üyeliği sözlük kuralları nedeniyle silinip elinden alınmış yazardır.
girdiği entry ler tazminat olarak kendisine ödenmeyen sigortası da yatırılmamış, artık "ne olsa yazarım abi" diyerek başka sözlüklerin kapılarını aşındıran yazardır.
sözlükle ilgili genel istatistikler biriminde 'silik' olarak geçen,
sayıları an itibariyle 4062 olan yazarlar.
silindikten sonra sadece ilk ve son entrylerini görebildiğimiz yazar. kanımca, bunun yerine en beğenilen ve anlaşılmamış entryleri'ni görsek, uçmuş olan sözkonusu yazar hakkında daha sağlıklı bir fikre sahip olurduk.*
(bkz: silik vs yazar)
kalabalık yüzünden dikkat çekemeyen yazardır. ortalığı karıştıracak ve kendisini popüler edecek bir olay yaratması gerekir bu durumdan kurtulması için. zira normal normal yazdığı sürece aynı kıvamda kalır.
herhangi bir şekilde; kendi isteği ile ya da kendi isteği dışında sözlük ile ilişkisi kesilmiş olan yazardır.
ay aman eksi oy alır mıyım, aman da caylak olur muyum diye birsey soylemeye, entry girmeye, baslik acmaya cekinen yazardır. yani silik kişidir.
follofoş sözlük formatının aşikar imgesi, simgesi... ve hatta öznesi!(gizli değil)

"birinci nesil haşmetmeab silik moderatör"

nasıl kombine mesela?!
içinde olmak istediğim durumdur. Sözlükten ayrılıyorum...
sozluk ici basliklari ile kalitesini dusuren yahut girdigi entryleriyle polemikci sinifina ait oldugu asikar yazarlarin bir sonraki modelidir.

yeri geldikce buraya yazacagim. bazen guzel bir yaziya rastlarsiniz ve kisiye baktiginiz da silik yazar. nede ayrildigini ya da slindigini merak edersiniz. bir aciklama cok mudur acaba?

(bkz: istenmeyen adam)
(bkz: yosun) (#3805039)
(bkz: katamari)
(bkz: uludağ sözlük e bir daha gelinse alınacak nickler)

aha bu kadar da açık sözlüyüm; başlasın 7. nesil alımları aslan gibi fake alacam. oh!
1) kendini gösteremeyen, çekingen yazar.
2) entrylerinin sözlük formatına uymaması ve bu konuda aşırıya kaçmak nedeniyle uçurulmuş yazar.
sözlük formatını tabiri caiz ise hunharca katletmiş olan eski yazarlardır. silik olan yazarların bu durumla ilk karşılaştıklarında verdikleri tepkilere birkaç örnek verecek olursak;

-lan şifremi mi değiştirdim ben?
+caps lock mu açık acep?
*lan nicki mi yanlış yazdık.

ancak durum farklıdır. (bkz: şutlanmak)
görünce içim burkuluyo lan bazen. böyle abi sesli güldüm, kahkahalar attım diye mesaj atacam adama entrysinden dolayı, bir bakıyorum silinmiş o caaanım entryi giren adam. ulan moderasyon üzüyosun bizi.
eski mesajlara goz atarken dikkatimi cekti.
kitap tavsiyesinde bulunan ,siirler uzerine mulahazasi dikkatimi cekmis, edebiyat uzerine, film uzerine yazistigim adamlarin ve hatunlarin yanlarinda silik yazar ibaresi var. ulan ne oluyoruz dedim kendi kendime ..
hayir! buralar cayir, cimen eskiden de degildi, bir kac guzel insan vardi gelip baktigim okudugum,guldugum ,dusunduren.simdi kayip hepsi ya da silik..deep,dealty,benjcev falan degil bahsettiklerim . neyse afedersiniz sik gibi olmus buralar.kacip gitmeli!
bazen de bir entry sahibine artı oy veriyorsun, çünkü çok beğendiğin bir entry yazmıştır. ardından yazar hakkında bilgi butonuna basıp karmasına bakmak istiyorsun, eğer karması düşükse birkaç artı oy vererek kendisine katkıda bulunmak istiyorsun ama ne mümkün, yazar silinmiş. sonrası hayal kırıklığı ve düşünceli birkaç saniye. acaba bu sözlükte mi, yoksa çekip gitmiş mi bu arkadaş diyorsun. bu tip yazarların gitmesi kayıp olur elbette.
(bkz: birinci nesil silik yazar) *
nickim listesine biraz sonra eklenecek hede hödö.

ben ne yaptım? ;

güldüm eğlendim sözlükte, kimsenin entrysine kış demedim, başlığına laf etmedim.. kimseyle ters düşmedim, bir allah kuluna " sen misin ulan " demedim..

ama ibine evladının birisi çıktı kızıyla 69 yapan baba diye bir başlık açtı.. bende normal olarak, ananı sikiyim senin diyerek küfür ettim.. * ve ekledim ;

bu entry den sonra beni sil sözlük !! sonuç olarak entry silindi, canlandırdım bende..

uyarıya bak hele , " eğer bir daha onay verirseniz yazarlığınız silinir.. " breh breh breh, silmeziz bende taa a....

şimdi entry i son kez canlandırıyorum.. *
(#14170011)

görsel
Türk milletine saldıran it sürüsünün kol gezdiği bir ortamda benimde bugün yada bir gün başıma gelmesi muhtemel hadise.
bir yazarın kendi isteğiyle bu sıfatı alabiliyor mu acaba diye merak edilen durum.
bu gidişle olacağım durum.
isilik yazardan iyidir. rahatsız edemez en başta.
yazarların sözlükten ayrılması.

bir yazar tüm entryleri ile beraber silik olmuş. hoşçakal.
Sözlük Yazarlarının kendi isteğiyle (veya mod ekibi doğrultusuyla) sözlükten ayrılması.

Birkaç gündür sözlüğe bakmıyorum maşallah giden gidene. Üzmüştür.
(bkz: vay anam vay neler dönmüş serhat ya)