bugün

Her gün ton ton makyajla gezenlere dert olan durumdur. Evet makyajsız geziyoruz oraya buraya gidiyoruz gayette rahatız yeri geldi mi şıkız.siz bakımsızlıkla yapamamakla suçluyosunuz ama öyle olmuyor işte.

Tamamen kişisel tercih. Kendimden örnek vereyim ben rahat edemiyorum makyajdan kasıt ne o da önemli kullandığım bi rimel bi göz kalemidir o da canım isterse onları bile kullanmıyorum neden mi? gözlerime acıyorum o kimyasalları sürmesi silmesi yıkaması her defasinda tahrişe sebep. Fondötendir aydinlatıcısıdır kalemidir eyelineridir rimelidir farıdır ayvasıdır barıdır yazık ya cildinize genç insanlarız ne gerek var o cildi yıpratmaya eskitmeye. Nemlendiricini sür çık di mi? Özel günler için bir şey diyemem ama her gün yapılmasını gereksiz buluyorum.

Edit: ton ton makyajlılar 4 koldan saldırmışlar. Bari burda rahat bırakın be.
aranan kandır. ama saçınızı yapın lan. saçaklı saçaklı dolanmayın.
Kendini birine ispatlamak zorunda hissetmeyen kızdır. Samimidir.
özgüveni tavan olan kızdır. içi dışı bir kızdır. Sıfır makyaj dediysek de Perşembe pazarı gibi çıkmayın kızlar o kadar da demedik.
Depresyondadir.
kendine güvenen kızdır. evet.
abi şöyle bi durum var demeden geçemiyciiim .

sabah pijamalarıyla ekmek almaya çıkan kız tatlılığı diye bir şey var be , lanet olsun ki var anasını satıyım var ulan var .böyle eriyip gidiyorum saçı başı dağınık hatun kişisi önümden geçiyor ben şaşkın şaşkın kalakalıyorum falan çok iyi , kızlar sabah ekmek falan almaya çıkarsanız haber edin .
Doğallığı seviyorum ve neredeyse hiç makyaj yapmam.
Benim makyajım gülümsemem takar çıkarım evden. Eyeliner çekecem derken firavun gibi olmaya gerek yok kızlar kasmayın sizde..
Kendi tercihini yaşayan kızdır. Neden kızlar tarafından genelde eleştirilir anlamış değilim. Ancak neden erkekler tarafından makyajsız kızın yüceltilip diğerinin ıkk kaka olarak tanımlandığını da anlamıyorum. Şahsen kendimden örnek verecek olursam her gün makyajlı gezmem,üşenirim bi kere. Ama canım istediği zaman da bi ruj bi pudra bi rimel sürerim yani. Bunun beni 0 makyaj kızlardan daha az özgüvenli yaptığını düşünmüyorum.
Zaman zaman benim bu kiz ama herzaman degil.
Şahsımdır. Allahımıza bin şükür dudaklarımızı, yanaklarımızı genom boyamıştır.

(bkz: sibgatullah)
ya o ara çok işi vardır aceleyle çıkmıştık yada aşırı muhafazakardır.
benimdir. makyaj yapmaya gerek duymuyorum. tabii ayda yılda bir ben de yapıyorum makyaj ama çok çok az.
Varsa beni bulsun, evlenelim.

Yoksa devletlerarası ilişkileri iyi tutmak için zorla evlendirilen çocuklardan biri olacağım.
doğal güzelim yaaa benciler toplanmış .
he he tabi hepiniz sıfır makyaj bile güzel olan kızlarsınız. doğal ve samimisiniz.

good job! keep going! bravo mon cheri!
genelde sosyal medyada ki hali tanınmayan kızdır.

örn: spor salonunda swarm'da checkin yapan kızın fotosuna bakıyorum, bir de spor yaparken yanımda ki haline bakıyorum.
"bu o mu lan?" diyesim geliyor...

makyajsız güzellik tapılası bir şeydir, herkese nasip olmaz.
(bkz: marifet)
Maşallah herkes de makyajsız güzel. Aramızda fazlaca olan kızmış. Takdir ettik.
- üşenen kızdır.
-canı sıkkın olan kızdır.
- uzun süren bir ilişkisi olan kızdır, aranmıyor olabilir.
- yüzünde sivilce izi olmayan kızdır, makyajsız da pürüzsüzdür.
- iletişime kapalı olan kızdır, dış dünya ile olan iletişimi kesmek istemiş olabilir.
en sevdiğim moddur.
öz güveni yüksek kızdır.
(en doğal hal her zaman en güzel haldir)
görsel
Kadın olduğunu belirtmek isteyenlerin
ben, bendir, benimdir, benim bu gibi belirteçler kullandığını gördüğümüz tanım.
komik.*
özgüveni yüksektir.
kendini seven ve güvenendir.