bugün

entry'ler (303)

unsere mütter unsere vater

samimiyetiyle, hikayesiyle mükemmel bir dizi.karakterler o kadar gerçekçi ve inandırıcı ki, her an o dönemi ve yaşadıklarını düşündürüyor. feci şekilde sarıyor ve insanı içine alıyor hikaye. dram var ama ajitasyon yok, savaş var ama abartı yok. her şey olması gerektiği gibi. 2. dünya savaşına ilgiliyseniz zaten kaçırmayın, piyasadaki filmlerin belkide hepsinden daha iyi, ilgili değilseniz bile izleyin, bir savaş filmi değil, herkese hitap edecek unsurları barındıran bir hikaye.
5 kişiydik, 5 arkadaş sözü ve greta'nın mein kleines herz'i söylerken ki hem mutlu hem acı çeken mimikleri unutulmaz, ve tabii bir de charlotte'un tatlılığı.

500t tuzla içmeler otobüsü

"saat 23.00 civarında 4. leventte binildiğinde 28 dakikada pendiğe ulaşabilen otobüs. ( bu 28 dakika içinde sol şeritten çıkmayıp mercedeslere bmwlere kafa tutmuştur.)
bu otobüs için en önemli tavsiye : bindiğinizde ilerleyebildiğiniz kadar arkaya ilerleyin ve böylece arka beşli + önündeki 4 koltukta bir hakimiyetinz olsun, oturma şansınızı %90 a çıkarın. Zaman zaman bu 9 kişinin 9 u nun da tuzladan topkapı'ya kadar uyuduğu da oluyo (hiç bir şeyin garantisi yok sonuçta). ayrıca 4 bir tarafını 6 kişi sardığı için tutunmaya gerek kalmayan otobüstür"
500T müdavimi bir dost, anıl tıngır, 500t'den bildirdi.

0 0 biten halı saha maçı

ya çok kaliteli ya çok dandik maçtır.

norton antivirus

artık kasmayan hali için: (bkz: norton 360)

norton 360

nortonun antivirüs, firewall ve bilgisayar bakımı şeklinde paket olarak sunduğu yazılımı.

esetin çalışırken varlığından haberdar olmadığı keyloggerı formattan sonra henüz pasifken bulmuş, korumadaki başarısını göstermiştir. ayrıca norton makinenizi kasıyor diyenlere son sürüm çok sağlam bir cevap olmuş. eset smart securityden daha fazla kasmıyor. avg ve bitdefenderla kıyaslanmayacak kadar az yoruyor sistemi.

adolf hitlere katil demek

(bkz: ne diyem mahmut mu diyem)

nazım hikmet ran vs necip fazıl kısakürek

siyasi görüş olarak kendimi nazıma çok daha yakın bulsam da edebi açıdan çok daha derin ve öz olması sebebiyle necip fazılın önde olduğu aşikardır.

atamız gece yarısı 3 te vefat etmiş olsaydı

saat 3 te kalkıp giyinip sizli bizli atayı anıp "sen kalk ben yatam" dedikten sonra rahatça uyuyanlar olurdu.

istiklal marşı nın zorunlu olmaktan çıkarılması

tek başına değerlendirildiğinde yerinde bir karar fakat beraberindeki kararları da ele aldığımızda düşündürmüyor değil.

en güzel kız isimleri

sevgilininkidir.
ayrıca (bkz: anketiye)

kazım koyuncu

kişisel olarak tanımam ama eminim ki bu dünyanın gördüğü en temiz insanlardan biriydi, çok erken gitti. daha yapacak çok şarkı, çok eylem vardı be kazım abi.
gidişi doğum günlerimde hüzünlenme sebebim oldu. her 25 haziran garip bir hüzün çöküyor bünyeye, işte gidiyorum deyişi geliyor akla...

30 ağustos 2010 kr reykjavik fh hafnarfjördur maçı

maçı yönetecek hakem bulunamadığı için başlamadan iki takımın da hükmen yenilgisiyle biten maç.
(bkz: şark kafası)

ömer üründül pilot olması

-düşüyoruz galba?
-ouuuuv!

-hava sisli.
-çooook!

-kule cevap vermiyor.
-enteresan!

sevil atasoy

zekiliğine bir şey diyemem de nedir bu çekici, karizmatik vs. hastalığı. bana acayip itici geliyor o garip saçlarıyla. ben mi anormalim.

survivor kızlar erkekler

ihsan sakat falan diye oynamıyor hiç bir yarışamda, suya giremiyormuş. şimdi ödül için adaya gittiler ya, bindikleri tekneden suyun içinde indiler ve suda yürüdüler sanırım. sonradan uynadım ben de, bu nasıl oluyor şimdi?
ve şimdi magazin...
ihsan başak ikilisi arasındaki olayı yaşlı abilerden biri "iyi anlaşıyorlar" diyerek ifşa etti.

zeki sözlükçülere hitap eden ilginç sorular

beyler inci havası sezdim burada.*

boşnaklar

istanbula göç edenlerinin çoğu bayrampaşa-yıldırım bölgesinde ikamet eder.

forum istanbul

haftaiçi gayet boş ve rahattır, haftasonu özellikle pazar günleri kalabalıklaşır iyice. ilk açıldığı zamanlarki kadar bir kalabalık yok yine de. içinde kaybolabilirsiniz, özellikle bir yeri arıyorsanız işiniz zor. yer gösterici bilgisayarlara başvurun, belki yardımcı olurlar. hafta içi rahatsız olunacak tipler de bulunmaz içeride. haftasonu da istanbulun farklı bölgelerinden bir çok aile geldiği için arada kaybolur gözükmezler. çok abartılıp büyütülecek bir apaçi akını yok yani. şık ve güzel bir yer ama karışık. bu entry de çok karışık oldu, idare ediverin.

lorik cana

12 milyon gösterilen, bir önceki sezon 6 milyona alınmış ve takımında gayet başarılı olan bir oyuncuyu 4.5a nasıl alabildik ki acep? var bir iş ama hadi hayırlısı.

yeditepe istanbul

kaçıranlar ve tekrar izlemek isteyenler için şu sıralar trt1'de tekrar yayınlanmaktadır. up'lamak lazım.