bugün

Nas gitti dçm geldi.
Yani dövize çevrilebilir mevduat.

Not: madem doları düşürmek bu kadar "kolaydı" daha önce neden düşürmediniz?
artık nas yok.
ne var?
nas vegas var.

not: memleket rus ruleti gibi.
aslinda faiz arttirimi degildir. yil sonu döviz artmis ise aradaki fark ödenecek, artmamis ise; ödemeye gerek yok.

yani bir nevi kumar oynamaktir.

bir dakika!
faiz haram ama kumar daha mi az haram?
Allah katına çıkıyorsun...
-faiz haram diyorlar...
-'Kur getirisi mevduat kazancının altında kaldığından aradaki farkı aldım'
onlar da diyor ki...
-Tamam... geç.

not: hadi burda kurnazsın... da orda da kurnaz mısın?
evet diyorsan ben de boşa ateist değilim zaten... sebebimsin.
Ulan siyasal islam, nelere kâdirsin! Bir ateisti bana açık oylattın, favorilettin. Kimin parası kime ödeniyor arkadaş! Dürzünün tekinin 100000₺’si var.vay dolar arttı, deyip garibandan alınan vergiyi o dürzüye verecekler öyle mi? Bunun adı faiz de değil, kul hakkıdır. Haram olsun!
Faiz geri geldi nası yendi.
Güncellendi.
hiç umurlarında değildi ki. zaten yüksek olan faizin bazılarını bir miktar azaltmışlardı, şimdi yerine döviz üzerinden hazine garantili çifte kavrulmuş yüksek faiz geldi. hem de sadece zengin olanlara.

saçma sapan kararlarından ötürü daha kötüsüne mahkum ettiler. bazı enayiler de bunu kutladı.
Benim bildigim kul euzubi rabbin nas vardı, gece yataga cinler seytanlar gelmesin diye okuyorduk. Niye konu ekonomiye getirildiki.
Diyanet Fetva Hattı: Vadeli faizli hesaplara para yatırmak garantili de olsa haramdır.

not: demekki neymiş... nas yokmuş... faize teslim olmak varmış.
nerde davulcu - zurnacı....lülüllü... halaya gelin la.
Bankaya para yatırıp bunun üzerinden faiz almak zaten haram. Dini kurallari yeni baştan yazacak halimiz yok.
Lukıs çok zengin olacak. Ah benim gariban babam: Sen bardak bardak çay sat karda kışta; lukıs'ın babası boğaz'da yalılarda, para bankada yatışta. Kahpe felek! Adaletin batsın! Sonra reis aşağı reis yukarı... Reisi'inizi de alın gidin! Faiz değil kul hakkı yiyorsunuz. Haram olsun! Kimin kimde hakkı varsa artık... Deseler "cehenneme girmemen için helal et; yoksa hapı yuttun!" dinim hakkına etmeyip kendim gireceğim cehenneme. Çıkarcısınız. Sahte ve kefek elmasınız.
Eve bir geldim evimin bir odası çalınmış.

istanbul'da 3+1 dairenin sahibi kişi, yan komşusunun evinin odasını çaldığını ileri sürdü.

1 yıl önce satın aldığı ve kiracılarının yeni çıktığı evine kendi taşınmak isteyen yurttaş evine geldiğinde büyük bir şok yaşadı.

Show TV'nin haberine göre, daire sahibi, 3+1 odalı olarak satın aldığı evine geldiğinde 2+1 olduğunu fark etti.

Çekilen görüntülerde yan komşusunun evinin odasını kırıp kendi evine eklediği görüldü.

Şüpheli komşu ise belediyenin kendisine imar izni verdiğini ileri sürdü. Belediyenin "Ne isterseniz yapın" dediğini söyleyen komşu, odanın kendi doğalgazlarına bağlı olduğunu iddia etti.

Odanın kimin olduğu konusunda kararı mahkeme verecek.

https://www.msn.com/tr-tr...ocid=msedgdhp&pc=U531
devletin, merkez bankasının, devlet bankalarının imkanlarını kullanıp milletin birikimlerine çökmek için keriz silkeleme operasyonları düzenlemek suç. panik çıkartmak için din hükümlerini işine geldiği gibi uydurup alet edenlere de bildiğim kadarıyla şey deniyor: "münafık"
Yorumuna güncelleme gelecekmiş.
Bankadaki paraya devlet ilave yaparsa faiz saylanmaz diye bir yorum oluşturuyorlarmış.
Her kim ki bankadaki mevduatına devlet desteği alır, o ayrı olmak şartıyla faiz haramdır.
Nas V1.2
artık neden kimse bahsetmiyor arkadaşlar, çomarlar bi açıklarsa seviniriz...
yoo duruyor. nazar değmemesi için okuyoruz arada. bazen namazlarda da okunuyor.
müsliüman reisimiz nas falan diyordu, ne oldu ona? faizlere zam gelmiş de...
Nas sadece faiz hakkında değilki, kuranda birçok nas var.
reisin bahsettiği nas. hani faizi indirecekti ya, kuran'dan daha mı iyi biliyorsunuz dediği nas...
Nas bize "hadi naş" dedi.