bugün

ing.sunucu
sistemlerinde ana bilgisayar.
servis yapan kimse.
onder anlamina gelen kelime.
(bkz: server tanilli)
(bkz: server ip)
(bkz: sır vermemek)
tüm gerekli ve gereksiz bilgilerin toplandigi yer...
an itibariyle yazar olan bünye.*
(bkz: server cimen)
(bkz: server ip sir vermemek)
evde de kurulması imkan dahilinde olan hede. ben kurdum takır takır çalıştırıyorum.
aslında türkçe olan bir bilgisayar terimidir. ser-ver. bilgileri serip verir.
Servis ver.
alan razı veren razı cümlesinin ingilizcesi.
bunların kapatılması büyük risktir. öte yandan bunlardan herhangi birini normal ve olağan kapatma yollarını kullanmadan direk fişini çekerek, kapama düğmesine absılı tutarak vs yapan eden vardır. bunlar salaktır. çünkü serverın amacı herhangi bir veritabanını çalıştırmak ve çalışırken de tüm verileri cache de saklar harddiske write edip page up yapmaz. sen direk kapatırsan cache dekaln datadan server sorumlu değildir.

yani bütün serverlar kullanıcının az çok bunu hesap edebilecek kadar zeka sahibi olduğu önkabulü ile koşar.
farsça. baş, başkan, reis, ulu.
bir erkek ismi. ayrıca pit10'un gerçek ismi.
şirket ve iş yerlerinde "ana makina" adıyla da anılan yedeklerin alındığı, dosyaların barındırılıp saklandığı yer olarak bilinir.

sörvır, servır şeklinde okunur.
ve yetkili ve çok bilmiş kişiler haricindeki kişilerin dokunması katiyetle yasaktır.
uludağ sözlüğe ait olanı bu gece fransa yolculuğuna çıkacak sistemler bütünü.
taşınıyor...
ıı:::::::::::::::::::::::::::: %3
calismadigi takdirde ofiste kriz yaratan teknolojik hede.
ortalama restart süresi 20 dk olan ömür törpüsü, iblis, şerefsiz sistemler.
lan bizim burada ismi server olan bir teyze var, yoksa.. yoksa.. aman allah'ım düşünmek bile istemiyorum.
böyle bir isim var. sunucu diye isim mi olur lan. lan amerika'da falan adın ne diye sorsalar buna, bu da "sörvır" dese taşak konusu olur.

http://www.ismididikle.com/isim_2866_server.htm
whatsapp'tan ingilizce mesaj atan kişi. kimsin yazdım cevap yazmadı. yeni sürüm mü varmış neymiş, ona noluyor lan?