bugün

restaurantına gidip yediğinizde hesabın girebileceği* fakat eve söylenildiğinde bir büyük boy alana orta boy bedava tipi promosyonlarla karşılaşacağınız türkiye'deki en lezzetli pizzayı yapan pizzacı. big chef falan ayrı tabi fakat öğrenci zihniyeti olanlar için en lezzetli pizza. hele ki mexican kesinlikle denenmelidir. ha, ayrıca diğer şubeleri bilmiyorum fakat bahçeli şubesinde alkol de var. fakat bahçelievler şubesi altıncı caddeden yedinci caddeye taşınmıştır. geçen aradılar ordan biliyorum.

--spoiler--
geçenlerde bahçelievler şubesine gitmiştim kuzenimle. hiç bir promosyon yoktu?!? bunun sebebini sordum müdürüne.

adamın açıklaması gayet tatmin ediciydi:

evlere servisimizde bir sürü promosyonumuz var evet. fakat biz bu mekana aylık 15.000 tl kira veriyoruz. buraya oturulduğunda promosyon yapmıyoruz. buraya oturacaksanız normal fiyatlarla yiyeceksinizdir. eve servislerde satışı artırmak için promosyonlarımız bulunuyor kusura bakmayın.
--spoiler--
böyle sıradan, karışık pide gibi pizza yapan pizzacıdır.

pizzayı hissetmek için sırasıyla;

(bkz: big mama s)
(bkz: dominos)
(bkz: pizza hut)

tercih edilmelidir.
kesinlikle sosisli sandviç yenilmemesi gereken yerdir. hayatımda yediğim en iğrenç sosisli malesef bu mekana aitti.
(-: ben +:arkadaşım)
-acıktım hacı.
+bende lan.
-mc donaldsa gidelim.
+orası tiki mekanı, tadım pizzaya gidelim.
-tamam.
girilir oturulur. tabi güzel bir ortamdır, şarkı falan iyidir gayet. fiyatlarsa pek iç acıçı değildir. 15-30 aralığında olan pizzalardan bir güzel yenir. o gün nedense başka bir şey yenmez*. pizzanın tadıda öyle ahım şahım bir şey değildir. hamurdan ibarettir, peyniri de biraz fazladır.
ince hamurlu anadolu aşkı'yla insanı dellendiren Ankaralı pizzacı.
Kalın hamurlusunu denemeyin sakın. Benden tasiye.
amk pizzacısı. cepa şubesine gittik, 2 küçük boy + 1 lt içecek 19,90. neyse siparişi verdik içeri geçiyoruz, hop!!! 'promosyon ürün aldığınız için ortak alanda yiyeceksiniz' dediler. vay amk tamam dedik. dışarı terasa çıktık, oturcaz, hop! garson geldi: ''ne alırdınız?'' dedi. siparişi verdik dedik. dedi ki burda yerseniz 7 lira fazla verceksiniz. vay amına koyim. o orospu kıçını kaldırıp siparişi getiriyor diye 7 lira fazla istiyorlar. hasır koltuklarını siktiklerim. bak her şey tamam. hepsine tamam. ulan sipariş çıktı, kadın kutuyu kucağıma vermez mi? bi tepsiye bile koymadı amına koyduklarım. kucağımda zar zor taşıdım. yarrak gibi pizzacı. gitmeyin.
Ankara'da küçük çapta zincir halinde konuçlanmış pizzacı.

ben dün sıhiyedeki şubesinde ince hamurlu türk gerçeği adındaki pizzasından tattım. dominos'undan pizzahut'ına, küçük esnafından yurt çapında isim yapmış lüks restorantına kadar sayısız yerde pizza yemişimdir. bunlardan yaşadığım şehir olan kocaeli'de barista plus' ve garniture cafe'deki pizzaları en iyi pizza ilan etmişken dün yediğim pizzasıyla tadım bütün bildiklerimi unutturmuştur bana.

şubeden şubeye lezzet farkı oluşur mu avm denilen kapalı hava pazarı diyebileceğimiz ortak satış mekanlarında nasıl bir tavır izlerler, sizin bütçeniz nedir ve bütçe konusunda sıkışıklık yaşayıp fiyat performans oranında tatminsizlik mi yaşarsınız bilemiyorum ancak ben Sıhiye'de tattığım lezzetten oldukça memnun olduğumu belirtmeliyim.

ince hamurun gerçekten ince olması ve pide hamuru gibi olmayıp gerçek italyan pizzasındaki hamur gibi çıtır oluşu, malzeme bolluğu ki burada fazlaca mozarella kullanılmasını eleştiren bile olmuş nedendir anlamadım, domatesle hamuru cıvık cıvık yapmamaları, soğuduğunda da yenilebilirliğinin hat safhada oluşuyla verdiğim parayı kuruşu kuruşuna hak ettiğini düşünüyorum.

soda+limon istediğimde önceden kullanacağım limon miktarını bilemeden limonu bardağa sıkıp getirmiş olmaları karşısında durumu uygun bir dille izah edince hiç sorgusuz yenilemeleri ve bu konuda sorun çıkarmamalarıyla da gözümde artı değer kazandılar.

pizzacıda ne arar denilebilir ancak türk kahvesi de olan bu mekanda türk kahvesi de oldukça başarılı. selanik'deki ot cafe'de gelen deterjan tat ve kokulu türk kahvesi ve bitki çayı rezaletinden sonra ilaç gibi gelecek kadar.

damak tadına güvenen bir insan olarak deneyimlerimi naçizane aktarmaya çalıştım ki gidecek olanlara ufak bir faydamız olsun. ağzınızın tadı hiç kaçmasın, pizza tadında günler *