bugün

Yalnız ihtimallere bağlı olduğu düşünülen olayların kesin olmayan,değişebilen sebebi.Rastlantı,rast geliş.
(bkz: tevafuk)
Asla olmayan hadise.Dünya üzerinde hiçbir olay tesadüf değildir.
aziz yıldırım'a göre galatarasay'ın uefa kupasını alması durumudur.
galatasaray'lıların da cevabı hazırdır.
"sana göre tesadüf, bize göre s*ke s*ke..
sen rüyanda göremezsin, kupa bizim müzemizde." *
rast..
görükle'deki hoş bir kafeteryanın adıdır.
(bkz: aziz yıldırım bahaneleri)
dünyanın varolma sebebidir bazılarına göre ama hicbirsey tesaduf eseri olusmaz
inanmayan harun yahya ya sorsun
allah ın varlığından gafletle neticeyi rastlansal sebeblere bağlamak
Tesadüf dediğimiz, doğanın kurgusu. Suskun çığlıklar arasında çağırdıklarımızın görüntüsü. Her an, başka bir an'a vesile. Her korku bir mutluluğa, her acı bir seviye. Hoş geldin dediğimiz her can, bir doğuma gebe, bir müjdeye.
tesadüfler bir daha tesadüf olamayacak kadar tesadüfi şeylerdir.
hayatımızın gidaşatını belirleyen bir sonraki adımın ne olacağı konusunda belirleyici bir faktör olan an kesişmesi, hayattaki herşey bir tesadüftür, herşey değişebilir.
(bkz: kelebek etkisi)
mükemmel yazılmış senaryodaki* bize ilginç gelen olaylara verilen isim.
şaşırıp ta inanmak istemediğimiz ve hiç yoktan sebebe bağladığımız ve adına da tesadüf dediğimiz olay karmaşası.
şans'ın yol arkadaşı.
londra üniversitesi uzmanları ve ünlü ingiliz tarihçiler,geçtiğimiz iki yüzyıl içinde yaşanan tesadüfleri araştırmışlar.işte onlardan biri: ingiltere'nin bristol limanı açıklarında 5 aralık 1668'de bir şilep batmış.yalnızca hugh williams adlı bir yolcu kurtulmuş.1784'te aynı bölgede yeni bir kaza olmuş ve 60 denizci arasında yalnızca ikinci kaptan hugh williams kurtulmuş.1952'de aynı yerde üçüncü bir şilep batmış ve kurtulan tek yolcunun adı hugh williamsmış.*
Su arıtma cihazı satan bir öğretmen yün atlet vs. satan bir adamın dükkanına girer. * dört tane dize takılan yün bilmemne alır.
+ Amca indirim yapmayacak mısın? ben öğretmenim bu sıcakta ikinci bir işte koşturuyorum.
- A evladım ben de edebiyat öğretmeniyim.
yazılanı yaşamaktır. kimi kader der, kimi alın yazısı oysa hepsi bir. tesadüf saati vurunca olandır. saati ve anı.

" tesadüflere inandım hep. güzel şeylerdi tesadüfler beni hayata bağlayan. bir küçük yavru kedi tatlılığında. hiç dokunamadığım gözümle sevdiğim, ciğerden sevdiğim.

5 dakika ile kaçırdığım otobüs ile fakültenin arka kapısından içeri girmemdi belki kaderi mi yazan, günaydın demem hiç tanımadığım bir kıza. sonra dünyada olmaz dediğim biri ile yeni yılda bir şekilde tanışmam; hepsi bir tasadüftü. acaba ?

kanal değiştirirken sürekli aynı klibe denk gelmek miydi tesadüf!

tesadüflere inandım inanmak istedim. güzel rastlaşmalar olsun istedim. adı şans olsun istedim. balık gibi, kısmet açsın, güneş olsun yolunu aydınlatsın.

sen benim en güzel tesadüfümsün, ellerinle çizdiğin. ve çizik attığın belki. artık şansı ya döndür ya güldür. bekleniyorsun. umrunda mı? bir küçük tesadüftür beni sana bağlayan. karlı bir okul günü çayın buğusuna sesini katıp içmek ve ısınmak.

sen de tesadüflere inan. "
aziz yıldırım'a göre tekrarlanmayan, yinelenmeyen başarılar tesadüftür.

(bkz: galatasaray in uefa kupasini almasi tesaduftur)
tesadüf nedensiz, başıboş değildir. kontrol altındadır fakat bu bilgi herkeste yoktur. evrimsel farklılıklar çok inanılmaz mekanizmalar, binlerce etkileyen ile ortaya çıkar, karmaşıktır, bu yüzden tesadüf denir. yani tesadüf bağımsız değil aksine birçok şeye bağımlı yüce yaratıcının kontrolunda olan bir şeydir.
yok böyle bir şey.
fenerbahçe'de bir kafe. * ne rastlantıdır ki insanlar çok tesadüfi şekilde sık sık orada karşılaşmaktadırlar.
yoktur. newton'un kafasına düşen elma değil fikirdir. esbabla müsebbib ul esbabı mixlemeyin. plak vereyim ben size.
tensor yanılmıyorsam buna kader deniyor.( There are no coincidences only fate)
hayatın oyunlarının içinde en güzelidir. şaşkınlıkla birlikte mutluluğuda getirir. hayata daha çok inanmaya başlarsınız...