bugün

goruntuvarsesyok: hayalini kurduğu kıraathanesini açmış.
vurursa gol olur: rest in peace...
haziran: platin sarı saçlı, menopozlu, cadaloz kayınvalide.
antisourtimesten dustum yola: öğretmenlik hayatının son yıllarını yaşamakta...
piyade cavus: kısmetse piyade albay.

edit: nasıl olur demeyin. önce uzman çavuş, sonra astsubay, sonra sınavla subay.

(bkz: oluyo mu lan öyle)
never neverland : büyük ihtimal bu derece umarsız yaşamaktan dolayı rip.
prisoner: hala hapishanede. eskileri hala anlatıyor kavanoz ali vardı tilki hasan vardı diye.
büyük ihtimalle yazarlara sözlükçü demeyeceklerdir.
nerde kalmistik: bürokrasinin bir kademesinden, becerebilmişse siyasete atılmış, becerememişse emekliliğini bekliyor.
infectus: korkuyor..
(bkz: elli yaşına basan insanları yok edelim fikri)
istisnasız her yazarın saçındaki beyazların artmış olacağı hallerdir. bazılarında beyazlayacak saç da olmayabilir. *
hala 30 yıl önceki gibi en iyi entryleri girebiliyorsa düşünülmemesi gereken durumdur.ayrıca bilgi paylaşımı yönünden çevresindeki insanlardan bi farkı olduğu da kesindir.
'30 küsür yıldır bu sözlükte böyle bir şey görmedim mirim' tarzı entryler giren yaşlılar olabilir.
orjinallaz: korsanım çıkmış olur herhalde.
yoga yapan mistiq kedi:sonunda nirvanaya vardı.
aksamci:içkiye sonunda tövbe etti.
hala emekli olamamış biri olarak , emeklilik için ay değil gün değil yılları saymaya devam edeceğimdir büyük ihtimal .*
davulunu patlatan batarist: elini kulağına dayamış tini, mini bir esnaf.
quelle hala ileride ' acaba ne olsam , hangi meslek bana uygun , yaptıgın işten para kazanmak mı önemli yoksa o işi ne kadar severek yaptıgın mı' gibi sorulara cevap arıyor olur herhalde *
Corqerbota: 52 yaşında Emeklilik yaşının düşmesini bekliyor. Emeklilik yaşı 82
öğretmenlik mesleği sarmadı aldı çantasını kayıplara karıştı. küçük bi köyde tanımadığı insanlarla yaşıyor.
bu gidişle elimde baston hep çaylak olarak kalacağım.
edit: herşey planladığınız gibi gitmez tabii ki *
diş protez teknisyeni olurum ya da saygın bi tiyatrocu * *
sözlüğe girmiş çocuğunun entrylerine artıyı basıyor.
ömrünü sözlükte entry okuyup yazmakla geçirmiş olduklarından şişe dibi gözlük kullanacaklardır.

bizim zamanımızda sözlük böyle miydi evladım diyerek sözlük yazarı torununa sözlükteki anılarını anlatacaklardır.
snubberr: emekli olmuş torun tombalak seviyor...