bugün

dikkat çeken, genelde öğretmen masasının olduğu yeri tercih eden kızlardır. her sınıfta bulunurlar, çalışkandırlar(!) ve nedense tenefüse bile çıkmazlar.
büyük ihtimalle en azından birisi gözlüklüdür.
hocanın asistanıdırlar. pek çok konuda hocaya yardım ederler. bazen hoca bir şey anlatırken onlara döner ve 'değil mi?' der. o kızlarda kafa sallayarak hocayı onaylarlar.
(bkz: my first front seat experience)
çirkin olurlar.
bu kızların şöyle böyle özellikleri;

-ikiside genelde gözlüklü olur.
-ikisininde saçı topludur.
-bütün kurallara uyarlar.
-arka sıradaki erkeklere sürekli laf yetiştirirler ''bi susun ders çalışamıyorum yaaa'' gibisinden.
-sınıftaki hemcinsleriyle pek anlaşamazlar.
hoca genelde sürekli arkada konuşanları uyardığından en önde rahatça dedikodu yapabilen kızlardır.*
en yüksek notları hep onlar alır. kimse onları sevmez vs...
hocam ödev vardı deyip ödevini yapmayan arka sıradakileri kahreden öğrencilerdir.
sürekli göz hapsinde tutulan, her hareketi, kıçı, başı incelenen zavallıcıklar.
üniversitede özellikle, hocanın aldığı nefesi bile yazarlar.
bir gün t cetveliyle tecavüz edilecek ikilidir...
genelde fitne olurlar. ikide bir arka taraftaki öğrencilere dönüp; pis çocuklar bakışı fırlatırlar. pek sevilesidirler. *
genellikle hafif tombul, gözlüklü ve kısa boylu kızlardır, diğer kızları sevmezler ve havalıdırlar.
ya sapsarı saçlı ya da ep esmerdir.*
böylesine ezilmelerinin intikamını vize döneminde not bulmak için kendinizi paralarken alacaklar.
hepinizi bir bir söyleyeceğim.
sınıfın yapmadığı tüm ödevleri yapan, hoca soru sorduğunda parmak kaldıran ve bilmedikleri soru olmayan öğrenci tipidir.
aralarına oturmak için sadece çalışkan olmak yetmez.
en ön sırada oturup, muhabbete kolay dahil olmak isteyen kızdır belki. boyunun kısa olması muhtemeldir. bu sebeple tahtayı zor görmektedir. evet biri gözlüklüdür. evet öğretmen sever bunları, ama öyle çalışkan falan değillerdir. kolay kopya çeker de verirler de hem! kimse kem gözle bakmaz bunlara. mesela biri bendim, ötekisi kim?
çok konuştukları için hoca tarafından en öne konmuş olan iki kızsa hiç tekin olmayan insanlardır. çeneleriyle dersi kaynatabildikleri gibi sabahtan akşama kadar kafa açabilirler de. hiç riske girilmemeli * ve bir konuşma girişiminde bulunulmamalıdır bu güzide arkadaşlarımızla.
saçlarını aynı tip en tepeden toplayıp, kuş yuvası yapan ve görüş açısını sıfıra düşüren gerizekalılardır.
üniversitede kırtasiyeye ders notu satan kızlardır.
sınıfın "dedikodu ana üssü"nün yöneticileridirler. kimseyi kendi kumanda odalarına sokmazlar, başkalarıyla arkadaşlık kurmazlar yani. arada sırada yerinizden kalktığınızda biraz kulak verirseniz ne de önemli(!) dünya meseleleri konuştuklarını da öğrenmiş olursunuz. bizden geçti, maksat sözlük liselilerine kıyak.
her sınıfın olmazsa olmazlarındandır. mesela bir gün kitabınızı unutursunuz onlardan bir tane kitap istersiniz, cevap hep aynıdır.
-ama ben not alıyorum.
hemen hemen her yazarın 'aaa bende gördüm bunlardan' diyebileceği kızlardır.ayrıca ikisinin kanka olduğu rivayet edilmektedir.