bugün

Ayette belirtildiğine göre günahkarların yazısınin kaydedildigi yerdir.
üç harfli filmlerinden birisi daha. yaşanmış bir olaya dayanmaktadır konusu. korkutması muhtemel.
musallat filminin yapımcısından 26 eylül'de sinemalarda olacak filmdir. olay üsküdar'da 2009 yılında geçtiğinden dolayı mutlaka gideceğim film.
alper mestçi'nin yeni filmi. bekliyoruz.
referansı musallat olan bir film.

oyuncuların hepsi bilindik. hasan karacadağ gibi ucuza kaçmıyor alper mestçi.

fragmanı keyifle izlenecek bir korku filmi müjdeliyor şimdiden.
son zamanlarda ortaya çıkan dini ikonları sinemalaştırma çabalarından biri. amerika bu işe 70 lerde başlamıştı ki bu bizimkiler için çok erken bir tarih. adamlar the exorcist i falan çekerken, yeşilçam dehaları atını seven kovboy, tornavida yaşar ve şipşak basarım gibi filmlerle uğraşıyordu. bu durum da bizdeki sinema anlayışını ve başarısını yeteri kadar ortaya koyuyor.

siccin'in islami literatürdeki anlamı; günahkar insanların amel defterlerinin bulunduğu yerdir. adliyedeki sabıka kayıtları gibi...
biraz önce fragmanını sesli izlediğim önceki izlediğimde sesini açmaya cesaret edemediğim film. musallatta olduğu gibi çarpılmalı sahneler mevcut, yine korkutmayı başaracaklar gibi duruyor.
fragmandan anladığıma göre dabbeden daha korkunç bir film.
(bkz: fıççın)
"Siccin, günahlarını koyulduğu amel defteridir."

(Mutaffifin süresi 83/7)

"Büyü haramdır" devamiyla 26 eylül'de vizyona girecek ve dünyanın çoğu film eleştiri sitelerinden övgüler almış.
altına ettiren filmdir.

sonunda hoca efendi sopayla cin çıkarmasa gelmiş geçmiş en iyi türk korku filmi bile olurdu.
Türklerin iyice cine sardığını gösteren bir film daha. Başka korku filmi konusu kalmadı sanki. Ama yine de izlenebilir seviyedir.
Şimdi salondan çıktım arkadaşlar konusu gerçekten içinize işleyecek eminim çok begeneceksiniz, korku klasiği olan birden bagirmali hop köşe başından çıkmalı pek fazla sahne yok, eğerki yabancı korku filmi seven biri iseniz biraz eksik gelebilir Size ama ben çok beğendim çokta keyif aldım Türk sinemasina destek diyip sizinde izlemenizi öneriyorum..
komik film. buna korkan gitsin kumda oynasın.
girdiğime pişman olmadıgım ender türk korku filmlerinden. gün geçtikçe daha kaliteli yapımlar çıkartıyoruz,tavsiye ederim. korkmam derseniz hiç izlemeyin sonra güldürür mazallah.
olumlu ve olumsuz yorumlara rağmen izlenilecek olan film. insan merak ediyor, büyü haramdır mottolu film. çekimleri kaliteli duruyor, bir korku filminden ne bekleyebilirsiniz? burası, hollywood değil, adam gibi adamlar iyi iş çıkarıyor, kendinizi abd'yle kıyaslamaktan vazgeçin lan. osuruktan komedi filmleri de para etmiyor, bir analizci olarak diyorum ki; izlenilebilir bir kapasitede olan film. ***
türk korku sinemasının gelişimini göstermesi açısından muhteşem bir film. şu anda zirvededir. kesinlikle sinemada izlenilmesi gerekir. korkup korkmamanız size göre değişir lakin film konusuyla bile tatmin ediyor. final 10 numara bu arada.
Türk yapımı bir korku filmidir.
senaryosu başarılı ve izlenmesi gereken bir "cin-korku" filmi. Türklerin korku filmlerinde sonra amerikan'ın "kötü ruh"lu filmleri tat vermiyor gerçekten.

--spoiler--

filme gelirsek;

çok eleştiri yapılabilir ama filmde görmek istediğim sahne büyüyü yapan hocanın da ölmesiydi. çok ince ayrıntılarla olayların seyrine dair bilgi vermişler buda filmi çok güzel kılmış. hoca'nın cin çıkarma sahnesi ise biraz saçma olmuş diyebiliriz.

ama her şeye rağmen izlenmeli...
--spoiler--
eyvallah cinler var ve insanlara musallat olabiliyorda, bu derece musallat olmaları düsündürücü.

resmen bir aileyi katletmisler. bence kurmaca bir film. 2009'da Üsküdar'da gerceklesmis falan kurmaca.. değilse ıspatlasınlar o zaman..

bu olay gercek deyip insanların daha fazla korkmalarına neden oluyorlar.
Bu gece ruhlar bölgesi 3 den sonra izlediğim 2.korku filmidir.

Dayanağının dini kitap olması ve hemen hemen herkes tarafından bilinen olaylardan esinlenmesinden dolayı etkileyicidir.
yine fena güldüren ürkünçlü filmlerimizden biri. millet kutsal su atar alnına haç falan bastırtır bizim imam zopayı çaktı kadına çotanak diye. işte böyle yapıcaksın yav ne uğraşıyorsunuz bizimkinden ders alın azıcık. yerlisi de yabancısı da zırva bunların. eğlenmelik film , izleyiniz.
4 kizla beraber izledim. Kiz kardesim haric diger kizlarin buzuserek birbirine sokuldugu anda hocanin kadina sopayla allaaah diye girismesinden sonra bende balatalarin kopup anirarak gulmeme neden olan film.
dün izlediğim film. çok korkunç değildi ani bağırışmalar haricinde. gerçi son 25-30 dakika bayağı gerildim
uzunca bir süre anlatılmak istenen mevzuyu bir buçuk saate sığdıan yönetmeni ayrıca kutluyorum. Verilmek istenen mesajı açıkça vermiş. Helal olsun.