filmi az sonra karanlık bi odada ve kulağımda kulaklıkla izleyeceğim. sağlıcakla kalın dostlar hakkınızı helal edin.

edit: yine korkamadım yine korkamadım. Bir korku filminden korkabilmek için gerekli tüm ortamı sağladım ama yine korkamadım. ama film güzel kendini izlettiriyor.
korkutmayan korku filmidir.
söz ve bestesi dave mustaine'e ait olan 1986 yapımı megadeth parçası.
http://www.youtube.com/watch?v=mKG3n19GdJI
Hurdy Gurdy Man parçası bir fragmana bu kadar mı cuk oturur, bu kadar mı güzel durur.
zodiac filminde de kullanılmıştı bu şarkı ama, bu fragmanın üzerinde pek bi şık durmuş.
izleyip döneceğiz efenim.
izlemeye niyetlenip, du bi önce fragmanına göz atayım dedikten sonra, aşırı tırsıp izlemekten vazgeçilen filmdir.

Edit: Her filmde olduğu gibi bunda da en sağlam sahneler fragmanda sunulmuş, seyirci korkmaya motive edilmiştir. Korkutuyor mu? evet. lakin; Film buram buram misyonerlik kokmakta, hemen hristiyanlığa iman etmezseniz, şeytanlar bedeninizi ele geçirir mesajı vermektedir. Sonra şeytan çıkarma ayini için bekleyin ki vatikan'dan onay çıksın.
korku sevenlerin kaçırmaması gereken film.. cinli, şeytanlı filmler, lanetli nesneler falan derken baya etki ediyor.. içinde çok klişe var ama bunları ustaca vererek dandik hissettirmiyor.. imdb puanı 7 benim puanım da 6,5 kendisine..
Sadece trailer i izlerkenki gerilimle kaldım. Filmde daha üstü yok zaten gerisi klişe.
korkudan çok içinde gerilim bulunduran film.. gerçekten çatır çatır altına sıçmak isteyenler, sağlam bir korku yaşamak isteyenler bu kaliteli film yerine the grudge orijinali olan japon versiyonunu izlesin.. korku filmi manyağı olarak beni korkutabilen iki filmden biridir.. o yüzden korkutmuyor diyen götelekler the grudge mutlaka izlesin..
izlemeden önce fragmanına bakarsanız istediğiniz etkiyi yaratmayacak olan film. ama yine de geriyo mu. hem de bayağı bi geriyo.*

bazı sahneler hariç yönetmeni gayet başarılı buldum. ilginç kamera açıları kullanmış. yazdım onları bi kenara. yahu bi de zum mu kaldı ya. nefret ediyorum şu zum olayından. iki kere mi ne kullanmış. o bile beni sinirlendirmeye yetti.

neyse efenim ben derim ki izlemediyseniz fragmandan uzak durun. önce hemen filmi izleyin. gerileceğinize dair garanti veriyorum. iyi seyirler...
film güzel, zaten korku filmi sektöründe hergün üretim yapılamıyor. yapılanların da arasından bu çizgide olanları acımasızca eleştirmemek lazım. korkuyor musun evet, geriyor mu evet.
insanları saw serisi, hostel, texas katliamı... gibi kan göstermeden gerebilen filmleri biraz el üstünde tutmak gerekiyor kanımca. the conjuring te işte öyle bir film.
--spoiler--
evet klasik konular, evet yine entari giymiş küçük kızlar, her odasında mutlaka ayna olan bir ev, ve futursuzca çakan şimşekler...

ama gel gör ki geriyor mu geriyor. farklı bir beklentiyle izlemediğiniz süre tatminkar.

ha filmin illa bir yerlerini eleştireceksek, sonunun exorciste bağlaması olurdu bu. ancak sahiden filmin ilk üçte ikisi bence çok başarılıydı.
--spoiler--

o yüzden zaten çok fazla alternatifi olmayan korku filmi seçeneklerinize mutlaka ekleyin efem
Harikulade bir film gerçekten de. Başından sonuna kadar hareketli bir film. Hele ki gerçek olaylardan uyarlanması filmi daha da cazibeli kılıyor. Psikolojiniz alt üst olabilir. Heyecanlı, korku dolu bir film. Sinema da izlemek kısmet olmadı ama evde bile izlerken böyleyse sinema da çok çok dehşet olacaktır. Hele ki son sahneler neydi öyle dedirtecek cinsten. Kesin ve net tavsiye ediyorum.
Bugün yardıra yardıra ankamall'a gittim sırf bu film icin, ama lanet olsun her taraf ergen bebelerle doluydu tüm iştahım kacti. yakında mutlaka izleyeceğim filmdir.
imdb'den 7.8 aldığını görünce dün izledim, ancak sonu çok komik ve basit bitti benim için. klasik korku filmi, efektten başka birşey yok. yinede Vera Farmiga hatrına izlenir.
an itibariyle fragmanını izlediğim, birazdan da kendisini izlemeye gideceğim filmdir.

annelerini beğenmemekle birlikte el çırpa olayı filme heyecan katmış, özgün bir hatırlatma unsuru olacağından şüphem yok. hani vardır ya bir şey denir ve o film akla gelir. film güzelse cidden, hatırlatıcısı el çırpması olacaktır.

izledikten sonra ayrıntılı inceleme ve spoiler de gelir tabisi.
eğer beklentiniz, sinemada ayaklarınız yere değmeden gebere gebere film izlemekse, gönül rahatlığıyla izleyebileceğiniz korku filmi.

hamiş: yeni taşındığınız evde gömme dolap varsa derhal onu ordan sökün atın.
son dönemlerde çekilmiş en iyi korku-gerilim filmidir. hikaye bilindik amerikan unsurlarından oluşsa da yinede konunun işlenişi ve oyunculukların etkili olduğu bir film olmuş.
gayet hoşuma gitmiştir. korku filmleri ne kadar saçma da olsa gerçek hayattan alınması filmi çekici kılmıştır. he ek olarak filmde ruhları o tek tük göstermişlerdir efektler zaten ürkütmeye yeterli.
aslı (bkz: the conjuring) olan filmdir..
Korkutma potansiyeli olan fakat beni fazla korkutamayan bir yapım.En sevdiğim korku-gerilim serisi olan Testere'nin yönetmeni James Wan'ın Insidious filmini beğenmiştim ve o filmden gerildiğimi de hatırlıyorum fakat bu film beni birkaç sahnesi dışında pek etkilemedi.Öncelikle filmin yeni taşınan evdeki paranormal olay klişesini içerdiğini bilipte gitmeniz gerekiyor ve film kesinlikle klişelerle dolu bir film fakat oyunculukların başarılı olması,yönetmenin başarılı çekimler ve fon müziklerinin de etkileyici olmasıyla film zaman zaman etkileyici olmayı başaran bir yapım fakat dediğim gibi ben falza korkmadım sadece birkaç sahnede ürktüğümü söylemeliyim.Film baştan sona sürükleyici denebilir fakat işte daha önce izlediğim korku filmlerindeki klişeler bu filmde de mevcut olduğu için filmi izlerken pek heyecanlandığım söylenemez tabi filmin sonlarını saymassak bence filmin en korkutucu ve heyecanlı kısmı son kısımları hatta sonlara doğru gerildiğimi söyleyebilirim.Son olarak fazla beklentiniz olmadan izlemeniz gereken bir film Korku Seansı ayrıca bana kalırsa para verip sinemada izlenecek kadar iyi bir film değil fakat evinizde gece yarısı izlediğiniz takdirde sizi korkutabilir zaten filmin etkisi bence insandan insana değişiklik gösterebilir yani beni fazla korkutamamış olsa da sizi korkutabilir.

6.5/10
Ülkemizde Korku Seansı adıyla 30 Ağustos'ta gösterime giren korku filmi.
Testere serisinin mimarı James Wan,sonraki filmlerinde ikinci bir testere vakası yaratamadı, o filmin başarısının gölgesinde devam etti kariyerine. Yönetmenin "Insidious - Ruhlar Bölgesi" ile silkelendiğini söylemek mümkün. "Ruhlar Bölgesi" nde, beden teröründen vazgeçip ruh terörüne odaklanan yönetmen, yeni filmi "The Conjuring" de de benzer you izliyor ama bir farkla: "The Conjuring" Wan'ın yeniden doğuşunu simgeliyor adeta. Sadece boxoffice rakamları bile bunu doğrular nitelikte. "Testere" 1,2 milyon dolar bütçesine karşın 103 milyon dolar hasılat yapmıştı. 20 milyon dolara mal olan "The Conjuring" in hasılatı da 200 milyon dolara yaklaştı.Filmin bu kadar etkileyici bulunmasında, son yıllarda sahte belgesel ve buluntu film formatına hapsolmuş doğaüstü hikayeleri, gerçekten yaşanmış olaylar ekseninde ve 70'lerin klasik korku filmlerinin atmosferiyle anlatmasının payı büyük. Hikayenin gerçekliği Wan'ın, "teknik donanımlarl, kanıtları filme ve ses kasetlerinekaydederek modern dönem tarzındaki hayalet avcılığının öncülüğünü yapmış " dediği, dünyaca ünlüdoğaüstü olay araştırmacıları Warren çiftinin tanıklığıyla sağlanmış. Roger Perron ve kızları film setini ziyaret ederken, gerçek Lorraine Warren ile Perron ailesinin kızı Andrea da ekibe danışmanlık yapmış. Lorraine Warren'ı filmin bir sahnesinde, Warrenlar'ın sunumu sırasında görmek mümkün. New Line Cinema, şimdiden ikinci filmin hazırlıklarına başladı. Hayes kardeşler yine senaryoyu yazacak ama yönetmenin James Wan olup olmayacağı netleşmiş değil.

Yönetmen : James Wan
Oyuncular: Vera Farmiga, Patrick Wilson, Lili Taylor
Senaryo : Chad Hayes, Carey Hayes

112 dak, ABD yapımı

Rhode Island'daki Harrisville kırsalı... 1971... Perron çifti ve kızları, yeni tanıştıkları çiftlik evinde karanlık varlıklar tarafından tehdit edilmektedir. Dehşet dozu giderek artınca aile, doğaüstü olay araştırmacıları Ed (Patrick Wilson) ve Lorraine Warren (Vere Farmiga) çiftinden yardım ister. Güçlü bir şeytani varlıkla yüzleşmek zorunda kalan Warren çifti kendilerini hayatlarının en korkutucu vakasıyla karşı karşıya bulur.
(Müjde Işıl, Sinema, Eylül 2013)

Film şu anda imdb'de 62.535 kişi tarafından oylanmış ve 7.7 olarak puanlanmış.
Sonu basit bitmesine rağmen, sıkmadan izletebiliyor kendini.
konusu klişedir. aniden verilen yüksek ses efektleri ile başarı yakalanmaya çalışılmıştır. nezlimde olmamıştır.
saçma sapan bir olay örgüsü yoktur filmin. bu özelliğinden dolayı izlenebilir. korku değil de daha çok gerilim filmi diyebiliriz. izlemezseniz bir şey kaybetmezsiniz yani.