bugün

Pdf okusun, sözlüğe girsin, müzik olsun, ara sıra da internet başka bişeye gerek yok.
Sanırım parmak izi okuyucu diyebilirim.
(bkz: iphone 5s)

Edit: neye bu kadar kızdınız ki. herkesin kendi düşüncesi.
sessize alınabilmesi benim için muazzam sebebi yök seviyorum.
Telefon oluşu.
Bir de karşılıklı vr sanal gerçeklik gözlüğü ile yapılan görüntülü aramada gerçekliğin sınırlarının zorlaması. Filmlerde izlediğimizde yok artık derdik.
Biri ararken bile donması.
-size hüzünlü bir hikaye anlatayım mı?
Sayesinde çok küfür yedim, bir zamanlar herkes bana küserdi. Şu lanet telefonu neden açmıyorsun! ağaç oldum! kulaklarında sorun mu var! Gibi örseleyici laflar duyardım.

Tabi kimsenin, benim ne yaşadığımdan haberi yoktu. Aramayı açmak için millet akıllı telefon ekranına dokunur ve kaydırır, bense buz pistinde kayan palyaço gibi abuk subuk hareketler yAparak ekrana dokunsam da açılmıyordu. Çoktan donmuştu ve düzelmeye hiç niyeti yoktu, bazen kafasına göre kapanır, bazen de ekranı karartıp sleep moduna geçerdi. Sahibini sallamazdı yani, samsung ailesinden başınabuyruk itin tekiydi. Satmaya çalıştım kimse almadı, birine bedava vermek istedim olmadı. En sonunda kafasına sıktım, ve böylece o ailenin tüm fertleri ile işim bitmiş oldu..
Olması.
Kırılmaması.
Çalışıyor olması. Bazen benim bile gücüm klmıyor ama o hep açık, hep hazır, daima hazır.
çok uzaklardaki arkadaşlarıma bile bir kaç saniye içerisinde ulaşabilmemi sağlamasıdır.

(bkz: telefon)

internete girebilmeni sağlaması, müzik dinleyebilmen, kamerası falanda akabinde tabi. icat edenden allah razı olsun ne diyelim hayatını inanılmaz kolaylaştırıyor. 90 ların başlarını hatırlayanlar bilir birilerine ulaşabilmek imkansıza yakındı bu cep telefonları yokken. dışarıda isen önce telefon bulman sonrada aradığın kişinin evde olması gerekiyordu. olasılıklar çok fazlaydı yani şimdi arıyorsun nerede olursa olsun nefes alıyorsa ulaşıyorsun..
Şimdiye kadarki en şekil iPhone olması.
yürüyen merdivenlerde düşürdüğünüzde sekerek uzaklaşma özelliği var. 20 basamaktan aşağıya düşmüyor.
çalışmaması, en sevdiğim özelliği bu.
Hatırşatma yapması.
benim telefonumun özelliği yok sanırım. iphone 6s oğlum sevecek bir yanı yokmuş lan bunun düşününce çıktı ortaya ne diye verdik bu kadar parayı bu amk telefonuna.
Sevdiğiniz insanlardan msj, çağrı, bildirim gelmesi.
Akıcı ve performansının yüksek olması. iphone 6S kullanıyorum yaklaşık 1 sene oldu nadir yaptıgı bi anda şarjın bitmesi durumundan başka bi sıkıntısını yaşamadım. Her daim yenilik, her daim akıcı. Apple bu işi gerçekten yapıyor.
resim çizebilmem. (bkz: note 3)
benim olması.
soundhound uygulaması. bilmediğim bir şarkıyı dinletip hangi şarkı olduğunu öğrenebiliyorum.
4 senedir bozulmaması, kırılmaması. beni yeni telefon almaya mecbur etmemesi.
Kamerası iyi. Özellikle manuel çekimde iyi ayarlarla şükela fotolar cekilebiliyor. Bir cep telefonu için yani. Lg g4.
olay yerine yakınız.
akıllı olmaması.
şarjının 2 gün gitmesi.
internet, kamera ve parmak izi. J7 prime bu arada.