bugün

joan gamper kupasında karşılaştığı inter milan maçının henüz 2.dakikasında yaşadığı ciddi sakatlık sebebiyle yine sahalardan uzak kalacak olan kamerunlu.
artık kamerun değil ispanya vatandaşı olan futbolcudur.
barcelona'da 9 numarali formayi giymekte ve ismi eto'o diye yazilmaktadir.
isminin doğrusu samuel eto o olması gereken, ''sakatlıktan yeni çıktım'' kaprisi yapmayan thierry henry ile birlikte barça nın forvet hattını oluşturan futbolcu.
bu forvet hattının diğer bir önemli ismi için:

(bkz: eidur gudjohnsen)
bu adamın en büyük şansızlığı ronaldinho,messi gibi yeteneklerle birlikte olmadır. baksanıza biz bile adamın futbolunu ikinci planda bırakıp uğradığı saldırılardan bahsediyoruz.
efendi adamdır. bizim gazete için gelmişti ödül törenine lütfi kırdar'a. bmw x5imle zor yetişmiştim törene. ay çok sevimli bi' tip bu bi' de sevgilim sözlük; kız olsan verirsin, o kadar yani, haha, ismail o hem, samuel de ne lan...
zamanın da chealse'nin teknik direktörü jose mourinho'nun kendisi hakkında söyle bir açıklaması vardı. katılıyor muyuz hayır ama acıklamayı aynen yazıyorum.

"bir kaç gun önceseine kadar agacta yasayan insanlar simdi sahalara inmiş futbolcumuza tükürüyorlar anlam verebilmiş degilim."
kendisine karşı yapılan tüm şerefsizliklere rağmen yine de futbolunu düzgünce oynayan ve dünyanın en tatlı gülümseyen insanlarından biri. *
dün akşam murcia maçında attığı golden sonra üç tane ispanyol çıtırın öpücük yağmuruna tuttuğu forvet. etoo olmak varmış be.*
98'de fenerbahce'ye transfer'i gerceklesmis,altyapıya girmiş,dönemin yönetimi böylesine genc bir futbolcuyu beklemeye tahammülü olmadıgı icin sözleşmesini fesh etmiştir.akabinde önce real madrid'e sonra mallorca'ya gitti, barcelona'da yıldızlastı.
siyahi bir futbolcu ırkçılık hakkında çok canı yanan ünlü futbolcu kişilik.
pes 08 ve fm gibi oyunlarda kendisine bahşedilen insan üstü yetenek rakamlarını sonuna kadar hakeden tek başına takım değerindeki forvet.
afrika uluslar kupası nda attığı gol sayısını bu akşamki kamerun sudan maçındaki iki golüyle 16 ya çıkaran futbolcu.
oktay derelioğluna göre seneye fenerbahçe'de oynayacak futbolcu.

http://www.ligtv.com.tr/D...lt.aspx?r=1&hid=36685
aldığım sağlam bir istihbarata göre fenerbahçeyle anlaşmış olan futbolcudur. daha doğru bir deyimle aziz yıldırımın gelecek yıl için anlaştım ediği futbolcudur. öncelikle aziz yıldırım alacağı oyuncunun türkiye'ye gelmiş geçmiş en iyi oyuncu olaağını söyledi. ayrıca bu oyuncunun brezilyalı olmadığını söyledi.

fenerbahçe'de kulislerinde konuşulan bu oyuncunun barcelona'da futbol koşturduğudur. barcelona'nın yıldızlarına bakıldığında göze çarpan 3 isim var henry, eto ve deco.

henry'nin barcelona'daki ilk yılı olduğu gözönüne alınırsa gelmesi çok düşük bir olasılıktır. deco muhteşem ama gereksiz bir transfer olur çünkü fenerbahçe'nin deco'yu oynatacağı bölgede 2 tane yabancı oyuncusu var yani o bölgeye 3. bir yabancı transferi oldukça gereksizdir.

eto ihtimalini kuvvetlendiren olaylara gelince ; en başta ispanya'da ödenen yüksek vergiler ayrıca diğer bir durumda hepimizin bildiği ırkçılık. eto'nun ırkçılıktan dolayı ispanya'dan ayrılacağı kesindir. ırkçılığın ingiltere , italya ve almanya'da da olduğu gözönüne alınırsa eto'nun fenerbahçe'ye gelmesi daha da artan bir ihtimal oluyor.

imkansız gibi görünen bu transfer bu olasılıklarla düşünüldüğünde hiçte imkansızmış gibi gelmiyor göze. ayrıca araştırdım ancak bulamadım ama bildiğim kadarıyla eto'nun sözleşmesi bu yıl sonunda bitiyor ve barcelona süreyi uzatmak içni henüz bir girişimde bulunmadı. (yanılabilirim doğruyu bilen varsa aydınlatsın beni)
Türk gazetelerinin ve sitelrin yeni kurbanı.Bu Eto'o şu anda direkt Barca'da oynuyor ve Henry ile Ronaldinho'nun önünde formayı giyiyor yani bu adam için Henry ve Ronaldinho gözden çıkarılıyorsa Türkiye'ye gelmesinin pek mümkün olmadığı futbolcu.
ispanya gibi dünyanın en zevkli liglerinden birinden kalkıp dünyanın en zottirik ligine gelmesi mümkün olmayan, futbol hayatının en verimli dönemindeki futbolcu. 10 sene sonra belki.
(bkz: samuel eto o arsenal e hayır dedi)
(bkz: gönlüm fenerbahçe den yana)
ve tabii ki (bkz: başkanım beni alın)
ispanyollarda bize uydular, fanatik gazetesini referans olarak gösterip etoo için fenerbahçeye çok yakın diye haber yapmışlar.
fenerbahçe'ye transferi doğruluğu kanıtlanmış futbolcu.. yalnız yabancı hakkını açması bakımından, feneri biraz uğraştıracaktır çünkü eto'o tek gelmiyor, yanında messi, deco ve krkic'i de getiriyormuş.. helallik istemişler juan laporta'dan..
çok iyi arkadaşlarmışlar laporta kıramamış bunları, ''verdim gitti sizi, haydi hakkınız helal olsun..'' demiş.. para mara da istememiş.. hatta aziz yıldırım'ı arayıp, 'eti sizi kemiği bizim' demiş..
ayrıca konuyla alakalı, yeni yazdım bir tane, çok uydu: (bkz: uykudan allah kahretsin rüyaymış diyerek uyanmak)
ispanyolların fanatik gazetesinin nasıl birşey olduğunu bilmedikleri için fenere gelmesi olası dedikleri adam.

bu ispanyollarda da zerre beyin yok mu be kardeşim?
ırkcılıktan bıktığı için türkiye'ye geleceği söylentisi yayılan futbolcu.
fransa'dan lyon'un istediği de biliniyor sanırım lyon öncelikli tercihi olabilir. ligin seviyesizliği yüzünden bu tarz yıldızların 32 yasından önce gelmesi zor. gelen isimlerin yıldız olmadığını kabul etmek lazım. *
özellikle hızlanması ve tek vuruşlarındaki isabetle dikkat çeken oyuncu. ani vites yükseltebiliyor. fenerbahçe'ye transferi tabi ki şu aşamada dedikodudan öteye geçmiyor. ancak eğri oturup doğru konuşmak gerekirse böylesi futbolcuları türkiye'ye getirebilecek tek kulüp de Fenerbahçe. hele ki ülker'in sponsporluğu söz konusu olunca ihtimal daha da kuvvetleniyor.
40 milyon euro'yu kendisi için çok bulduğum futbolcudur.. zira bu para ile 5 tane del bosque kovulur..
muhtemelen onumuzdeki sezon premier league'de boy gosterecek oyuncu.