bugün

(bkz: uzun sure aramayan telefon sapigini merak etmek)

madem altı doldu bi tanım ekleyelim;
düzenli olarak arayan telefon sapığından uzun süre haber alamayan kişinin "acaba başına bir şey mi geldi" diyerekten telaşlanmasıdır.
eksikliğini hissetmektir. (bkz: her arayanın o olduğunu sanmak)
sapıkla duygusal ilişki kurmaktır.
sapığa sapıklık yapmakla sonuçlanır.
-alo
-naber lan sapık?
-ne iş ya iyi misin olum kafayı mı yedin?
-aramadın lan merak ettim başına bişey mi geldi diye. hadi kapatıyorum ben bana yazmasın ara yine. öptüm by
sapığın kazandırdığı alışkanlığı garip biçimde dışa vuruş şeklidir. sapığını özlemeğe kadar gider falan allah muhafaza *
gayet insani olan harekettir.
sonuçta sapık bile olsa insan insandır.
ama merakın sonunda sapığı aramak pek akıl karı bir davranış olmayabilir
neme lazım, sapık, ''işimi elimden alma lan manyak'' diyip beklenmedik tepkiler verebilir.
telefon sapığına bağlanma sendromudur. hastalığın tedavisinde sapıklığın dozajının her gün azar azar azaltılması gerekir. eğer tedavi hala cevap vermiyorsa hat derhal iptal edilmeli yeni bir hatta, yeni bir sapığa merhaba denilmelidir.
sapığa farkında olmadan bağlanmaktır.
ararken ondan kötüsü olmaz ortadan kaybolunca eksikliğini hissedersin.tıpkı bir ilişkide olduğu gibi.
(bkz: nasıl bir sapıklıktır ki acaba bu)
(bkz: hayata dair iç burkan detaylar)
(bkz: stockholm sendromu)
(bkz: sapığın bağımlılık yapması)
alternatif arayanlar için (bkz: kişinin sapık olması)
herkesin vardır heralde. Bazıları arayıp susar, bazıları şarkı dinletir, bazıları arkadas ortamında kendini cool göstermeye çalışır. Karşı taraf onları takmayınca hevesi söner, aman ben niye arıyım ki der. Sonra da unutulur gider.. Ilerleyen zamanlarda ise "seni nasılsa işletmistik.. Hahaha" muhabettine döner
aramaktan vazgeçen sapığı arayıp sapıklı yapma düşüncesini akıllara getirmektedir. *
+ alooo
- hohohhohhohohohoh (nefes efekti olm bu)
+ lan rüstem sen misin olum merak etmiştim lan ben de
- aoaoaoaoaahhhhhh
+ rüstem? yanın da biri mi var rüstem!?
- yeağağağahahahah
+ rüstem bunu bana nası yaparsın rüstem!
alo!
rüstem! alo!
sen benim sapığımsın rüstem!
kendiğe gel!
sapık kişi araya araya o insanı alıştırmışsa, çok da tuhaf olmayandır.
zira ben elemanı 'sapık' ismiyle telefonuma kaydetmiş bulunmaktayım. aradığında 'sapık arıyor' yazıyo falan. hoş yani.
bir süre sonra sinirlenmeden ziyade alışkanlık yapan rahatsız edici durumla karşı karşıya kalma durumudur.
benim başıma gelmişti, aramadığında acaba ne oldu diye düşünmeden edemiyordum. hatta bir defasında noldu niye aramıyosun diye mesaj atacaktım nerdeyse. sonunda vazgeçti derken uzuuun bir aradan sonra yeniden arayıp ve hatta "ee nerde kalmıştık" şeklinde mesaj atıp beni rahatlatmıştır. konuşmayan sapık bu yalnız. sadece arıyor ya da mesaj atıyor.
alışmışlık sadece.
(bkz: numaranı kaybettim face den atsana)
sapığı sevdiğiniz ve görüşmediğiniz bir kimse ile eşleştirmekten kaynaklanır durumdur. eski sevgili, eski bir arkadaş, yok yok arkadaş ile ilgi kurulmaz, eski sevgilidir o. hakikaten dört gündür aramıyor yahu.
telefon sapığının tanıdık biri olduğunu düşünüp acaba su fırlamaya ne oldu konuşmasının geçme evresidir
en kısa zamanda bi' doktora görünmeyi gerektirir. yalnızlıktan mütevellit girilmiş depresyon en ağır şekliyle kendini göstermeye başlamıştır. sonucu intihara varmadan tedavi olunmalıdır.
nasıl bir telepati varsa amk bunu düşündüğünde "ee napıyosun" diye mesaj atar. artık engellemezsiniz. çünkü engellediğinizde yeni bir nümerodan arayıp şaşırtmaca yapabiliyorlar. iyisi mi bildiğiniz nümerodan devam etsin sapıklığına.
(bkz: türkcell bana kıyak geç)
(bkz: telefon sapığıma aşık oldum)