bugün

(bkz: karşısındakine bak sinirden gülüyorum artık dedirten insan)
bazen artık oyle bi hadde getirtirler ki sizi ya sabır dersiniz allahım akıl fikir ver aklıma mukayyet ol dersiniz fayda etmez. kafa göz dalsanız mı ona yoksa hızla gelen kamyonun altına mı atsanız karar veremezken sinirler laçka olur vee bu ironik cümle dökülür sinirde ısırılan dudaklardan :sinirden gülüyorum valla..
+puhahahahahahah!
-hehe çok komiğim dimi ağğbi hehe.
+hahah sana değil ya sinirden gülüyorum ben.
-hehe herkesin içinde söylemeseydin bari ağğbi hihi.
+yapacak bir şey yok, yavaşça sus ve uzaklaş burdan haha!
-allah belanı versin ağğbi.
+uleyyn!
genellikle annenin nasihat esnasında söylediği söz öbeğidir. aslında annede bilir söylediklerinin anlamsız olduğunu ve anlamsızlığına kendi de güler, bakar baş edemiyor hemen sarılır o sihirli söz öbeğine.
- sournick anne
+ sournick

- valla son zamanlar yaptıkların bini aştı neden şöle yapıyor, neden böle yapıyosun bik bik bik bik......
+ haklısın anne
- ( güler ve hemen ardından ) güldüğüme bakma çok sinirliyim.
+ buradan hiç öle görünmüyorsun ama. *
- terbiyesiz. ( ve yine güler )
genelde kıl olunan insan espri yaptığında gülerken verilen tepkidir.

- komik olduğu için gülmüyorum sadece sinirlerim bozuldu gb.
"bak ben sana gülüyorum ciddi olmam gerekirken bu büyük omurgasızlık ama kıçıma bir kulp takayım ki sana ayıp olmasın" egosudur sadece. iyi de işler türkiye' de.
gülmek de sinirsel bir durumdur bu yüzden sinirlenince verilen tepki farklı olabilir.
doğru diyordur. nasılsa gülüyor iyi bu deyip şansı fazla zorlamamakta fayda vardır. *
basbaya gülüyordur. sinirlenen insan kaş çatar, ağız yamultur ya da ne bileyim kulağını kaşır falan.
malumun ilamı yapmıştır.
sinirden ne yapacağını şaşırmak , bazen ağlayamadığına gülmek , bazen de ağlamamak için gülen insandır.
Savunma mekanizması yaratmıştır.