bugün

dont smoke kardeş.
1 seneyi geçti ara ara başlamayı düşünüyorum maalesef. Özellikle kafamı duvarlara vurasım geldiği anlarda.Sonra zihnim sakinleşince mantıksız bulup vazgeçiyorum.
hayattaki en ciddi bağımlılığım sanırım. ve paraya bağımlı olmamın da biricik sebebi.
gecenin sessizliğinde, herkes uykudayken, boş sokaklara bakıp sessizliği dinlerken, içteki canavar yatışmışken insana kapılıp gitme ya da çekip gitme isteği verircesine dumanı yükselen... o sırada chester bennington '' in the end, it doesn't even matter / sonunda hiçbir şey için fark etmedi '' der ve neden bu saçmalığa kurban edildiğimi sorgularım.
Vanilya kokan bir mum yakıp müzik dinlemek istemiştim. Sonra o kahrolası şarkı çaldı. Mumun alevinde yakılmış 3. Bu.
Ne buluyorsunuz bu zıkkımda anlamıyorum ki..
Hayatımdan kimler/neler gelip geçti ama sen 17 yaşımda seninle tanıştığımdan beri hep yanımdasın. Bütün zevk, ağrı ve dertlerimin tek ilaçı sensin ama kimse de anlamıyor. Neyse, bir tane daha içeyim.
bırakıldığı andan itibaren aniden öfke parlamalarında artış görülmektedir. bu da bırakmama sebeplerimden biridir.
sigaranızı banyoda yakar mısınız...
bıraktığımdan beri gabarda aranan petrole rakip olarak sondaj yapıyorum. hiç iyi değilim
içmeyen bizden değildir.
sigara içen bir kızın ne kendisine ne de ileride doğuracağı çocuğuna merhameti vardır zira içtiği her dal sigara sadece kendisine değil kendi sağlığını bozarak ileride doğacak çocuğuna da etki edecektir.

uzak durunuz.
Sigara paketinin içindeki 20 dalın 16'sı vergi olduğu ortaya çıktı.
Boşver zaten bırakma ne olacak ki.

Ben içmedim hiç ama sizi tebrik ediyorum, sağlam bir eziyete yıllarca katlanmak büyük meziyet.
Uyuşturucudan daha fazla bağımlılık yapan madde. Nasıl bırakıcaz bunu ya.
30 olmadan sigarayı bırakma hedefim var. Gel gör ki 24 saat bile duramıyorum. Hele içki içince imkansız uzak durmak.
Sorun şu %100 bırakmayı kafaya koyamıyorum. O kriz anında siktir et yarın bırakırsın diyorum böyle böyle aylar yıllar geçiyor.
kaliteli bir kahvenin ayrılmaz ekürisi olup uzun süreli kullanımda ciddi sağlık sorunlarına sebep olan, kağıda sarılan tütün bütünü.
ortamına göre içilince bence çok da zararı yok sigaram da var alkolüm de çok şükür ama ikisine de bağımlı değilim içmediğimde 3-4 ay aklıma bile getirmediğim oluyor. benim bağlanma problemlerim var evet.
şu an yokluğu çekilen meret.
kötü günler diyerek zulamda olan pakete güvendik ama zulamızı patlatmışlar. hatunun arkadaşları götürmüş olacak, ya da yeğenler...
bu saatte açık büfe market bakkal bulmak zor. sigara için nöbetçi büfe bakkal da yok. şimdi kalkıp benzinlik-akaryakıt istasyonuna gidip sigara alacağız.
dışarı çıkmışken bari çöpü de atayım, önce mutfağı düzeltelim. bayat eski yemek vs varsa onları da halledelim.
Bir insanın kendisi için yapabileceği en kötü şey sigaraya başlamaktır. Öyle bir illet ki bırakmak için destek niyetine nikotin bandı aldım, üstümde nikotin bandı olduğu halde yarım paket sigara içmişim. Denedim ve başaramadım...
Zatının sıfatının esmasının ef'alinin hudutsuzluğunca Allah'a şükürler olsun ki ben bıraktım. Neredeyse 4 ay olacak. Allah herkese nasip etsin.
1 ay a yaklaştım aklıma her geldiğinde sevişiyorum.

her istediğinizde sevişebileceğiniz biri yoksa hayatınızda bırakmayın zaten bırakamazsınızda.
Keşke tüketmeseydim dedirtecek şeydir. ilk başlarda eş dost tarafından göze hitap ettiği, özenilen bir obje olarak başlarsın lakin ilerleyen zamanlarda ise ne illet birşey olduğunu ve bırakma çabalarının boşa gitmesi sebebi ile her geçen gün batağa biraz daha battığının farkında ölüm sebebinin bu olacağını idrak edersin.
30 yaşında bir tiryaki (salak) olarak genç kardeşlerimize uzak durmalarını tavsiye etmekteyim.
Etrafında dönüyorum sayın yazar.
Madem istemiyorsun ne diye uplıyorsun.
Al Yaktım bir tane.
Canım çok istiyor. içmek istemiyorum ama sürekli kafamda dönüyor.