bugün

bok gibi bir final yapmış anime/manga. yapacağın işi silkeyim isayama. mangayı okurken de sövmüştüm o finale. gitti sonda tipik shounen animesine bağladı amk. mis gibi seinen yolunda ilerleseydi efsane olurdu.
2. kez başladığım harika sanat eseri.

paradise adasının orta doğu, marleyin avrupa olduğunu düşünerek izlerseniz zevkten dört köşe olursunuz.
mikasa kızımız aslan gibi maşallah. *
mangayı okudum ve bitti
bu kadar muhteşem başlayıp, süper devam eden seri nasıl bu kadar sığ bitti, yazık gerçekten, resmen eline yuzune bulaştırmış editörler falan saclama isayama bu ne boyle azıcık kafanı çalıştır zaman ise zaman fit dogru durust bisey yaz ciz deseymis keşke

--spoiler--
Tüm herseyi gidip ymirin stocholm sendromuna baglaması onu da geçtim bu sendromdan çıkması için mikasanın ereni öldürmesi gerekliliği, herseye ragmen insan ırkının %80 ninin ezilmiş olması
--spoiler--

ama şu var herkes bi lelouch olamıyor malesef, final dediğin code geass gibi olur
Mükemmel kurgusuyla insanı etkileyen anime/manga serisi. Ara vermiştim zamanında. Şimdi tekrar okuyorum mangasını. 92. bölümdeyim. Eren Kruger kral adamsın, büyük sorumluklar almışsın.
herkes öldü bu ne lan. ereni de harcadı sadist herif.
bana niyeyse çok sıkıcı gelen anime. olm devler falan var. vahşet had safhada, devler insan yiyor ve insanlar da dev avlıyor vs vs de, vahşilik anime olunca pek bir esprisi kalmıyor. normal film olsa, kan renderları falan olsa 300'deki gibi cazip olur. anime olunca baştan kaybediyor.
Final sezonun animasyonlarını yapan sütüdyo resmen sike çevirmiş güzelim animeyi. Hepsini geçtim o güzelim mikasayı erkeksi lezbiyen gibi çizmeyi nasıl başardınız amk beygirleri.
Mangasını okuyordum bunu nazilere girmese gayet iyiydi. Amk bi şeyi de tadında bırakın.
14 aralık 2020'de final sezonunun ikinci bölümü çıkacak olan ultra-distopik anime. oldukça başarılı kurgusu, sıkmayan aksiyon sahneleri ve kalplere dokunan dublajıyla gerçekten gelmiş geçmiş en iyi 5 anime arasında yerini saklıyor. umarım finalini iyi yaparlar da bir game of thrones vakası yaşamayız. ilk bölüm müthişti.
muhteşem olabilecek bir anime baş karakterin dangalaklığı yüzünden tıkanır da tıkanır. bu kadar zırlak bir başrol bir de (bkz: tokyo ghoul)'da var o bile bir yerden sonra ağlamaktan sıkılıp adam tokatlıyor aq. bir de her sezonu 12 bölüm yapıp 3 senede bir sezon çıkarmıyorlar mı... daha çok levi ve misaka görmek istiyoruz. seride 3 tane taşşaklı karakter var, hiçbiri de bölüm başı 5 dakkadan fazla zaman alamıyor aq zaten bölümler 20 dakka. bir de bazı bölümler yolda geçiyor sanki filler izliyoruz. neyse sıkıldım. güzel anime ama bütün olayları düzgünce montajlayıp 2 saatlik film yaparsınız aslında, oturur bal gibi de izleriz.
aşırı güzel bir anime ve mangadır. devleri konu alır. özellikle insanlarla devlerin yaptığı savaş sahneleri harikuladedir fakat animedeki diyaloglar beni çok boğmaktadır. insanlarla devlerin yaptığı savaş sahnelerinde adrenalin tavan yapar. bazen devlerin yakın çekimdeki yüzleri korkutucu olabilmektedir. berserk kadar olmasa da bayağı kanlıdır. izlenesidir ve okunasıdır.
Ortalık karıştı burada.

//3.sezon 20. bölüm .
insanı verem eden baş karakterlere sahip animedir. Armin'in kafası çalışıyor yine, sevdiriyor kendini az çok ama Mikasa ve eren -özellikle eren- insanı çıldırtıyor. O kadar çıldırtıyor ki hatta, bunlar bu kadar salak olamazlar diye düşündüğüm için mangasına bakınacağım bir ara sahiden salaklar mı değiller mi anlamak için.

--spoiler--
Üç tane düşünebilen karakter vardı zaten: armin, levi, erwin. Erwin gitti, kaldılar iki kişi. Armin çok düşünmez zaten de levi içten içe ağlıyordur kesin ben bu kadar salakla ne yapacağım diye.
--spoiler--

Bir de... Millet ağlıyormuş bu animede, nerede ağladığınız yahu, o kadar duygusal bir olay yoktu. Naruto izleseniz evinizi sel falan basar herhalde.

Neyse, Final sezonu çıksa da bir izleyip anlasak ne olduğunu. insan üç sezon boyunca her bölüm bunların olayı ne şimdi diye düşünerek izleyebilir mi bir animeyi...
spoiler vermeyin aq bunun ilkini izlemiştim unuttum şimdi tekrar başlayacağım.

eren devlerin anasını silk ulaa.
90. bölümden sonra çarşının karıştığı manga. herkes kafayı yedi, kim dost kim düşman belli değil.
sarı saçlım mavi gözlüm gene gel sur mariadan.

:(
Mangasına karşın çöp animesi.
bir anime insanı ağlatır mı , ağlatır.
Çizimleri, karakter gelişimi, olay örgüsü ve gizemliliği mükemmel olan, izlediğim en iyi ikinci anime. 3. Sezon part 2 kısmını resmen film izler gibi soluksuz izledim.
insanları şaşırtacağız derken kurgusal hatalara sebep olunmamalıdır. eren'i dev yedikten sonra 'ah baş karakterde öldü ya lan nasıl olur. derken' devin içinden, dev formuyla kurtuluyor eyvallah. herkes şaşırıyor.
ama ileride sıradan bir dev, 9 dev gücünden birine sahip birini yerse gücünü devralır diyorsun.
işte burada error veriyor anime.
eren'i adam zannederken mikasa'ya söylediği o ağır sözlerden sonra ve herkesi satmasıyla or.ospu çocuğu ünvanını hak etmiştir gözümde.
ilgi çekici bir konusu olmasına rağmen sezon aralarının uzun olduğu için insan soğuyor. Mangası da aylık çıktığı için onda da aynı sorun var. Hikâyenin kaldığı yeri hatırlamak zor olduğu için çok seyirci kaybediyor. ilk çıktığı zaman yakaladığı popülerlikten uzak o yüzden, bence.
3. sezonu durağan başlayan ama bir yerden sonra hareketlenen, çerezlik anime.
son iki sezonu mindfuck etkisi yaratır.