bugün

aydında bulunan iki anadolu lisesinden biri.
süleyman demirel üniversitesine sınavsız geçiş yapılabilen okul..
mezun oldugum okul. okurken nekadar sevmesemde, universitede pek bi faydasını gordum.guzel okul!
ankara - sincan da bulunan anadolu lisesi. *
hatay-dörtyol'da bulunan okul.
mezun olduğum, ne kadar iyi bir okul olduğunu üniversitede anladığım, aydın'ın bana göre en iyi iki okulundan biri.
4 sene yolunu yürüdüğüm Çeştepe yolundaki güzel okulum...
ankara sincandaki güzide okulum * müdürü ceket giymeye kafayı takmış, müdür yardımcısı patagonyaya kafayı takmış ilginç bir okuldur.
sincan da evet,bi kere ceket giymedim die 1500 kişinin önünde ve elindeki mikrofona ragmen yine de soytarı diye çığlık atan müdürün okulu
gec kaldıkları için okula alınmayan bizlerın sonradan girin len iceri denmesine karşılık, içeri girmeyerek, ön bahçedeki oturma eylemimize tanık olan, her öğle arasında arka bahçede uzun eşşek oydığımız, müdür yardımcısının (halil hoca) dunya top kesme rekorunu taşıdığı, müdür ilyas hoca icin dünyadaki en büyük sorunun ceket giymek olduğu, mezun olduğum süper okulum.
dehşet matematik ve kimya hocasına, acayip bir yönetim kadrosuna sahip olan aydın çeştepe yolundaki harika(!) okulum.
bir dönemin futbol takımında taner hoca'nın bıraktığı izler hala silinmemiştir. sadece akıllarda ve yüreklerde değil, yüz, sırt ve baldırlarda da. *
şaka maka çeket ilyas'ıyla, halil'yle, salgay'iyle, çılgın filozof eşref'iyle güzel okuldu vesselam.
izmir karşıyaka da bulunan bir anadolu lisesi.
aydın çeştepe'deki okulum. okulumuzun önünde aydın lisesi'inden gelen bir takım öğrencinin arkadaşımızı dövmeye kalkması üzerine adamlara tekme tokat girişmemiz üzerine bizlerle gurur duyan bir müdürünün olduğu okuldur. (bkz: şaşırdım)
Sincan'da bulunan bir anadolu lisesi.

öğrencileri ankara ilinde belkide okulu asmak konusunda en isteksiz öğrencilerdir.

http://www.sdal.k12.tr/

ayrıca;

(bkz: sincan)
aydının en iyi anadolu lisesidir. benim eski okulum diye söylemiyoum. cidden.
ayrıca cafer müdür hala duruyorsa gidilip, pazartesi sabahı yada cuma okul çıkışı nutuğu dinlenesi yerdir
Yavrusunu severken öldüren Cafer müdürün mekanıdır.
Ayrıca tüm hocaları(hadi kel Musti'de dahil), eli öpülesi insanlardır.
Güzel günlerdi yaw.
(Torunlar, o oturduğunuz sıraları biz taşıdık zamanında, 98'de.Otururken bizi de yad edin)
(2001 ilk mezunlarından torunlara selam)
ankara sincan fatih'te bir anadolu lisesidir. sincan çevresindeki en iyi okullardan biridir.
aydın'ın en iyi anadolu lisesi, bu yıl mezun olacağım okulum. kurucu müdürümüz cafer hoca gittiği için okulun eski tadı pek kalmadı.

ali ihsan çakıcı, murat korkmaz, recep kuyucu, ahmet gürsel tiriç, ayşe ceylan gibi soruları efsane olmuş hocalarımız vardır. *
Saygı duyulası hocalarının yanında insana kafayı yedirmeyi görev bilmiş hocaların da olduğu, mezun olduğum ama hiçbir zaman çok fazla sevemediğim, Aydın'ın saygın okullarından biri.

Her yer anadolu lisesi olunca daha bi' saygın oldu şimdi. Eskiden adnan menderes'in gölgesinde kalıyordu zira.

Öte yandan edebiyat öğretmenim gülcihan akçay'ı saygıyla anarım hâlâ. sert dururdu falan ama çabalayan öğrenciyi de desteklerdi her daim. benden onu anlatan bir yazı yazmamı istemişti mezun olacağım zamanlar, becerememiştim bir türlü. Her şey hakkında söyleyecek sözü olan ben, Gülcihan hocam'ın bende yarattığı etkiyi, bana kattıklarını, ondaki farkı ve bu farkın bana getirilerini... yazamamıştım. içimdedir hâlâ. Keşke burayı okusa.

Lakin biyoloji öğretmenim murat korkmaz dışında hiçbir sayısal hocasıyla diyalog kuramadım. aradaki duvarları yıkamadım. iyidir kötüdür, tartışılır ama o yıllarım tüylerimi diken diken eder hâlâ.
hatay dörtyoldaki ilk anadolu lisesidir. aynı zamanda mezun olduğum okuldur.
her yıl ortalama 290 ila 730 arası mezun vermektedir.
izmir karşıyaka'da, başında "emlakbank" ibaresi bulunan süleyman demirel anadolu lisesidir.
bu isimli okul kocaeliye bağlı gebze ilçesindede bulunmaktadır.
Aydinin guzide okulu.Altyapisi sakat ama ogrenciside ogretmenide iyidir.