bugün

Temayla ilgili olan.

(bkz: tematik sozluk calismasi)
(bkz: tematik yazar)
zamanı konusunda, büyük sorunlar yaşatan olgu. sözlükteki, sol frame'de ülke, sözlük gündemini görmek isteyen yazarlara saygı adına, geç saatlerde, sözlük daha boş iken yapılmalıdır.
(bkz: tematik koleksiyon)
sozluk terimi olarak belli bir konuda sirf bilgiye dayali olan entrylerin pesi sira yazilmasi. bu olaya tematik denir.
(bkz: tematik mode)
meğersem çok eğlenceliymiş olan şey.
ayarlar kısmında bulunan bir butondur bu.

ve ne hikmetse ilk yazar olduğum zaman bu mod açıkmış bende. vay amk.

ben de diyorum yazdıklarım ne diye oylanmıyor, niye yazdığım başlık üst raflara doğru taşınmıyor diye.
yazdıklarımı kimse görmesin, farketmesin diye yazacaksam ne diye yazıyorum ki ben. ya da neden burada yazıyorum ki..

açarım bi word otur yaz,, oh mis *
gereksiz butondur. aynı hataya düşüp ayarı açık unutmayın. hörmetler..
(bkz: konulu)
önerilir. bu kadar troll varken önemli konular dahil tüm düşüncelerinizin sadece merak edenler tarafından görünmesi, iyidir.
bir çalışmanın (kitap, heykel, resim, fotoğraf vs.) bir konu dahilinde kümelenmiş benzer örneklerinin bir araya toplanması ile elde edilen olgu, sıfat.

örneğin, kocaeli depremi sonrasında çocukların psikolojik durumunu incelemek üzere fotoğraflar çekilmişse, çalışma tematiktir. çok sayıda farklı konuda fotoğraf çekimi yapılabilirdi, ancak fotoğrafçı bir tema (deprem sonrası kocaeli'li çocukların psikolojisi) tercih ederek bir çalışma yapıyor. bu çalışma "tematik çalışma" olarak adlandırılıyor.
o kadar şahane ki. yazıyorsun yazıyorsun ne okuyan var ne eden. kim ne zaman konuyu hoplatırsa artık. o da uzun zaman ister.
çaylak yeme sebebidir, bir kez sözlüğün entry veritabanına yardımcı olayım diye girdim sanırım 10 gün çaylak yedim, bir daha da yazarsam iki olsun.