bugün

Kemal sunalın Kibar Feyzo filmindeki unutulmaz repliktir.

-Sen
-Ben!
-Sen
-Ben!
-Sen
-Eee Ben?
-Sen
-Ulan ben?
-Sen gelme lan ayi
-Ayı babaydır itoğlu
(bkz: yaran türksineması replikleri)
- abi, hafta sonu yapılacak okul gezisinde burcu'ya açılmaya karar verdim ben, çekicem bi ağacın altına konuşucam artık!
+ sakın öyle bi şey yapayım deme!
- niye ki, hoşlanıyorum ne zamandır. erkek arkadaşı da yok...
+ dün burcu'yla geziyi konuşuyoduk. inşallah o ayı gelmez dedi, senin için...
- .....
şuradan izlenerek, kopulacak, enfes bir sahnedir.
http://www.youtube.com/watch?v=CuupVD53_EY * *
Kibar Feyzo'nun "heyvan pazarında daha bi itibar göriyi heyvanlar" diye kıyaslama yaptığı amele pazarında yediği hakarettir.
(bkz: sen gelme ulan ayı)
sami ayanoğlu' nun yönetmenliğini üstlendiği 1955 yapımı, bir sadri alışık filmi. başrollerde fikret hakan, sadri alışık, neriman köksal, gül gülgün, atıf kaptan, sami ayanoğlu bulunmakta.

oyuncularının tanınmaması için orman gibi sakallarla kamufle edilmiş,yer, kişi adlarının anlaması söylemesi zor kelimelerden seçilmiş sadri alışık' ın '' eflahun '' karakteri ile karşımızdadır işte bu filmden bir sahne.
rebiyus bey : kimdir bu.. ( dagın tepesindeki adamı işaret ederek )
eflahun : malatyalıya benzer.
cafer : atma beni pek yabana, cafer gazi derler bana, istediğin bendim gel al korkuyorsan bir yiğit sal..
( eflahun atından iner ve cafer gazi ile kavgaya tutuşur... )
eflahun : be..hey çocuk toylar toyu karşındaki aslan soyu, nicelerin biz yenmişiz ordulara direnmişiz. ver kılıncın biat eyle rebiyus beyden aman dile.
cafer : ben gazi, atam şehit bana yeğit gerek yeğit, kuru lafa toktur karnım yeğitlere helal kanım. bana yeğit gerek yegit atam şehit bende şehit.
görsel
başka söze gerek yok söylenecek en iyi laf.
sen içme arab.
kontenjanın dolu olduğu mesajını veren fenerbahçe taraftarının söylemidir.

haklılar... görsel
görsel
Bugün itibariyle amele pazarında yasadigim durumdur, severek yaptigim meslegimde basima ilk defa gelmiştir.

Yenilenme zamani geldi sözlük kendimi kampa aliyorum.
repliği seslendiren kişi : (bkz: zafer önen)
istenmeyen kişiye kibarca bir uyarı.
mübarek aylardan birisidir...
görsel

oğlum şu sol frameyi takip edip entry girin silivri soğuktur şimdi..