bugün

sattıkları ürünleri hayvanlar üzerinde denememelerini asıl pazarlama noktası olarak belirleyen bir kozmetik-bakım ürünleri mağazasıdır.fakat durum ülkemizde çoğu kişi tarafından yanlış anlaşılmış,sanki sattıkları ürünler doğal,katkı maddesiz gibi bir imaj oluşmuştur.
süper güzel kokulu ürünler satan, içeriye girildiği zaman insanın kendini kaybettiği mağazalar zinciri.
vücut bakım ürünleri genellikle kokusuz satılır. istediğiniz kokuyu ayrıca satın alırsanız, içine karıştırırlar. amerika'da ürün ambalajlarını götürdüğünüzde geri alırlar.
müşteriye verdiği değer ve önem kutlanası olan mağazalar zinciri. alınan ürün, beğenilmediği taktirde geri alınıyor.
(bkz: i take you to the body shop)
10 ytl karşılığında alabileceğiniz indirim kartı, her alışverişinizde size %10 indirim sağlar. ayrıca doğumgününüzün olduğu ayda ve her 50 ytl lik alışverişinizde ekstra indirim uygularlar.
özellikle bir bayan için içeriye girdiğinizde bi türlü çıkamadığınız ve maaşınızın önemli bir kısmını burada bırakabileceğiniz yerleden biri
pazarlama politikası çok iyi olan yerlerden biri. bayanların ne istediğini bilir ve ona göre hareket ederler, kendi parfümünü kendinin oluşturabilmesi de ayrı bir güzellik, ama güzel olan herşey gibi bu da biraz pahalı ***
1976 yılında, maceracı kocasının at sırtında and dağlarından abd'ye gitme sevdası yüzünden bir yıl boyunca yalnız kalan, lise yıllarında da külden göz boyası yapan kreatif ingiliz kişisi anita roddick'in, 'ne yapsam acaba' diyerek kurduğu, tüm dünyaya 'isimsatım' yoluyla yayılmış doğal kozmetik ürünleri mağazası...
tüm mağazaların yeşil olmasının ve güzel kokmasının öyküsü de ilginçtir kanımca; anita hanım * devon'da boş bir dükkan bulur; lakin dandiktir bu kocaman oda, nemlidir, deefalarca sildiği halde 'terlemekte', fındık dalları misali yeşillenmekte ve kurbağa misali kokmaktadır. o da 'eaah beaa' der ve tüm duvarları yeşile boyar. koku sorununu da dükkana sepet sepet taze çiçekler koymakta bulur, hatta hızını alamaz ve dükkanın önüne taze çilek suyu döker; e tabii o güne değin böyle sıradışı bir mekan görmemiş klasik ingiliz hanımları 'ayyh, mis gibin yaa' diyerek (t)avlanıverir hemen. anita teyze de kısa sürede ikinci dükkanı açar avucunu kaşıya kaşıya; tabii o dükkan da ilkinin klonudur 'tabii olarak'... çok geçmeden, * önce ingiltere'nin diğer yörelerine, sonra avrupa'ya bizzat gider girişimci ruhlu hanımları kafalamak için...
o şimdi 63 yaşında dinç görünümlü bir var-yer teyze... * * *
istiklal'deki mağazaları dışarıdan güzel görünüyor...
süper kokuları vücut bakım serileri üreten marka. ayrıca ürünlerinde dünyadaki değişik yöresel malzemeler kullanılmakta olup ve kazancın birazı ile yöredeki kadınlara yardımda bulunulur. satış politikasıda süper.
kurucusu Anita Roddick önceki gece hayatını kaybetmiş.
http://www.radikal.com.tr/haber.php?haberno=232602
ismi itibarıyla, ilk duyuşta bir fuhuş merkezi yanılgısı yaratabilen yerdir. nitekim, "vücut dükkanı"dır türkçesi ve satılan şeyin insan bedeni olduğunu düşünmek de gayet normaldir. altında bir bit yeniği yoktur diye umuyoruz.
şu sıralar çilekli body butter, duş jeli ve body mistlerinde 2 al 1 öde kampanyası olan marka.
need for speed oyununda arabanın dış modifiyesi için çok fazla önem taşıyan dükkan.
not:Yeşil noktaya giderseniz bulabilirsiniz.
yves rocher'den daha iyi ürünleri olmayan*, buna rağmen daha pahalı olan marka.
hemp el ve ayak kremleri sattiklari en kaliteli mallardir. en cazip, guzel kokulu mallari ise mangolu vucut kremidir ki, kutuyu gorunce yememek icin kendimi zor tutarim, o derece istah kabartir.
kremleri sömürülesi yerdir. her ne kadar tezgahtarların tuhaf bakışlarıyla karşılaşılsa da iş pişkinliğe vurulmalıdır.
bu badi şoplarda herkesin cıscıbıl dolaştığına dair muhkem bir inanca sahibim. çok büyük bir parti dönüyor oralarda gibi geliyor hep.

avrupai işler tabii bunlar.
losyonu şahsıma aşırı alerji yapmış olup ve daha sonra üzerine baktığımda hiç bir uyarı ve önlem yazmayışından dolayı kendilerini etrafımdaki hiçbir insana tavsiye etmediğim markadır. üstelik ürünü geri verdiğimde 25 gün sonra paramı alabileceğimi öğrendim. kısacası hem sağlığımdan hem paramdan oldum. *
parfümlerine çilekli olanını da ekleyerek beni havalara uçuran markadır.
çakma parfüm almaktansa burada satılan vücut spreylerini tercih ederim. çocuklara ve gençlere yapılan istismarı durdurmak için bir politika başlatan body shop un alerji yapan hiçbir ürünü yoktur. alerji yapan şey kullanılan başka bir şey olabilir. ayrıca yves rocher den ucuz olup ürün yelpazesi daha geniş olan yerdir.
içine girdiğiniz anda yüzünüzde bi gülümseme belirten kozmetik markası.
Oceanus ve Aqua Lily çok başarılı parfümler.Fakat Oceanus'un kalkmasıyla büyük bir hayalkırıklığı yaratmıştır.
Dudak kremleri de gayet iyi,böyle devam etmeliler
Geçen gün bir parfümlerini kırdığım , ücretini sorduğum halde inatla reddeden dükkan. Kendilerini bu davranışlarından dolayı tebrik ediyorum ve çok çok özür diliyorum tekrar.
vücut losyonları oldukça başarılı olan firma.
body butterlarını gerçekten çok başarılı bulduğum fakat cassis rose serisinin üretimini durdurmasıyla üzen kozmetik firması. krem, şampuan ve lip balmları harika kokusuyla insanda gerçekten yeme isteği uyanırıyor fakat parfüm ve body mistleri çok güzel koksa da maalesef pek kalıcı değil.
bu mağazaların öyle bir atmosferi varki, en paspal, bakımsız insan bile buraya girdikten sonra neredeyse günün 24 saati uzuuun bakım seansları düzenleyip kendini şımartma isteği duyabilir.
hoş ve karakteristik kokulu vücut kremlerini, bakım ürünlerini, makyaj malzemelerini, parfümlerini çok severek kullanıyorum. hatta bu mağaza yüzünden narsist oldum vallahi, yasemen kokulu (moringa aromalı) vücut kremini,duş jelini, vücut spreyini kullandıktan sonra resmen 10 dkya bir bileklerimi kokluyorum.
ayrıcada içimdeki alışverişkolik ortaya çıkıyor bu mağazaya girdiğim an. birbirinden cazibeli, hoş kokulu aromalı ürünler arasında kendimi kaybediyorum."onu da istiyorum, yaaa bunu da istiyorum, şunu da alayım bari " tirplerinden sonra cebimdeki paranın neredeyse 4te 3ünü bırakmama rağmen aklım yine de başka bir üründe daha kalıyor.

hasılı yatmadan önce yüzünü temizlemeye bile üşenen bana bakımlı olma alışkanlığını aşıladığı için kendisine teşekkürlerimi sunuyorum, ve başarılarının devamını diliyorum.