bugün

(bkz: cemaat ile problemi olan ergen)
(bkz: o değil de bir bartın vardı ne oldu ona)
(bkz: denedim ordan biliyorum)
cemaat kapıları herkese açık olduğu için saçma bir giriş sorusu olabilir. kılınan iki rekat namaz bile onlar için yeterken bazı andavallar yedikleri maklube için kendilerini karlı görüp, zeki sanarlar.
sizden ne gibi fayda sağlayacağız sorunun kibarcasıdır.
(bkz: padişahım çok yaşa)
(bkz: çünkü eşşeğin zikinden dolayı)
(bkz: yiğit özgür)
çünkü ben çok "gülen" bir insanım.
(bkz: multi mümin olmak)
mührü nereye basıcam?
mesele kişinin cemaate ne katkıda bulunacağı vede cemaatten ne fayda sağlayacağıdır.
(bkz: maneviyat)
+sizi neden cemaate almaıyız?
-orta yolcuyum, döneklik karakterize özelliğimdir; dahası kraldan daha çok kralcıyım.
çünkü eşşğin zikinden dolayı şeklinde cevap verilmesi muhtemel soru.
kalacak yer lazım,çevre lazım ne bileyim arkamı sağlama almak istiyorum işte,hem ben çok iyi adam satarım,,vefa falan benim için hikayedir ,sizi kullandıktan sonra aramam da fazlalık yapmam yani.
(bkz: ben size niye gireyim)
(bkz: alırsanız ekime almazsanız sikime kadar)
---cemaate giriş kuralları---

1-kuran-ı kerim'de yazanlar yerine risale-i nur'a itibar edeceksiniz.

2-şakirt dini'nin tüm kurallarını peşinen kabul edip uygulayacaksınız.

3-cemaat dışından kimseye (babanız dahil) iyilik yapmayacak yaralı parmağa işemeyeceksiniz.

4-hanımınız başını örtecek(mecburi) ama janjanlı kıyafetler giyebilir.

5-çocuklarınız kesinlikle güvender dersaneleri ve cemaat okullarında öğrenim görecek.

6-riyakarlıkta sınır tanımayacaksınız. dünyanın en ibne insanı da olsa cemaate fayda sağlamak amacı ile önünde takla atacaksınız.

7-ordu mensupları ile iyi geçinin ama arkalarından kuyularını kazın.

8-cemaat mensubu dışında işletmelerden zinhar alışveriş yapmayın, yaptırmayın.

9-cuma namazlarına gidin, cami bahçesinde kandırılacak birkaç müslüman hala vardır.

10-günde 5 vakit abdest alıyormuş gibi görünün. hatta vücudunuzu buram buram ayak kokusu ve terle karışmış su kokusu sarsın.

11-pantolon paçalarınızı mutlaka duble paça yaptırın. bu en belirgin özelliklerimizden biridir.

12-birikimlerinizi asya finans'ta değerlendirin.(bank asya birinci lig birinci lig bank asya)

13-yurtdışında bulunan cemaat okullarına bol bol bağış yapın, yurtiçindeki öğrenci kardeşlerimize burs verin.

14-tv kumandasında stv kanalını mutlaka ilk 3'e yerleştirin.(diğer ikisi trt1, atv ya da kanal 7 olabilir)

15-hac yerine umre'ye gitmeyi tercih edin. sık sık umre'ye gidin. bu ticari piyasada sizin dindar bir kişi olduğunuz kanısı uyandıracaktır.

16-kolormatik(tercihen kahverengi) güneş gözlüğü kullanın.

17-ev ve işyerlerinizde zaman gazetesini muhakkak misafirin gözüne gözüne sokun.

18-yazın sandalet giyin. ama sandalet içine muhakkak çorap giyin.

19-ev ve işyerlerinizin duvar ya da masaüstlerinde muhakkak cemaat okul ya da dersanelerinin takvimlerini bulundurun.

20-kulağınızı dört açın, ezan okunur okunmaz yerinizden fırlayın, namaz kılmasanız da millet sizi kılıyor sansın.

---cemaate giriş kuralları---

bu kuralların hepsine haizseniz ve böyle bir karaktere sahipseniz sizin yeriniz cemaatin içidir.
hayırlı uğurlu olsun...
+sizin farkınız nedir? neden sizi cemaate alalım?
-Saniyede 15 sayfa zaman gazetesi okuyorum.
+Hmmm. başka?
-oruç tutmayanları döverim.
+çok güzeeel. başka?
-Mustafa kemal'den nefret ederim.
+işe alındınız.
kendine hazırdan sömürü kaynağı bulan cemaatin, utanmadan sorduğu soru.
-sizi neden cemaate almalıyız?
+çünkü saflarda boşluklar var
-allah rağziy olsun.
saçma bir detaydır. herkes aralarına dalıp nimetlerinden faydalanmalıdır. *

--spoiler--
daha kaliteli bir cemaat için beni almalısınız.
--spoiler--
yok böyle bir mülakat, gelip ablalık* teklif ederler bir de, sanki koyun sürüsü aq. aslında girip sohbet sırasında soru terörüne tabi tutmak vesilesi ile bi şeyler yapılabilirdi de, o çileye katlanılmazdı..
bir benzeride uludagsozluk kayıt formunda olan bölümdür. "sizi neden uludağ sözlük yazarı yapalım? farkınız ne?" vesselam zor sorudur.
- selamünaleyküm.
+ aleykümselam kardeşim.
- cemaate kayıt yaptıracaktım abi.
+ iyide seni neden kabul edelim.
- abi zamanyolundan başka kanal izlemem.
- saman gazetesi abonesiyim.
- en önemlisi yaşım 29 ama bir kere bile 31 çekmedim.
+ tamam kabul edildin.
(bkz: iki orta bir sade hadi bana müsade)