bugün

geçirdiği beyin rahatsızlığı nedeniyle müziğe 9 yıl ara verdi.bir kız çocuk evlat edindi ve büyüttü.yakında kaseti çıkacak.
harbi super hatundu ya, sonymusic ten cıkardıgı kaseti ararım haala. evlendi kayboldu herald

edit: eyw televizyoncocugu
fem diye bi $arkisi vardi. bi de fem diye dersane var bunun degil fetullahin.
alaşağı oldu... (serbest çağrışım mıdır nedir o bok işte...)
carpe diem adlı abümüyle dinleyicilerinin ta kalbinden vuran, işini bilen sanatcı abümünde ninni adlı şarkısı süperdir.

ninni den:

Bensiz Mutlumusun
Umduğunu buldunmu
rüyana girmediğim bir tek uykun oldumu
bir müşterimizn kızı olup, imzalı cdsibni alacağım pek şükela şarkıcı. benim favorim adamdır.
ilk dilek budak'ın seslendirdigi daha sonra sarkıyı mustafa sandalın okuyaraktan kızcagızı reset yaptıgı ''aska yürek gerek''sarkısının söz ve müzgini yapmıstır.
Durup da söyleyemediğim bir adımsa
Gizli kapaklı
Sevda türküleri tuttursam da ben
Telli duvaklı

Yanıma korlar mı adam seni
Koparıp acıtmazlar mı beni
Nafile yanar elim dudağım
Seni bana yar ederler mi
Seni bana yar ederler mi

Yağmur bulutu unutursa
Dalında çiçeği kurutursa
Yar benden utanırsa
Düşündüm düşümden ayrı kaldım
süper müzik bilgisi olan kendine haz yorumuyla diğerlerinden farkını her albümünde belli eden hatun kişi.
(bkz: av)
bir kere deyse şu ellerin ellerime
zaman bitmekte
sordular ama varmadım isteyene
zaman geçmekte
gel kulun olayım al götür odana
yar bir an daha dayanamam bu geceye firarım ben

çek şu kulun aklını allahım
alıp da kaldırsın beni dağlara
ele rezil olurum vallahi
gelin edecek beni dedim eşe dosta

hadi yarim hazırım dünden
hele yarim beni al benden
tutamazlar ki kaçarım zaten
dayanamam bu geceye firarım ben....
(bkz: fem)
geçen gün katıldığı bir tv programında ekşi sözlükte benim için böyle böyle yazmışlar diyen kişi
durupta söyleyemediğim adınsa gizli kapaklı
sevda türküleri tuttursamda ben telli duvaklı
yanına korlarmı adam seni koparıp alırlar mı
beni nafile yanar elim dudağım
seni bana yar ederler mi
dizeleriyle başlayan mustafa sandal'ın şarkısı adam'la hayatımıza giren sanatçı.
adam,fem,bin yıldız,firarım ben gibi çok güzel şarkıları vardı.ancak son yıllarda ortaya çıkan sanatçı bozuntusu zirzoplar arasında sesi kayboldu gitti.
internette aramama rağmen pek bir bilgi bulamadığım, 1995 senesinde çıkardığı adam albümüyle hayatımıza giren ama iyi ki de girmiş dedirten, o dönemin pop tarzına uygun biçimde söylediği şarkılarıyla hala akıllarda yerini koruyan, sesi de kendisi gibi güzel olan güzide şarkıcı kişilik...
(bkz: adam)
(bkz: bende hüküm sür)
çocukluğumda "Adam" ve "Bende hüküm sür" adlı şarkılarını severek dinlediğim ve şimdi de youtubeda tekrardan kliplerini seyretme imkanı bulduğum güzel sesin sahibi...
sırasıyla;

adam (1995)
fem (1996)
çocuk (1998)
carpe diem (2006)
sibel alaş koleksiyon serisi (2006)

albümlerine imza atmış olan 90'lı yılların önde gelen şarkıcılarından biri.
zamanında edası ve hoş sedasıyla aklımı çelen kadın.
nedense her zaman bir iş kadını havası vardır bu kadında.
çıktığı dönemde steril akıllı uslu ama gerektiğinde çılgın vb. genç kız kitlesine hitabederdi... sonra onun da modası geçti tabii ki her şey gibi
(bkz: de sibel)
sesini dinlemeyi özlediğimizdir.
kral tv^de de sibel isimli çok güzel bir programı olan kadındır..
bir şarkısı vardı, eski, bilenler bilir ama:

"gel sen benim ol
gitsen hüzündür
bir gülüşüne kurban
al ben seninim bende hüküm sür koynuma giriver aman"
her saniyesini ezbere bildiğim adam klibinin şarkıcısı.

fem ismini onunla sevdim, onlu yaşlarımdı daha doğmamış kızıma isim yaptım fem'i. güzel yıllardı büyümemiştik. bir adama gönül vermemiştik. tarık akan'lı filmlerde gülerdim. başkalarının aşkına ağlardık o vakitler.

sibel alaş gözlerinden hüznü su gibi akıtan bir kadındır. daha çok şarkı söyle sibel seninle ıslanmayı özledik. daha çok şarkı söyle kirlenen dünyanın sevdanın yağmuruyla temizlenmeye ihtiyacı var.
*
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar