bugün

türkçeye kötü çevrilmiş film ismi. (bkz: how high)
ikilinin sınava girmek üzere arabalarıyla okulun bahçesine geldikleri andaki sahne ile koparan film.
super geyik olan film...
süper bi film. mükemmel bir baş yapıt. günde bir kere seyretmezsem kendimi kötü hissediyorum acaba ben hastamıyım.
Dunyanın en güzel filmidir kanımca.Haftada en az bir kere izlemek her bünyeye iyi gelir
filmde öğrenci odasının içindeki kapıda türk bayrağı olan ama karakterlerden hangisinin türk olduğunu birçok kere izlememe rağmen hala kavrayamadığım film.
Arkadaşlarını bile icecek kadar otcullaşmış iki kahrolası siyah popolunun çevirmiş olduğu komedi filmidir.
'kafa' arkadaşları anlatan müthiş komedi film.
bir çiftli sarılarak seyiredilesi filmdir.*
gelmis gecmis en iyi komedi filmidir.
fevkaladenin fevkinde, harikuladenin harikinde bir komedi filmidir.
Orjinal ismi how high ve 2001 yapımıdır.
çok eski bir filmdir ama kesinlikle izlenmesi gereken filmler arasında yerini almalıdır.
ilk defa bir filmde bu kadar çok güldüm..
Zencileri beyazlara sevdiren çok kaliteli bir yapım.. star tv dede oynamıştı sanırım. Eğer tvde rastgelirseniz mutlaka izleyin..
konu olarak gayet mantıklı, inci espirilerin olduğu muhteşem ötesi, amerikan yapımı baş yapıt film. en azından filmin adı için bile izlenebilir.
--spoiler--
+sana bir şey söyleyeceğim. pezevenlik benim kanımda var ve bir aile geleneğidir. benim büyük babam bir pezevenkti, büyük büyük büyük babam bir pezevenkti. ben burda pezevenklik pezevenklik oldu olalı pezevenklik yapan bir aileden bahsediyorum.
-bu senin kanında var dostum, bu senin kanında var.
+sen asla bu olamayacaksın.
-ne. ne.. neden?
+çünkü senin doğduğun ailede bütün erkekler sadece yardımcı pezevenk. o kadar.
-tam bir pezevenksin dostum hakkını vermem gerek. seni tanrının seçtiğini biliyorum.
+eğer tanrı yardım etmese hayatta bir tek fahişeye bile sahip olamazdım.

--spoiler--
böyle bir diyaloğa sahip film.*
zencileri komik bir dille anlatan bir film. yarılacağınız sahneler de mevcuttur. daha önce üst'de de verilen ;
--spoiler--
+sana bir şey söyleyeceğim. pezevenlik benim kanımda var ve bir aile geleneğidir. benim büyük babam bir pezevenkti, büyük büyük büyük babam bir pezevenkti. ben burda pezevenklik pezevenklik oldu olalı pezevenklik yapan bir aileden bahsediyorum.
-bu senin kanında var dostum, bu senin kanında var.
+sen asla bu olamayacaksın.
-ne. ne.. neden?
+çünkü senin doğduğun ailede bütün erkekler sadece yardımcı pezevenk. o kadar.
-tam bir pezevenksin dostum hakkını vermem gerek. seni tanrının seçtiğini biliyorum.
+eğer tanrı yardım etmese hayatta bir tek fahişeye bile sahip olamazdım.
--spoiler--

bu diyalog sürekli geyik yapılan filmimizdeki en yarıcı diyaloglardandır. film'De ilginç olan başka bir şey de bir sahne'DE zenci kardeşlerimizin odasında duvarda asılı şekilde gördüğümüz türk bayrağıdır.

http://galeri.uludagsozluk.com/r/how-high-40548/
altyazili izlemek istedigim fakat duzgun site bulamadigim filmdir. mecburen sacma salak turkce dublajiyla izlicem.
odada asılı duran türk bayrağının kimden kaynaklandığını bulabilmek için bütün oyuncularını, set ekiplerini, emeği geçen herkesi taradığım ama bulamadığım film.

benzeri bir film için (bkz: Ali-G)
zamanının en iyi komedi filmlerinden.
http://www.facebook.com/v...170095515327&comments
repliklerini ezberledğim, silas'ın telefon görüşmesini jamal'ın sesini kullanarak yapıp çığır açan filmdir.
bi 'half baked' değil..(filmin türkçesi beceriksizler)
filmdeki türk bayrağının, elemanın türk tarihine olan ilgisinden kaynaklandığı rivayet edilir.
"Benim Büyük babam pezevenkti benim büyük büyük babamda Pezevenkti.. pezevenklik pezevenklik oldu olalı pezevenklik yapan bir aileden bahsediyorum burda"
bugüne dek izlediğim en iyi ilk 5 komedi filmi arasına girer. filmde kapıda asılı olan türk bayrağı avrupa uyuşturucu ticaretine giden en büyük yol olmasından ötürüdür.