bugün

aslen bayan bir piyanist. fakat onu farklı kılan; sol eliyle piyanosunu çalarken, sağ elindeki baget ile herhangi bir nesnede ritm tutmasıdır.
sesi de fena değildir!the flowers diye çok güzel bir şarkısı vardır!
bu kadar neşeli ve sıcak sesi olan birinin slav olmasına biraz şaşırmakla beraber hemen toparlanıp kendimi müziğine kaptırdığım,fidelity ve better şarkılarıyla beni benden alan muzip bayan sanatcı...
Çok tatlı sesli, belli ki klasik müzik geçmişi olan bir bayan şarkıcıdır. Aşağıdaki şarkıları dinlenilesidir..
(bkz: fidelity)
(bkz: better)
(bkz: on the radio)
(bkz: the flowers)
musevi kökenli, dokuz yaşına kadar sovyetler birliği'nde yaşamış sonrasında ise amerika'ya taşınmış; piyano eğitimi alan sevimli bir ablamız.
kendisi the strokes 'un ilgisini çekmeyi başarmış ve onlara ön grupluk görevi yapmıştır. daha sonrasında ise kendi albümünü çıkarmıştır.
çok şirin ve çok da hoş bir sesi var. begin to hope albümü dinlenilesidir.
soviet kitsch albümünün carbon monoxide şarkısı bilhassa süperdir.
sarkılarını cok begendigim, sesiyle beni buyuleyen sarkıcı kızımız.
karşıma geçip lounge'u söylesin, bende izliyim. başka ihsan istemem.
(bkz: regina carter) *
sesi tarzı ve enstrümanı yüzünden björk, tori amos, fiona apple gibi sanatçılara benzetilen apres moi ve pavlov's daughter gibi muhteşem şarkıları olan ve the strokes tarafından ünlüler sınıfına ulaştığı söylenen rus bayan...
kemancı bir babayla, rusya'da bir konservatuar'Da müzik dalında profesör olan annenin rus disiplin, çalışkanlığından, güzelliğinden ortaya çıkan ürünü.
http://reginaspektor.com/ çıplak bir sesin piyanoya bu kadar yakisabilecegini gosteren muhtesem minik kadin.
The Chronicles of Narnia Prince Caspian' da the call adlı şarkısıyla kendine hayran bırakan kişidir.
sesiyle insanın içini huzurla kaplayan güzel piyanist.
elleri çok güzel olan ve siyah ojenin en çok yakıştığı kadın.
yeni albümü (bkz: far) ile aşmış sanatçı... "no one laughs at god in a hospital..." regina'm benem. http://www.punkreas.org/2009/05/regina-spektor.html burdan dinlenebilir laughing with...
tanrı onu yarattı ve biz de onun yüzünden piyanoyu icat ettik.
gelmiş geçmiş en iyi piyanist, örnek sanatçıdır.
hero of the story şarkısıyla, mutsuz ya da üzüntülü olmanıza gerek olmadan duygulandırır.
hanım hanımcık bir kadın... şarap gibi biraz sanırım?**
yerden havalanmanıza ve yaşamınızı dışardan seyretmenize sebep huzurun diğer ismi.
sesini 500-days-of-summer filminin sountrackında farkedip çok etkilendiğim piyanisttir.
(bkz: regina spektor- hero)
bitmiş bir ilişkinin arkasından söyleyenebilecek en güzel şarkılardan birini yazmış kadın.
(bkz: rejazz)

çok da güzeldir kendisi.
hero adlı parçasındaki yorumuyla beni benden almış sanatçı.
özellikle man of a thousand faces şarkısına sempati besledigim tatlı kadın.
us şarkısıyla beni kendisine aşık eden müthiş kadın.