bugün

okuduğumuzda bizi etkileyen, yaşam akışımıza katmak istediğimiz sözlerdir.
Adaletsizliği engelleyecek gücünüzün olmadığı zamanlar olabilir. Fakat itiraz etmeyi beceremediğiniz bir zaman asla olmamalı!
Elie Wiesel
'Rakibin daha büyük, daha hızlı, daha güçlü ise, sen de daha zorlu, daha uzun, daha akıllı çalış!.'
H. Jackson Brown, jr.
artık kendi cehenneminde yaşayan insanın bir diğerinde keşfedebileceği hiç bir şey
kalmamıştır.
jean baudrillard
"ever tried. ever failed. no matter. try again. fail again. fail better "

(bkz: samuel beckett)
Asla şüphe etme, asla arkana bakma.
Sadece aptallar 8 saat uyur.
şanslı sözlerdir.
duyduğumda sevdiğim sözler var, söylediğimde sevdiğim sözler var. ve hatta bazılarını da hiç duymayacak olmamdan ve bazılarını da söylemek zorunda kalmadığımdan seviyorum.
insanın duyduğu anda beynine kazınan ve aklına geldikçe bir şekilde ders aldığı sözlerdir..
''sevmek sevdiğini mutlu görmektir.''
''oltanın bir ucunda bazen bir balık, ama diğer ucunda her zaman bir alık vardır''
(bkz: bi siktir git)*
adalet, eşitsizlerin eşitliğidir.
bırak, dağınık kalsın.
en tatlı kadın bile acıdır.
voltaire: eğer tanrı olmasaydı onu yaratmak gerekirdi.
eksiler üzerine edit: ben demedim yau, ala alla.
sloganlar fikrin mezarlığıdır...
okumak cehaleti alır, eşeklik baki kalır.
(bkz: hastasi olunan sozler)
sevilmeyen sözlerin tersidir. Kulağa geldiğinde, vücutta güzel tepkilere neden olurlar.
ayrılıklar büyük aşkları alevlendirir, küçük aşkları ise söndürürmüş.
yani boştur hayat, gözlerinden sonrasında.
okuduğumuzda etkilenmemize neden olan sözlerdir. halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi. kanuni sultan süleyman ın sözüdür.
kimin ki talaşı tahtasından çoktur,
bilin ki acemi marangoz odur.
anonim.
aşk eşitler arasında yaşanır,eşit değilseler bir taraf diğerinin esiri olur,diğeri de ona eserim diye bakar.
insanlar cehennem azabından korkmadan iyi olabildiklerinde, daha üst düzeyde bir uygarlığın ilk adımı atılmış olacaktır.
selanik türküsü' nün tüm sözleridir.
hak bildiğin yolda yalnız yürüyeceksin.

tevfik fikret
"sonuçta sevilen her kadın güzel bir şarkıdır,bütün sözlerini hatırlayamazsın belki ama melodisi aklında kalır."

(bkz: emrah serbes)