bugün

umarsızca güven duyduğum marka. *
yaşamı kolaylatıran ve teknolojik bir ürün alacağım zaman kesinlikle tercih edeceğim yegane marka.
adamlar yaptımı tam yapıyor parası da tam.
--spoiler--
sony büyük patladı! tüm üyelerin isim, adres, mail ve kredi karti bilgileri dahil ps datanın hackerlar tarafından çalındığını açıkladı!

--spoiler--
anlaşılan o ki, ps3 ü artık internete bağlamadan oynayacağız.
ve yine anlaşılıyor ki eve daha çok arkadaş davet edeceğiz .

sony playstation network çöktü !!
psn çöktü !!
ps3 serverlar çöktü !!
dedikodular doğru ise -ki halen bir yalanlama gelmedi- çok büyük güven ve müşteri kaybı yaşayacak olan şirkettir.

gerçi sony kalitesinde alternatif bir marka bulmak zor, işlerini çok iyi yapan bir kurumun böyle bir şey yapması saçmalıktan başka bir şey değil. yazık olmuş.
sony, psn'de yaşanan sorunlar sonucu muhtemelen tarihindeki en büyük kriz ile karşı karşıya. hisse senetlerindeki düşüş şimdiden yüzde 8'i bulmuş durumda. ama olacaklar karşısında bu kayıp uzun süreli bir sıkıntının ancak ilk belirtilerinden biri. alman ve ingiliz hukuk şirketleri toplu dava açmaya hazırlanırken, abd'li rothken hukuk bürosu ilk başvuruyu yaptı bile. finans uzmanları psn'in kapalı olmasından kaynaklı haftalık 10 milyon dolar gelir kaybından öte, tazminatların toplamda 24 milyar doları bulabileceğini ve sony'nin online hizmetlerinde uzun vadede oluşan güven kaybından ötürü kriz öncesi düzeyine erişmekte zorlanacağını öngörüyor. yalnız maddi kayıp tazminatlarla da sınırlı kalmayacak gibi. örneğin ingiltere'de veri güvenliği yasası kapsamında sony'nin 500.000 sterlin para cezası alabileceği tartışılıyor ve resmi makamlar sony ile görüşerek harekete geçmiş durumda. bir de davacı olmayan müşterilerin uğradığı hizmet kaybının sony tarafından nasıl tazmin edileceği gibi ufak bir ayrıntı daha var.

abd'de ilk başvurularını yapan davacılar, bekleneceği üzere, sony'nin müşteri güvenliğini açıkça ihlal ettiğini ve sorun ortaya çıktıktan sonra müşterilerini bilgilendirmeyerek hepsini sorumsuzca tehlikeye attığını savunuyor. diğer yandan sony ise psn ağındaki sızmanın müşteri bilgilerini kapsadığının ancak altı gün sonra anlaşıldığını ve gecikmeksizin duyurulduğunu iddia ediyor. dahası kredi kartı bilgilerinin çalındığına dair henüz tek bir kanıt olmadığı ve bu bilgilerin zaten şifrelenmiş olduğu konusunda ısrarlılar.

bütün bunlar henüz ilk tepkiler. krizin gerçek boyutları ancak 1-2 haftaya tümüyle ortaya çıkacaktır.

alıntıdır.
göte gelen firmadır. bunun başka bir açıklaması yok sanırım. 77 milyon kullanıcının kredi kartı bilgilerinin çalınmış olabilme ihtimalini göz ardı etmediklerini söylemişler. bu büyük bir sayı.

yukarıdaki anlattığım nedenden midir bilemem, microsoft firması da, banlı xbox kullanıcılarının banını kaldırmış diye duydum. kaynak veremiyorum. xbox'ı olan bir arkadaşım söylemişti.
ürettiği elektronik ürünler çok kaliteli olmakla beraber fiyatı da cep yakar.*
sony 32 bx 300 modeli tvler iyi hoş dur ama hareketli sahnelerde bozulma yapar vestel lcd lerde bile ben böyle bir şey görmedim oysaki vestelı kimseye önermiyordum ama onda bu soruna rastlamadım hiç.
yetkili servisleri, garantisi adam gibi çalışır, insana değer verir. verdiğiniz paranın karşılığını alırsınız.
sony bx300 modeli tvler hareketli sahnelerde bozulur oysaki beğenmeyip almadığım vestel pixellence da böyle bir sorun göremedim yani sony vestelden daha kötü ürün yapmış yakışmamış sonye doğrusu hiç.
ancak sony de ki çözünürlük vestel pixellencelarda maalesef yoktur şöyle ki sony de insan suratındaki çizgileri benleri lekeleri yani herşeyi görmeniz mümkündür ancak vestelde bu pek mümkün değildir insan suratları dümdüz çıkar sanki yapay surat gibi özelikle dizlerde bunu çok hissedersiniz.Öyle bir geçer zamanki ,fatmagülün suçu ne aklıma gelen dizler bir kaçı vestel pixellence da bir sony de izleyin büyük fark olduğunu görün.
vaio suna sahip oldugum marka. kaliteden ödün vermemiş elin gevuru.
pilleri diğerlerine göre iyidir.
yeni walkman serisini tanıtmış firma.
televizyondaki bir parçadan kaynaklanan arızanın aşırı ısınmaya, duman çıkmasına ve parçaların erimesine yol açtığı için dünya çapında 1,6 milyon lcd televizyonu toplatacağını açıklamış dünya devi elektronik firması.
2007 ve 2008 yıllarında piyasaya sürdüğü bravia lcd televizyonları yanma ve parça erimeleri gibi sebepler yüzünden geri toplanmaya başlamış dev elektronik şirketi.
bir süredir stratejik ortaklık yürüttüğü isveçli telekom şirketi ericsson'un bütün hisselerini satın almış dünyaca ünlü japon elektronik şirketi.
dort senedir hemen hemen hergun kullandigim kulakligi hala gik demeden calisan firma.
teknoloji dendiği zaman aklıma gelen ilk firma.
vaio suna taptığım japon kökenli elektronik eşya üreticisi firma.
bx 300 serisindeki çözünürlüğü mükemmel olan firma .
hala walkman üretiyor mu yahu denilesi firma. ara sıra hatırlatsın kendini böyle.
Son dönemlerde ilginç ürün çıkaramayan , bilindik ürünlerin kalitelisini üretme yolunu seçen güçlü firma. Kendilerine yazık ediyorlar o da ayrı tabiki...