bugün

gidilen mekan da karıya kıza yürümek için çek-in yapılmasını sağlayan, tamamen gereksiz uygulama. delikanlıysan swarmdan ordan burdan dürtmeden, yüzüne baka baka yürüycen canısı.
güzel uygulama mekanda kim var kim yok görebiliyorsun. sevgili bulmak için ideal bir ortam aslında. ama dikkat etmek lazım tabi sert kayaya toslayabilirsiniz.
bugün itibariyle mesajlaşma özelliğini bünyesine katmış uygulamadır.
burada tanıştığım bir hatun kahve dünyasında cay içer gibi kahve içince bayağı bir koymuştu o gün.
500t de bile check-in yapan birini görünce sildiğim uygulamadır.
ing. arı kümesi, arı topluluğu.
Bi türlü anlayamadım bak yine indirdim ama cok garip.

edit: olum çok değişik bi uygulama lan ahahhaa.
bi de uyarayım numaranızı gizleyin.
Gorgusuzlerin check-in yapip hava+prim yapmasina yol açmiş bir uygulama. Niteliksiz ve gereksizdir.
foursquare'ın sikilip atılmış hali.
Arkadaşların tırı vırılarına katlanamayıp yüklediğim en gereksiz uygulama.
bugün itibari ile silmiş bulunduğum uygulamadır. amaÇsız gelmeye başladı bir anda.
tatlı dilli güler yüzlü ey ceylan gözlü foursquare gönlüm hep seni arıyor neredesin sen ?.
Saçma sapan etiketlerle içine sıçılan uygulama.
bunun kadar gereksiz bir uygulama görmedim. facebookta, instagramda filan zaten tüm uygulamalarda yerini bildirebiliyorsun birde dakikada bir yerine bildirme çılgınlığı nedir anlamadım. yakındır tuvalatte yer bildirimi yaparlar şaşırmam. eski bir iş arkadaşımın bildirimlerinden sıkıldığım için kaldırdığım uygulama kız her allahın günü perpada ve evinde balkonunda oturma odasında yer bildirimi yapıyor, nasıl bir kafa yaşıyorlar anlamış değilim.
Boktan uygulama o ne ya oraya gittim buraya gittim lan insanin biraz ozel hayati olur herseyiniz sanal alemde tabi bide gittigin yerin reklamini yapmis gibi bir sey de oluyor.
yanlış bilmiyorsam şu an iki parça olan (bkz: swarm) (bkz: foursquare) olan uygulama.

zamanında foursquare olarak tek bir uygulama olduğu dönemde eğlenceli bir hatıra bırakmıştır bize.

gofretin askeri izninin 3 arkadaşının da izin dönemlerine denk gelmesi ile uzun süredir görüşemeyen kafadarlar,oturup laflamak,eski dostlaaar eski dossstlar diyerekten geçmişi yad etmek üzere ağa kapısında toplaşırlar.cafenin manzarasını ve bu manzarayı en rahat seyri alem edeceğiniz terasın uç noktalarına ulaşmanın zorluğunu bilenler el kaldırsın,tamam tamam çoğunuz biliyormuş devam ediyorum o zaman.

terasta en uç noktanın bir gerisinde ki masaya oturulur, hemen yan tarafta muhtemelen istanbul üniversitesinin 2. öğretim bir bölümünde okuyan ders çıkışı cafeye gelmiş 4 kişilik bir kız topluluğu oturmaktadır. askeri izne gelmenin avantası olarak masayı cepheden gören sandalyeye gofret konuşlanır ve kız grubunun çakır gözlüsüyle ufak ufak kesişilmeye başlanır. arzın talep ile olan iktisadı kanunu aynı kaçamak,kesik bakışların karşı taraftan da gelmeye ve bu bakışmaların birbiri ile çakışması ile yeniden yürürlüğe girer.

Çakır gözlü hatunumuz telefonunu eline alır bir şeyler yaparak ufak gülücüklü yeni bir bakış daha atar. dedik ya foursquare o aralar tek uygulama ve acayip popik. hal böyle olunca foursquare'dan yürüyen abazanların da en çok konuşulduğu dönem. gofretin senelerini verdiği iz tv birikimleri ve keskin subay zekası* işareti alır ve telefona derhal foursquare indirilir,cafe de check-in yapanlar süzülür ve çakır gözlü hatunumuz bulunur. benim gözlerim mavi pozuyla bir pırofayl pikçırı vardır,fb ve twitter adresini paylaştığı.

divıtırdan takibetakip, seri takip,hemen takip ,full takip,donmadan takip, hd takip yapılır.teknolojinin nimetlerinden sonuna kadar yararlanılarak yürü yiğidim nidalarıyla DM'den bir 'naber * 'yazılır . kafa telefondan kaldırılıp kıza doğru döner, çakır gözlümüz kendinden emin bir gülümseyişle telefonuna bakar ve cevaben ' ehehe senden naber * ' karşılığını verir. Hava şartları ve zemin futbol oynamaya müsaittir artık.
+hava da soğudu mu sanki * denilir,
-ehehe galiba * duyulur.
Aman yarabbim Dm'den yürümekte ne zevkli işmiş diye düşünülür .

+manzara çok güzel * denilir,
-evet harika:) duyulur

gerekli baskı kurulmuş ve cepheyi de karşıdan gören bir pozisyon yakalanmışken, bu pozisyonların gol olması gerekmektedir.
' ee kalkın gidin evinize de az da biz bakalım amuğğakoyim' denilir, kız telefonuna bakar, çakır gözleri bildiği tüm sinkaflı küfürleri söyleyerek bir bakış atar ve işte tam o anda ışık hızının tanımı yapılarak divıtırdan bloklanılır..

kızlar kalkar, yan masaya geçilir, çaylar tazelenir,nargile höpürdetilir ve aynı ortamdan kimle o cafeye gidilse illa ki bu muhabbet açılıp neşeyle kahkahalar atılır .

bu da böyle bir anımdır sözlük.
gözlerimle görmesem, yan masada oturan kızı angelina jolie diye yutturacak uygulama...
xxxxx kullanıcı en son xxxxx yerde görülmüştür ibaresi yer alan uygulama.
Sanırsın istihbaratçı pezevenkler.
teletubbies minvalinde aforizmalara sahip uygulama.

Yaş kaç hemşerim.
dünyaya check-in yapmaya gelmiş insanlar için vazgeçilmez uygulama.

son güncellemesi ile swarm'a mesajlaşma seçeneğini de eklemişler ve böylelikle bu uygulamayı minimal bir tinder haline gelmiştirmişler. evet bi bu eksikti...

halbuki biz seni allahın unuttuğu yerlerde "ulan bu yakınlarda kahvaltı yapacak bi yer var mıdır acaba ya ?" derken keşfetmiştik. o zamanlar gençtin, güzeldin. foursquare'din o zamanlar...
Her gece kendi evinde check-in yapan andavalları barındıran uygulama. Ayrıca x yakınındaki bilmem nerede diyor. Ne yakını lan 50 km orası.
Siz evde oturup asosyalligin dibine vururken arkadaşlarının nerelerde gezip tozdugunu gösteren uygulama.
karı kız düşürme safsatalarından birisi daha. aynı mekandaki kızın adını numarasını öğrenmeye falan yarıyor diye biliyorum. bi ara kullanayım dedim. check-in yapan 100 kişiden 90'ı erkekti. siz düşünün kızlar.

edit : ya he arkadaşların yerini öğrenmeymiş falan. çok lazımdı ya anasını satayım..
(bkz: kız düşürme aparatı)
Amele kaynıyor.
Meraktan deneyeyim dedim.
Memleket kıro, abaza potansiyelini anlamak , egosundan çıldırmış kendini ünlü sanan tipleri görmek isteyen varsa girsin.
Facebook'tan daha kötü.