bugün

kis mevsiminde sik rastlanan ve solunan havanin soguk olma mevzusudur.evden cikamama sebebidir bazen.
kotu bir espri sonucu ortalikta esen havadir
izmir'de yaşıyorsanız,aylardan temmuzsa ve öğlen onikide konak meydanındaysanız,özlediğiniz tek şey biraz soğuk havadır...
genelde hep balkanlardan gelen hava dalgası.
temizse güzel olan havadır.
birinin arkasından konuşurken * kişinin aniden çıkagelip sizi duymasında esecek hava türü.
ayrıca (bkz: pot kırmak)
teni ha$layan rüzgarla birlikte, insanı canından bezdiren olgu.
feci halde depresyona neden olan olmaz olasıca olgu.
Aranılandır.
yanlis tabir. hava soguk olmaz. eksi 40 derece bile sicak havadir. hava sicakligi vardir, hava soguklugu olmaz.
varolan sıcaklığın azalmasıyla kendi bedenizmizin hisettiği sıcaklığa soğuma demekeyiz. asıl olan sıcaklığın hiç gitmediğidir sadece alışılan sıcaklık azalınca üşümekteyiz.
Soğuk hava sanılanın aksine hasta etmez.
Soğuk hava sebebiyle sıcak ve havalanmayan ortamlarda virüsler daha hızlı çoğalır ve bulaşması daha da kolaylaşır.
antalya da bile hissedilmiştir.
Zannımca güneşli bir havadan daha iyi olan havadır. Nedeni de şudur, soğuk havayı çok çok kalın giyinerek bir şekilde saf dışı edebilirsiniz amma sıcak hava öyle midir sokağın ortasında çıplak gezseniz de vücudunuzda ter akamayan yer kalmayacaktır.
götümüzü donduran hava.
ellerin donması sonucu telefondan mesaj yazmayı engelleyen hava.
hiç romantik ya da seksi olmayan hava. artıları ve eksileri vardır.
akdeniz iklimi olan yerlerde yaşayanların değerini bildiği.
Nefret edilesi hava durumu halidir. insanın kaç gündür tatili olur da hiç mi soğuktan, ayazdan, yağmurdan dışarı çıkmaz, çıkmak istemez. Ama oluyor malesef. Sabah uyanınca o grimsi iğrenç renksiz hava gece yine koyu gri ve siyah sabah yine aynı. Sanki sürekli akşamı yaşıyor gibi geçen beş koca gün. Daha doğrusu beş, koca, çöpe giden gün.
soğuk bir iklimdeyseniz ve hava hep kapalı oluyorsa hem hava soğuk olur hemde psikolojiniz bozulur. Hele birde finaller varsa... KAÇIN KURTARIN KENDiNiZi
hava almak için evden çıkan kedinin gerisin geri eve dönmesidir.

görsel
soğuğu çok severim. Ama -17 ye anlam veremedim. Önce üşüyorum falan rüzgarla yanıyorum soğuktan. Sanırım bu hava soğuk görünümlü sıcak olması lazım.
Kendisini özleten hava. Yağmurlar biraz hafıza yoklaması yaptı.
istanbul'da yaşayan milyonlarca Sivaslıdan biri olarak özlediğim havadır. Bu hafta sonu biraz Özlemımızı giderdik *
ağustos ayında eşofman giydiren havadır. vay arkadaş iyi üşüdüm he. evet.