bugün

şu sıralar izlediğim türk dizisi.

Son 2 bölümdür skorsky uçuramıyorlar.Maddi açıdan destek bulamadılar herhalde umarız yayından kaldırılmaz.gürkan karakteri hakan fidan'a benzemektedir.
garip dizi. şöyle ki dizi akp propagandası yapıyor fakat öyle bir yapıyor ki bunu akp seçmeni hayatta anlamaz. çok fazla bürokratik bir dili var. yani zararsız bir yalakalık içerisinde.
Kurtlar vadisi bıktırmamıs gibi birde yan sanayisi reaksiyon çıkmıştır.
sırf erdal beşikçioğlu'dan soğumamam için izlemediğim dizidir.
es-es ve behzat ç de ki gibi hiç bir dizide öylesine rol alamayacağını hepimiz biliyoruz.
ama ilerleyen zamanlarda türkiyenin god fatheri olarak rol alabilecek yapıya sahip bir adamdır. her zaman için severek izliyoruz.
behzat ç göndermeli dizi;

http://www.youtube.com/watch?v=CESIcKY5rDQ
aksiyon, macera minvalindeki kalburüstü yerli yapım.
24'ü tam 9 sezon izlemiş biri olarak nasıl ki yapmaya çalıştığı proğaganda değil de hikaye kurgusu ve oyunculuklar mest ettiyse bunu da aynı kafada izliyorum.
afedersiniz çok da sikimdeydi hükümeti aklamaları, solcuları boka batırmaları vs vs.
amirim var, akbaba var, tekin karakteri var, pilavcı dayı var. var oülu var rolünün hakkını veren.
e kurgu da fena gitmiyor. erdal beşikçioğlu yaş tahtaya basmaz, kafasına yatmayan projede yer almaz diyerek izlemeye başladım ve izlemeye devam da ediyorum.
tavsiye ederim bu şekilde, bunun manipülasyonuna aldırış etmeden, televizyon için yapılmış bir yapım olduğunu ve bu tarz dizilerin politik öğeler barındırarak gündeme atıfta bulunmasının gayet normal olduğunu ve bunu bilerek izlemek gerektiği kanaatindeyim.

entry'lerden gördüğüm inanılmaz bir kafa var ama değinmeden geçemeyeceğim;

Aga siz memleketin siyasetini dizi üzerinden takip ederseniz tarihi tabii ki 'muhteşem sülüman'ın olduğu diziden öğrenirsiniz.
Manyak mısınız arkadaş, neyin kafası bu. Televizyon dizisi, sen diziyi kurgu için, oyunculuk için izle ne bileyim git oyuncusu yakışıklı erkek/taş gibi hatun diye izle siyaset için dizi izlemek ne lan!
Ha git siyaseti, gündemi takip et ama doğru yerden. Tarih kitaplarından mı, gazetelerden mi haberlerden mi yoksa sosyal medyadan mı takip edersiniz bilemiyorum ama Televizyon dizilerinden etmemeniz gerektiğini çok iyi biliyorum.
ilk üç bölümünü birden internetten izleyip hakkında buraya entry girmeye yeltendiğim ortalama üzeri bir siyaset-aksiyon-istihbarat konulu Türk dizisi.
Özellikle ekşide AKP propagandası yapmakla ve başroldeki Oğuz yüzbaşı karakterinin kötü oyunculuğuyla suçlanmış.
Genel olarak ben diziyi beğendim. Evet belki Yüzbaşının oyunculuğu biraz daha iyi olabilirdi ama bordo bereliyi canlandıracak kadar fiziği düzgün role uyan kaç oyuncu var ki Türkiye'de?
Startv.com daki dizinin ilk iki bölümünün bugün itibariyle 1.3 ve 1.2 milyon tıklama sayısına bakarsak benden başka birsürü de izleyicisi var.
Zaten Erdal beşikçioğlu kötü rolde bile döktürmüş. Akbaba desen öyle.
Konu gayet sürükleyici. Ben dizinin bir siyasi tarafı yansıttığını da düşünmüyorum.
Bence bu dizi tutar.
Dizinin eksileri de var tabi ki. Birincisi özellikle silahlı sahneler bu kadar abartı ve gerçekten uzak olmamalı. Askere gitmiş herkes bir kalaşnikoftan veya kanastan ince bir ağacın arkasına saklanarak korunamacağını veya Keleş'e karşı Bir tabancayla mücadele edilemeyeceğini bilir.
ikincisi Türk dizilerinin genel hatalarından biri çok fazla mesaj vermeye çalışmaları ve hikayeyi anlatmak yerine mesaj verme derdine düşmeleri. Dizideki cümlelerin çoğu "bu devlet" veya "Bu memleket" diye Başlıyor mesela. Günlük hayatta hiçbir devlet Görevlisinin ister savcı olsun ister istihbaratçı bu kadar deVlet memleket kuRtarma cümleleri kurduğunu sanmıyorum.
çok ufak hataların olduğu dizi. siyasi mesajı kimin tarafı tuttuğunu falan umursamıyorum ben oyunculuklara bakarım. mesela uzman çavuşa elli kere başçavuş dendi, patlama sahneleri dehşet amatör, bide oğuz yüzbaşı karekterinin bindiği jip öle subay maaşıyla alınacak bişey değil.
dün ilk defa izlemiş olduğum dizi. aslına bakarsan değişik bir dizi, son zamanlarda 20 dakika kadar dayandığım dizi yoktu. bu dizi ilk oldu diyebilirim. dayı rolundeki meşhur behzat ç yine döktürüyor. istanbulun fethindeki ulubatlı burda asker rolünde ve çok başarılı. ilgiyle takip edeceğim bir dizi nihayet var artık.
ilk günden beri bir şeyler yazıyor ama erken olduğunu bilerek yazmıyordum. az önce üçüncü bölümü izledim ve hakkında bir iki kelâm etmemin zamanı oldusu kanısına vardım.

öncelikle şunu söyleyeyim: belli ki sipariş üstüne çekiliyor. yeni nesil kurtlar vadisinden öteye gidemiyor. yani tümüyle algı operasyonu ve propaganda. malûm ya, bizim millet film ve dizilerden öğreniyor kimin hain, kimin kahraman olduğunu. tam da bu iş için çekiliyor.

senaryo, özellikle de replikler bombok. olaylar bir biçimde kafada bağlanıyor da koca koca adamların öyle kenar mahalle kabadayısı gibi konuşmaları cidden abuk kaçıyor.

yönetmeni hiç tutmadım. açıkçası o kadar prodüksiyonu bana verseler ben bile daha iyisini çekerim. üstelik okuldaki en nefret ettiğim şey de sinema ve yönetmenlik üstüne olan derslerdi.

bütçe sağlam olduğundan prodüksiyon ve oyunculuklara para harcamaktan kaçınmamışlar. şu da bir gerçek ki ortalama tv izleyicisi için en önemli iki olgu beğendiği oyuncuları güzel güzel çekimlerde görmektir. bunu bir yere kadar başarmışlar. özellikle yan roller sağlam ama baş rollerde çok sıkıntı var. nehir erdoğan'ı oldum olası ne severim ne tipini ya da oyunculuğunu beğenirim. zaten ondan pek bir beklentim yok da ibrahim çelikkol ve ismail demirci'yi çok mu aramışlar, cidden merak içindeyim. haydi ibrahim çelikkol osman sınav'ın sayesinde oyunculuk yapıyor, saç-sakal hâli de yakışıklı da o subay traşıyla falan o da kalmamış. ismail demirci deseniz tipten 6 ay yer. selen soyder zaten 2007 türkiye güzeli, göz banyosu dışında en ufak bir katkısı yok. haaa, erdal beşikçioğlu, yurdaer okur, erdal küçükkömürcü, akbabuş/ceset* ve biraz da sencan güleryüz ile bora sivri'nin oyuncuklarıyla dizi ayakta duruyor. unutmadan belirteyim, kendisini tanımazdım ama kevork malikyan da iyi iş çıkartıyor.

sonuç itibariyle beklenti içine girmeden; türkiye'de olan bitenlerle ilgili fikir edinmeden; senaryonun boktanlığına aldırmadan; sırf erdal beşikçioğlu, yurdaer okur ve erdal küçükkömürcü için izlenebilir. haaa, siz siyasi görüşünüzü dizi ve filmlerden öğrenen tiplerseniz gidip şirinler izleyin.

düzeltme: akbabuş yerine hayalet yazmışım. lagardaslagardas uyardı.
Pazartesi günü yana yana yeni bölümünü beklediğim halde eski bölümü yayınlanan ve beni deli eden dizi. Kurtlar vadisine göre daha gerçekçi ve başarılı, sanırsam sipâriş üzerine çekilen, devlet içindeki devletten, siyasi oyunlardan vb. konu alan dizi.
Tekin'in tehdit edildiği videonun içeriğini anlayan varsa yeşillendirsin.
flashbackleri güzel dizi.
karakterler iyi oynuyor. iyice otururlar bir kaç bölüm sonra ama bu dizide bi kurgu problemi var. yada ben öyle anlıyorum. zaten ben hep yanlış anlarım.
geç başladığım dizi. erdal beşikçioğlu varsa ben de varım aga.
yan roller özellikle işlerini çok iyi yapıyor. akbaba oraya olmamış gibi ya neyse o kadar da fazla sırıtmıyor ama behzat ç.'de neyse burada da o.
velhasılı iyi dizi, güzel dizi... izleyin ulan!
Iki saat surmesinden dolayi izlemedigim/izlemeyecegim dizidir.
2. Bölümde bıraktığım dizi çok uzun çıkarılması gereken gereksiz sahne çok reklam alma önceliği ile yaparsan diziyi biraz kurgudan anlayanlar olayın akışını bozan sahneleri algılar konusu güzel olsada olayların aktarılış bicimi sıkıcı ve basit.
yayından kaldırılacak söylentileri dolaşmaya başlamıştır bile.
dayının hangi topun kumaşı olduğunun hala anlaşılamadığı dizi. hoş dayı gibi güçlü bir karakteri hiçbir senarist kolay harcayamaz.
Cemaatin adamı Ferhat'ın ipi çekilmiştir dayı tarafından.

"o tesbihin başındaki imam zamanında benim elimi çok öptü"
Biyoloji hocamdan özenip ''rxn'' diye kisalttigim sey. Cok havali geliyor bana.
kurtlar vadisi benzetmeleri olabilir, bazı saçma sahneleri, olağanüstü şeyler görülebilir. ne kadar sermaye koysan da türkiyeliler bu gibi kahramanlıklardan hoşlanıyor. dizinin son bölümü 1 saat önce falan bitti ve dizinin gittikçe şekillendiğini bir kalıba girdiğini görebiliyorum. ilk bölümlerindeki yorumlar ile şimdiki yorumlar arasında dağlar kadar fark var. bunun sebebi de her şeyi bir anda ortaya sermeyen senaristin güzel bir hamlesi. bir şeyi izleten de okutan da meraktır. erdal beşikçioğlu'nun (dayının) tam olarak neye hizmet ettiğini veyahut ne yapmaya çalıştığını anlamasak da -ki bu da senaristin güzelliği * bugün cemaate ve aslında iktidara verdiği ayarlar mükemmeldi.

özet: yayından kaldırılmazsa gayet hoş, izlenebilir bir yapım.
20 ekim 2014 tarihli bölümüyle masonluga gönderme yapılmıştır hem de bir tesbihle. .

şu tespihteki bir taş olmaktansa o askerlerin postalarında çamur olmayı tercih ederim.

Masonluk la alaka nerde diyenlere tesbihler 33 taştan oluşur masonlukta da 33 ler kulübü var..

sikkofield was detected..

yerseniz.... *
isminin anlamını çözebilirsem izleyeceğim dizidir. çok cahilim. şu yazıcı bile benden daha akıllı.
sırf amirim için izlediğim dizi. fena değil izleyin canlar.