bugün

hayatımı bitirecek olan hayat arkadaşım.
Sherlock Holmes'un kokusundan markasini tespit ettigi meret.
(bkz: atın ölümü arpadan olsun)
biRa nın yanında olmaSSa olmaz dumanlı bir içecek die de tabir edebileceğimiz zararlı şeydir *
cinsel ilişkide bulunduğumuz ve kimsenin girmediği odaya giren arkdaşımız.
çektikçe kısalan meret
ciğerleri mahveden öldürücü madde.bile bile intihar etmenin en çok başvurulan yöntemi.
sabaha karşı sokaklar bomboşken balkonda gizlice içileniyle, yemekten sonra içileni pek bi makbuldür. bide depresif anlarda ilk dostunuzdur. bide müzikle iyi gideni vardır..
paketlemeden önce zi?imize da??amıza sürdük *
bak hala!!
yuvarlak motivasyon çubuğu.
(bkz: ateşle yaklaş)
son uyarı hedelerinden sonra bana bir olay anlatılmaktadır arkadaşlarımca ki kopartmıştır

müşteri- bi paket winston verirmisn
bakkalcı- buyur abi ** *
mştr - abi sen şunun öldüreninden versene
en az ismi kadar güzel şebnem ferah şarkısı..
"seen kiibritiin hiç yanmayaaan ucuuundaaa.." kısmında gözler kapatılmalı, müzikle birlikte o berrak, buğulu ve de süper sese yoğunlaşılmalı, hemen ardından hayran olunmalıdır.
dünyadaki en büyük buluş vazgeçilmez insanı hayata bağlayan en büyük aşk yaşanılan tapınılası bir maddedir..
lisede denyoluk olsun diye başladığım bir kaç yıl önce de bıraktığım pis kokulu tüten hede.
zamanın geçmek bilmedi dönemlerde gözlerin uzaklara bakarken, hiçbir şey düşünemezken, o yanında yokken vesaire.. bir sigara (bkz: hangisi olduğu önemli değil) zamanın geçtiğini gösteren bir işarettir. örneğin; sigara yeri geldiğinde bir dakika ya da bir yıl geçirtebilir hayatından. zamanın uzunluğunun bir anlamı yoktur, sen onu içerken akar gider zaman, dumanı ağzından çıkarken , onun havada süzülüşünü izlerken başka hiçbir şey düşünmezsin. çeşit çeşittir ama siyah olanı her zaman en iyi zaman geçirgecidir. uzunu veya kısası farketmez içinde birşeylerin dolaştığını bilmek ürkütür önce, sonra alışırsın, uzmanlık alanın kibriti tek elle yakmak ya da halka çıkarmak olabilir. yeri geldi mi yarısında söndürürsün atarsın kızarsın, öksürürsün, hasta olursun amma ve lakin iyi bir yemek sonrası sigara içmekten daha keyif verici birşey bulamazsın.
içen insanın kokusunu duymaktan nefret ettiğim,içenlerin derhal bırakması gerekmesini tavsiye edeceğim iğrenç şey
etraftakilerin kokudan rahatsız olmalarını sallamadan zevkine varılan. onsuz kaldıgınızda baba paketinden calmaya cesaret edebilecek kadar degerli dert ortagı arkadasım..... *
uzun marlboro: kamyoncu sigarası
winston: öğrenci sigarası
birinci: komünist sigarası
eve: orospu sigarası
camel: metalci sigarası (ne alakaysa)
lark: asker sigarası
2000: memur sigarası
muratti: minibüsçü sigarası (eskidendi. artık yayıldı)
Streslendiğinde az ya da çok yemek yemek gibi sigara içmekte kendini cezalandırmaktır bir bakıma kimse bu açıdan düşünmemiş olsa da...Çünkü zarar verdiğini bile bile içersiniz ve ömrünüzden götürdükleriniz ya da kaliteli yaşam varken geçireceğiniz güzel zamanları hoyratça harcadğınız gözünüze gelmez...
işte size mücbir sebep: bazı şeylerden zaten vazgeçilmişse sigara da içilebilir. içinizdeki boşluk büyüdükçe içeriyi sigara dumanıyla doldurmak istersiniz.
bırakmak için yoyo kullanmaya başladığım ama daha sonra yoyo bağimliliğindan kurtulmak için tekrar başladığım tütün mamülü
zarar verdiği biline biline ancak keyifle ve ne de olsa bi anda öldürmüyor, atın ölümü arpadan olsun deyişlerini mütakip içilen tütün mamülü.
21 yaşımdayken içmeye başladığım ve başladıktan sonra acaba ben sigara içmezken ne yapıyormuşum diye düşündürecek kadar her boş kaldığımda elime aldığım bi meret. Ama çok kötü bi'şey sabah uyandığınızda ağzınızdaki o boktan tadın etkisiyle anlıyorsunuz tavsiye etmiyorum kendimi esefle kınıyorum, sigarayı da nefesle kınıyorum ama bi türlü kırıp atamıyorum...
küçük yaşlardan beri en sadık dostum. benim onu çok kez bırakmama rağmen vefakarlığını gösterip tekrar barışmamızı sağlamış dünya üstündeki en kötü dost (en iyi). bile bile lades demektir. her allahın günü zorlu bir ölüme hastalıklarla dolu bir yaşama davetiye açan bir çeşit zehir.