bugün

Sağlıklı yaşam geyikleriyle uzun bir süredir yarım litrelik sürahime su koyarken bütün bütün limon doğruyorum, kabuğuyla… dün eve çok geç geldim, bugün 2 gün beklemiş olan suyu içtim, resmen limonata olmuş. Tavsiye ederim, varsa nane de atın.
Bir pipo alıp keyif pezevenkliğine çağ atlatmak istiyorum lakin sigara bırakmaya uğraştığım bu günlerde ne yapsam bilmiyorum. Perhizle lahana turşusu hikayesine döndü bu iş.
Kardeşlerim gezmeye gittiler. Hafta sonu ben de komşu şehirlere gitmeyi düşünüyordum ama vazgeçtim.

Sigara aldım, ağlama seanslarım verimli geçsin diye. Ahahajah.
Akşam azıcık dinleneyim dedim. Oğlum koltuktan düştü kafaüstü. Her şeyin başı sağlık.
2023 ne yaptı bize 2017 ile aynı takvim olmasından dolayımıdır... her şey zamanla geçer sanırdım ama daha fazlası var.
Gelmiş geçmiş olsun. Sütlü çilekli Haneke sineması gibi, yine çile yine dert.. dinlenemedi kızcağız, çocuk desen canı acıdı, görümce desen bir haftalığına geldim diye keklemiş kızcağızı, halbuki önümüz kurban bayramı, bizimki 20 kişiye servis yapacak… vah ki, ne vah…
eylül'e kadar düşünmem gerek. hatta belki ekim.
varsın dünya dönsün. emin olmadığım bir şeye atlayamam dedim. bildiğimden de dönmedim.

ayrıca suçsuz olduğum halde suçlu ilan edilişlerim..
ölümlü dünya, unutulan da olacağız elbette.

ben sadece ileride kimse daha çok üzülmesin diye emin olmak için yaptığım bekleyişlerimi herkes hep yanlışa yordu.
herkese yolunda başarılar diliyorum.

ben doğru bildiğimden şaşmam.
ara ara piçlik dönemlerim de oldu, doğru. ama yeri geldi o ciddi düşünmediğim kızlar yatağa çağırırken ben kendimi durdurabildim.

madem kötü bendim, buyurun gidin daha iyisini bulun.
tutan yok.

gökte allah, aşağıda ben.
başkasının anlamasına gerek yok.
Bir defa, yalnızca bir defa arayıp sorsaydı, bir defa yazıp nasılsın deseydi öylesine; her şeyi ben düzeltirdim, tüm beraber yaşayamadığımız anları bugünüme yarınıma katardım. Oysa olmadı, o da benim gibi gururunun arkasına saklanan korkak bir aptaldı.
Ben insanlara laf sokup sokup sonra onlara arsız arsız soru sormayı beceremiyorum.

Siz de yapamasanız keşke.
gerçekler acıtır.

ama baklava tatlıdır.

bu yüzden hiç bişi istemiyorum.
Arkadaşıma bugün sana geleceğim diye söz verdim. Bir duş alayım dedim. Duş aldıktan sonra da acayip mayıştım. Uyusam ve arkadaşıma gitmesem çok mu ayıp olur sizce?
itiraf ediyorum ki, ben asla bu devire, bu çağa asla ait değilim ve birçok şeye modern görünümlü bir yabancı olarak kalacağım.

ha, bu aralar düşünceler arasına kayboluyorum. eskiden bundan zevk alırdım ama artık zevk yerine sıkıcı gelmeye başladı sanırım kendimle, ve bir takım sevgisel şeylerle kendimi oyalamam lazım..

yoksa bu dünyada yaşanmak için hem güzel, ama hem de ıstırap verici. hem de fazlasıyla.
Sanırım bazen pes etmeli, bırakmalı.
Doğru sandığımız o yollar yanlış olabilirmiş biz inatla kullanırken, kim bilir sonu çıkmaz bir sokağa çıkabilecekken.

Benim de yolum yanlış olsa gerekti.
>aklımda niye vazgeçemedin ondan çalıyor.
>bazı kişiler aklıma takılıyor, ama engelledim artık yapacak bir şey yok.
>rüyalarımda insan öldürmekten gerçek anlamda bıktım.
>bir gece 4 saat meditasyon yapıp her şeyi düzeltmem lazım ama 30 dakikadan sonra iptalim.
>memurluğumun yanacağını bilmesem 4chan'e girip kafayı bulucam.
>bizden olmaz.
>sanırım farklı dünyaların insanıyız aynı gökyüzüne bakan.
>bir gün uyanıp uyanmayacağım.
Şu saatte sıcacık içi sulu sulu iki çiğ böreğe hepinizi satabilirim.
Karşılıklı ve çok büyük bir aşk yaşamak istiyorum.

7 7 7. Aldım, verdim, ben seni yendim *
görsel
Görüşürüz canlarım. Kendinize iyi bakın *
Geçen akşam kayınvalidemde yemek yedik. Masayı koltuğa dayamışlardı. Oğlumda koltukta oturarak yemek yedi. Yemekten sonra balkona çıkıyordum görümcemin "şuna bak her yeri yağladı" dediğini duydum oğlum için. Üzüldüm açıkçası. O gece bebekleri hastalanmış. iki gündür her yere kusuyorlar. Ne halı kaldı, ne koltuk. Hatta az önce üzerime kustu bir tanesi. Hiçbir şey söylemedim güldüm sadece.
sınavlar psikolojik olarak yordu dinlenmeye ihtiyacım var.herşeyi dilediğimce, aklımda sınav olmadan..
Sütlü:
- bebeğe üzüldüm, umarım sağlığına kavuşur,
- oğluna üzüldüm, içten pazarlıklı akrabaları olacak,
- görümcene üzüldüm: o iki çocuk adam olur ama ondan bir b.k olmaz.
Küçükken büyüdüğümde önemli biri olacağımı düşünürdüm hep. Ne büyük yanılgıymış. Büyümek sadece hayal kırıklığıymış.
Gece gece libidoyu tavan yaptırıyorlar.
her gün daha asabi tavırlar görüyorum insanlardan ve bu durum karşısında oldukça soğukkanlı duruyorum. dün köfteci selçuk'a gittik yarım ekmek yemeye, birisine sinirlenmiş küfür ediyordu. bir de ben gidince küfür etti, bu saatte gelinir mi hazırlık yapıyoruz vs tarzı bir şeyler söyledi. bir saat sonra gelin diyor. bir saat aç mı dolaşalım yani dedim içimden. bir daha adımımı atmayacağım bir yer haline geldi. çok bir şey kaybetmez bir müşteri ama insanlıktan nasibini alamamış bir esnafı var uzunköprü'nün.
Essss adlı yazar çok haklı şüphesiz.. erkek kadın düşmanlığı yapmayın birleşin dayanışma yapın..