bugün

bilinenin aksine kedi vb kurban edilmeyen inanç.

bunlara göre allah da, şeytan da var.
ancak fark onlara göre şeytanın iyi, allah'ın kötü olması.

bunu da kendilerince kurban bayramı, cihat gibi kavramlarla destekliyorlar.
şeytan ise onlara bilimi, sanatı, estetiği ve zevki vaat ettiği için iyi kabul ediliyor.

edit: tövbeler olsun, alakam yok.
bilgi içerikli entry gireyim dedim, eksiler niye?
Bize göre şeytan kötü tasvir edilmiş ama onlar şeytanın iyi biri olduğunu vurguluyor. Tanrıları olarak görüyorlar adı galiba lucifer'di.
görsel
En az semavi dinler kadar derinlikleri olan protest bir dindir.

Temelde teistik ve ateistik(laveyan) olarak ikiye ayrılır. Fakat bu iki başlığın altı oldukça kalabalık.

Tahmin edebileceğiniz üzere teistik olan inanışta şeytana dolaylı yoldan veyahut direkt olarak tapınılmaktadır. Laveyanda ise semavi dinlerdeki kötü olarak tanıtılan şeytanın varlığına inanmadıkları halde sırf ibnelik olsun diye kötünün tarafında olanlar bulunur.

Hepinizin duyduğu korkunçlu, vahşi ayinleri yapanları iblistapar olarak adlandırıyorlar ve kendi aralarında onları dışlıyorlar. Bu iblistaparlar teistik midir, atestik midir onu da tam olarak bilmiyorum. çünkü bu iki başlık altında çok fazla alt başlık var ve hatırlamadığımdan yanlış bilgi vermek istemiyorum.

Aslında söylemek istediğim tek şey; normal hayatlarındaki zevk ve sapkınlıkları açığa çıkarabilecekleri bir topluluk arayanların yeridir satanizm.
Üstteki gereksiz detayları yazmasam da olurmuş sanki.
görsel
Bir aralar şeytan kurban istiyor diye kendilerinden birini tabuta koyup uçurumdan atıyorlardı.

Grup seks yapıp kendilerini kesiyorlardı falan.
black ve white... şeytana tapımın black yönüdür satanistler. white/ışık yönü tapınanları lusiferyandırlar.
iyi kötü ilgilenen birileri varsa bu başlığı okuyan veya satanismle ilgilenen seyretsin bu videoyu derim.

kanada'da yıllar önce elit bir gizli cemaatin içine girmiş çıkmış bir insanın anlattıkları. dediklerinin doğruluğuna da inanın. spoil vermeyeyim şimdi.

https://www.youtube.com/watch?v=aLonc1wAB3M
tecavüzcü tarikatlar kadar gündeme gelmiyorlar, şeytana inanmayı mı bıraktılar acaba.
kişisel fikrim olmakla ve bu, herhangi bir bağlayıcılığa sahip olmamakla birlikte, iyilik veya kötülük dikotomisiyle yorumlandığı sürece tam olarak anlaşılabileceğini düşünmediğim pratik.

inanç demiyorum bakın, pratik diyorum.

(bkz: pistis)
(bkz: gnosis)

yazarın notu: bir ara uzun bir entry döşeyeceğim bu konulara ucundan-kıyısından dokunan.

şu aralar vaktim yok pek.
Bir kişi ruhunu şeytana teslim ettimi iş biter. Geri dönüşü yoktur. Ruhunu şeytana satmış bir insana yapılacak hiçbir şey ya da yardım yoktur.
(bkz: irreversible)
bakın bir ateist iyi bir insan olabilir. Mesela bir müslüman "şaşırıp" ateizme özenebilir. Bunlar yardım kapsamındadır. Son yazdığım acınacak halde ve bir satanistin mutlak hedefidir. Allah affetsin.
canlı yayında konunun uzmanları var:

https://www.youtube.com/watch?v=V9sPQ0flfNY
görsel
https://youtu.be/6Tkr7HCKpa0?t=286
Görünüşte çok saçma bir şey olarak görünse de, aslında tanrının kötü şeytanınsa çatıştığı için iyi olduğu inancından yola çıkan bir inanç.
Satanizm yok şeytan yalan evet.
Modası geçmiş.
s*tanizm'in şartı 5'tir.
1) b*phomet keçisi çizmek.
2) b*phomet yıldızı çizmek.
3) kedi köpek kesmek.
4) kan içmek.
5) b*phomet yıldızı etrafında mum yakmak.
aslında ateistler bıraksın allahı kitabı... bir gün denk gelirse buna baksınlar.

çünkü bu insanlar gerçekten bir şeyler tecrübe ediyorlar.
öyle big bang le evrimle açıklayabileceğin şeyler değil... çünkü maddesel değil.

bir gün denk gelirsem deplasman da olsa katılıcam birine...
1 defa exorsizm yapmışlığım var... video kamera yoktu aq... ama şahitleri var... neyse..

ya bu insanlar içinde zehir gibi insanlar var lan... zeka olarak vs. bir şeyler yaşıyorlar, ve o yaşadıkları şeyler sokaktaki adamın tecrübe etmediği şeyler. o yüzden triger ı yüksek.
görsel
yazısı çirkin olandan ne köy olur ne kasaba.
Kedi falan kesiyorlarmis. Ben korkarim.
Lucifer Morningstar'ın kültüdür.
anton szandor lavey tarafından kurulmuştur.
"allah her şeyi yasaklıyor, şeytan ise her şeyi serbest bırakıyor" zihniyetindekilerin inancı. zararlı olan şeyler elbette yasak olmalı.
nerelerini sattıklarını merak ettiğim oluşum.