bugün

ne yapacağını bilemediğin dağınık anlarından ortaya çıkan manadan uzak davranış ve sözler bütünü.
alkollüyken tarafların karşılıklı yapmalarında hiçbir sakınca olmayan eylem. genelde eğlendirdiği bile görünmüştür. tavsiye etme gereği duyduğum diğer bir nokta ise sarhoşken ayık bir adamın yanında yapmayın bu eylemi, sonuçları acı olabilir. * * *
uykum var, 5 saat sonra sınavım var hiç birşey bilmiyorum.evet en iyisi girmemek.cm de d'alessandro'yu da alamadım.moralim bozuk.yönetim maaş ödemelerini kontrol altına al dedi, daha cok sıkıldım. bu kalli de galatasaray'a geldi ya daha birşey demiyorum. adam yaşlı başlı.rakip taraftarlardan biri yanında kese kağıdı patlatsa bu herif kalpten gider gene iyi bi seçim yapamadı bu yönetim off off.. evde yiycek bişi kalmamış.açım cok fena.üstümü giycemde,aşşağıya inip bankamatikten para çekicemde, markete gidicemde, ee havada sıcak gelince duş almak lazım. sınava daha az vakit kalcak,tek tesellim bütünlemeler var bi girip cıkarım sınava artık. aç karnına içtiğim 5. sigara bu of.manitaya sigarayı bırakıcam diye söz verdim.N'apıcam ben ya..aspiratorde yağlar var neyle temizliycem işin yoksa uğraş.burda veet soğuk ağda bandıyla tanışmamış 2 kız var. ellerinizin arasında ısıtın, aşağı doğru yapıştırın ve hızlı şekilde çekin siz hâlâ denemediniz mi ? *
er kişi hoşlandığı kız ile konuşmaya başladığında yaptığı şeydir... ağzını açar saçmalamaya başlar düzelteyim derken daha da batar. sonrası ise kıpkırmızı bir yüz... ve hoşlandığın kız sana kahkahalar atarak güler...
hoşlanılan cocuğun yanında sıkca yapılan ama yapılmaması gereken şeydir .
saç malanmaz, taranır eylemi. boş konuşan boş yazan yazar ismimlerindendir.
çarpık kentlesmenin yaptigi izalasyondur.
online örnekleri ile izah etmekle kalmayıp bu vesile ile tanımın da kraliçesini yapacağım hadisedir, iştir, oluştur, dürümdür, 1.5 çift lavaştır.

saçmalamak her bireyin en tabi hakkıdır. yaradılıştan yani. saçmalarsın, anlaşılır saçmaladığın ama saçmalarsın cemiyetteki kimse anlamaz (çakmaz) saçmaladığını. bu gibi durumlarda aslında saçmalamadığın savunulabilir pekiala, fakat bu tabuyu yıkma gayretindeyim, odur bütün gayem, odur bütün benliğim, odur sebebim. (bu sebebim kadar itici bir kelime görmüş biri değilim)
(bkz: taranmak)
adalet ve halk partisi seçmeninin be attaürk ilke ve inkilaplarının bekçisiyim demesidir.
"laik türkiye cumhuriyetinin sonu gelmiştir.... % 47 atatürk'ün türkiyesinde yaşamak istemediğini dile getirmiştir... " diye düşünmek.
bkz:(#2018606)
konu duygusallıksa, en iyi yaptığım şeydir icabında.
hep en uygunsuz zamanda başa gelir. en çok ihtiyaç duyduğumuz anda bizi terk eder sakin duruşumuz, çevreye uymak için gerekli olan aklımız en çok bu zamanlarda uçar gider, bizi yalnız bırakıp yerin dibimize girmemizi sağlar. en beteri de konuşurken saçamaladığını fark edip, bir türlü duramamaktır. saçmalıyorsun madem, sus dimi? ama bu anda ilahi bir emir gelir sanki, durulmaz, saçmalanır, rezil oldum ya diye dolaşılır ortada. platonik aşkın olmazsa olmazlarındandır. saatlerce yolunu gözlediğiniz kişiyi bir anda karşısında görünce, saçmalar insan, bu böyledir işte. değişmez. zaten öyle bir andan karşınıza çıkar ki o, kendi sakızı en büyük balon yapabilme rekorunuzu kırdığınız anda belirir karşınızda mesela. siz sakızı indirip durumu toparlamaya çalışırken, saatlerden beri bu an için mi bekledim ben diye sinir olunur( hatta ben size garanti veririm bu durum yaşandıysa eğer, o sizi 20 dk sonra bir daha görecektir, yine ağzınızda sakızla ve yine dalga geçecektir). zaten her durumda da böyle aksilikler olacığından, konuşmaya hep 1-0 başlanır ve öyle gider. susabilmek güzel şeydir bazen.
belli bir konu ya da kavrama bagli kalmaksizin gerizekali gibi surekli konusmaktir. netleşmeyi bekleyen fakat tamamina erememiş fikirlere veya hislere sahip olmak gibi nedenleri olabilir.
her insanın zaman zaman yaptığı çevreye rahatsızlık veren eylem. otokontrol ile önüne geçilebilir ciddi bir sorun değildir.
(bkz: hezeyan)
çok rahatlatan bir eylem. kimisi buna sözlüğe attırmak, efendime söyleyeyim sözlüğün ebesini bilmem ne yapmak dese de, hatta bu entryler onlarca eksi oy alsa da yine bu fiili yapmaktan vazgeçmez kimisi. etrafınızda gördüğünüz her öğeyi hikayenin içine katmak ve alakasız bir sürü simgeyi birbirine bağlamak için uğraşmak hem zihin jimnastiğidir hem de kafanızda biriken soru işaretlerini geri plana atmanız için bir fırsattır.
en çok uyku sersemıyken yapılır, siz bile gülersiniz saçmalığınıza.
Dün akşam, art televizyonunda Deniz Baykal'ın "Alternatif" programında canlı yayında ortaya koyduğu cevherlerdir (!)
bazen cok zevkli olan eylem.
türkçe : saçmalamak.
insanoğlunun tarihi boyunca bulduğu en güzel, doğal anti depresan.
migren ağrısı sırasında bolca yapılan eylem. o sırada cümle kurmak için uygun kelime seçmek ne mümkün.
(bkz: saç malanmaz taranır)
(bkz: iğrenç espriler)
sevdiğiniz bir kıza kendinizi ifade etmek isterken sarf ettiğiniz sözlerdir.
zordur heyecandan eliniz ayağınız birbirine dolaşırken kıza bozara ''seni seviyorum''demeyi anlatabilmek,zordur gözlerine bakınca sözcülklere güzel anlamlar yüklemek,zordur yüzünüze gözünüze bulaştırdıgınız o sözcükeri kızın toparlaması ve güzel karşılık vermesi.

hayat istediğiniz gibi gitmeyebilir,coğu zaman böle olmuştur.en umulmadık yerde,en umulmadık anda kendinizi bulmuşsunuzdur coğu kez.çünkü hayat bunun üzerine kurulmuştur.o yüzden hayat süprizlerle dolu derler otomobil lastiği reklamlarında.yoksa arabadan ayı falan cıkmaz yani...

bi bakmışsınız aşıksınız ama o bilmiyordur.fazla dayanamayıp onun bunun gazıyla acılmayı denersiniz.o anda grur önemli değildir sizin için ...her şeyi göze alıp tüm benliğinizle karşısına dikilir ve onun gözünüzde daha da büyüdüğünü hissdersiniz.ve beyninz dilinizi kontrol edemeden ağzınızdan cıkıverir o anlamsız sözcükler.

öyle bir gün vardır ki kollarınız arasında size, o ilk buluşmanızda ki sizin halinizi,o anlamsız sözcükleri hatırlatır,eglenir sizinle aşkınız.ama sizin cok hoşunuza gider sizde ona katılırsınız.
hani dedik ya arabadan ayı falan cıkmaz o hesap yani....