bugün

cildi toksinlerden arındırma,beyazlatma ve rahatlatma özellikleri olan sütün,bazı insanlar tarafından,dünyada anne sütü bile bulamadığı için ölen bebeklerin varlığını görmezden gelerek,küveti sütle doldurarak yaptıkları banyo türüdür.
(bkz: bülent ersoy)
bülent ersoy tarafından sıkça gerçekleştiriken hijyenik eylem.
güzel bir süt banyosundan sonra uykunun geldiğide rivayetler arasında.
yazıktır, günahtır, israftır.

afrika daki çocuklar ekmek, süt bulamadığından ölüyorlar. ibnenin teki ise her seferinde 300 kilo sütü ziyan ediyor.

öbür tarafta bunun hesabı sorulacaktır.
''suyunuz yoksa sütle banyo yapın.'' diyen türk sanat musikisinin bülent ersoyun gerçekleştirdiği ve klibinde de bir zamanlar nasıl yapıldığını bize gösterdiği; pek alışık olmadığımız banyo yapım şekli.
bir klibinde yaptığı gibi gerçek hayatta da yaptığını söylediği eylemdir bülent ersoy'un.
antik mısır kraliçesi kleopatra'nın gündelik banyosu.
yalnızca açık havada* suyla temas edermiş ve kapalı mekanda da* yalnızca eşek sütü kullanırmış.
vardır bir bildiği; diğerleri kadınken, o kleopatra'ydı.
üstelik binlerce yıl sonra, o hâlâ kleopatra...
biz bunu banu alkandan ögrendik.
bülent ersoy da evvel zaman içinde bir klibinde altın bir küvet içinde süt banyosu yaptıydı. show tv haberlerini (!) sunan reha muhtar a konuk olan muhterem ve güzide sanatçımız (!) kasedinin reklamını yapmak üzere albümün içeriği ile ilgili muhteşem bilgiler vermektedir. reha ise işin magazinel tarafıyl ailgilenmekte sorularını da buna göre sormaktadır. aralarında şuna benzer bir konuşma geçer. (aklımda kaldığı kadariyle)

r:reho
b:bülo

r: efenim klibinizdeki süt banyosu sahnesi için 150 litre süt kullanıldığı doğru mudur?
b: şimdi efendim geleceğim o kısma müsaade ederseniz. bu albümde çok farklı san-atçılarla beraber çalıştığımızdan mütevellit, vır vır vır...
r: anlıyorum efenim. peki süt banyosu çekimi için kaç litre süt kullanıldı?
b: o kısma geleceğim efendim. yalnız önce şundan da bahsetmek gerekir ki... gır gır gır gır
r: ne hoş. fakat efenim süt?
b: ona gelmeden önce şundan da bahsetmek gerekir. dır dır dır dır...
r: efenim süt?
b: cır cır cır cır
r: efenim süt?
b: ğır ğır ğır ğır
r: süt?
b: bır bır bır bır
r: süt?
b: ama bakın reha bey böyle olmuyor ben burda bir san-atçı olarak albümümün içeriği ile ilgili kıymetli ve başka yerde bulamayacağınız bilgiler aktarmaya çalışıyorum siz süt banyosunda kaldınız.
r: anlıyorum efenim. çok özür dilerim.
b: vır vır vır vır

o haber(!) bülteninde bülent ersoyun klipte kaç litre süt ile yıkandığı bilgisine erişemedik. reha cığım da yediği ayarın korkusuyla tekrar sormaya çekindi zaar. tekrar sormadı

edit: maazallah adlı şarkısıymış aha klibi:
http://www.youtube.com/watch?v=T2HHcnbi2s4
bülent ersoy'un klibi ile gündeme gelmiş olan, süt ile banyo yapmaktır.
ilk olarak yıllar önce bülent ersoy dan görmüştük..

bizde bülent hanım süt banyosu yapsın millette http://imgim.com/400.jpg
fakirlerin ypatığı banyodur, viski banyosu varken.
denemek istediğim hede.
vakti zamanında bülent ablamızın yaptığıdır. gerçi sonra süt değil kireç tozu su karışımı olduğunu itiraf etti. sahte mahte klipte yaptı işte hem de yananı görür allah nidaları eşliğinde.
bülent ersoy ile kombinasyonu küçüklüğümde bir süre süt içemememe sebep olmuştur. (bkz: mazallah)
bir ara moda olan banyodur.
bülent ersoy ile özdeşleşmiş banyo. bundan mütevellit yapacaksam bile yapmam ulan.
Zenginlik belirtisidir.

Şu dünyada bir sût banyosu bile yapamadan ölüp gidicez ya en çok ona üzülüyorum. Süt banyosu yapamayan adama adam mı denir be *
zengin işi,
para banyosu üst versiyonudur.
her sabah güzellik uykumdan uyandıktan sonra yaptığımdır.. fakirler ölsün porsche den selamlar.
keçi sütü olursa daha iyi olduğunu düşündüğüm banyodur.
sanıldığının aksine küveti sütle doldurup içine girmek değil, suyu belirli bir oranda (1/3) sütle karıştırmayla gerçekleştirieln olaydır.
(bkz: ya tutarsa)
bunu ilerki günlerde bir ara deneyeceğim. ajandama not aldım. israf diyenlere de kafam girsin kafa sikmeyin amk.