bugün

171'i aradığımda hiç düşünmediğim ve sorulunca da göt gibi kaldığım, cevap veremediğim mantıksızlık silsilesi.

neden başladığımı bilmesem de, niye bıraktığımı gayet iyi biliyorum.
bırakmanın ne kadar kolay olduğunu göstermek için.
(bkz: sigaraya başlama nedenleri)
arkadaş çevresidir efendim çok net.
"sorunlarım var" demektir.
çok derinlemesine nüfuz ederek konuya girmek istiyorum. zikerim tanımı önce tekrardan başladığım için suçluluk psikolojimi üzerimden atmalıyım. benimde sebeplerim var arkadaşım, 2 aydır içmiyordum bir sor neden başladın diye. evet sorduysan anlatıyorum.

1- arkadaş ortamı; herkes içiyor lan çevremde, içmeyince aralarında piç gibi kalıyorsun resmen. muhabbete dahil olasın bile gelmiyor. elinde o sigaraya kavisler verip dumanını s çizdirerek goygoy yapamadıktan sonra zikerim bu hayatın feleğini diyor insan.

2- iş ortamı; yaptığım iş gereği stres ve sıkıntılar beni aşırı derecede geriyor. ofis sandalyesinde oturmaktan götü konya ovası gibi olan aysel hanımın klimaya karşı gözlerini kedi gibi yumarak şöyle yapalım rainheart bey, böyle yapalım rainheart bey demesine ayar oluyorum.

3- çevresel faktörler; tabii özentilik, constantine, fight club gibi etkenler sonucu sigaraya başlayanlar var, bu kişiler tamamen hata yapıyorlar ama neyse.

nasıl olsa bende içiyorum ileride göte serumlar falan takıldığında hastane koğuşunda arkadaş lazım olur amınago.

tabii akli dengesi yerinde olan insan niye başlar lan diyorsunuz ama vallahi sebeplerim bunlar, sizlerde kötü örnek olduğum için itin götüne sokmayın beni mazur görün sayın yazar dostlarım. siz bu satırları okurken ben yeni gelin gibi cilveleştiğim marlboro'nun dumanıyla kocaman bir o çıkartıyor olacağım, saygılar.
(bkz: yalnızlık)
bakim nasıl bir şeymiş ile başlar.
ani üzüntüdür. kanaryam öldüğü gün dışarı çıkıp 2 tane dal sigara alıp içtim. aynı gün başlayıp bırakmış oldum.
(bkz: ah bu şarkıların gözü kör olsun)
arkadaş etkisi. ortama girersin herkes sigara uzatır ulan bu ne. sonunda eziklik hissi ve başlama. içmeyiniz. evet.
%97 ergenlik
%2 merak
%1 i askerlik yüzündendir herhalde.
küçükken babam evde bi paket sigara bırakmıştı ya da bi kaç tane çekmecede. babam içtiği için bende merak etmiştim tadı güzel mi? niye içiyor acaba? diye küçük çocuğum sonuçta evde de kimse yok tek kalıyorum zaten. sonra aldım bi tane yaktım içime çektim öksürdüm ve attım. tadı iğrenç dedim niye içiyor bunu acaba diye sordum kendime. aradan yıllar geçti. sonra anladım ki kimse tadı için içmiyormuş bunu. * herkes öyle ve ya böyle bi sebeb için başlıyor sanki biraz daha rahatlatıcakmış gibi kendisini.
(bkz: hotel california)*
volkan şen in ağlaması.
Arkadaş ortamı diye başlar bunlar böyle bir fırt iki fırt derken bakmışın günde iki paket bitiriyorsun. Ha bide karı kıza hava atıcam diyerekden büyümüş havası göstermek için sigaraya başlayan antenlerde var.
(bkz: aşık olmak) aşık olduğum için başlamamıştım sigaraya. aşık oldum, şuan günde yaklaşık 2 paket içiyorum.
yanlış bir soru cümlesi.
sigaraya neden başladın diye sorulmaz, 'hangi orospu çocuğu?' diye sorulur.
Hava atmaya calismak,ozentilik.
(bkz: mallık)
ne zaman, nerede, kime sorarsanız sorun esas cevabı özentidir.

gerçi askerde ailesinden dolayı başlayan da biliyorum ama istisnalar kaideyi bozmaz.
Kimisi zevkten kimisi dertten başlarmış beni dert başlattı sözlük ne demiş büyüğümüz erkek adamın gönlü türkü eli tütün kokacak.
sevgilim ,"içersen veririm" dedi. içtim, verdi; tuhaf tuhaf acılar..
hemen hemen herkesin tek verdiği cevap özentidir. sonra içmeyenlere özenip bıraktık allahtan.
Keyif veriyor dediler.