bugün

insanı izlerken kötü etkileyen, marjinal sahneler barındıran ve izledikten sonra akıldan çıkmayan filmlerdir. mesela benim aklıma ilk gelenler hostel serisi, saw serisi, sodom'un 120 günü, cannibal holocaust gibi filmler ...
belki tam olarak sayılmaz ama;

(bkz: funny games)
(bkz: a clockwork orange)
(bkz: barda)
belki rahatsız edici denilemez ama
(bkz: last exit to brooklyn)
requiem for a dream

psikolojisini bozar adamın.
Transamerica
aşırı rahatsız edici.
(bkz: idi i smotri)

edit : özellikle film'in ikinci yarısı ve köy sahnesi akıldan çıkmayacak cinsten!
iğrençliğe övgü niteliği taşıyan "pink flamingos".
(bkz: ex drummer)

(bkz: taxidermia)

(bkz: ken park)
bir rüya için ağıt.
GizLi iLişkiLer.. Kadının peşini bırakmayan eski sevgiLisiyLe çok aşık oLduğu yeni sevgiLisini çatıda öpüşürken yakaLamasıyla son buLan trajedik bir fiLm.. Tabi onLar haLLerinden memnundu ben kadına üzüLüyorum, eski sevgiLi kadını geri aLamayınca sevgiLisini eLinden aLdı, zekice..
(bkz: heavenly creatures)
garip amma herşey cok güzel olacak. aylanın basıldıgı sahne fena.
(bkz: hard candy)
(bkz: Das Cabinet des Dr Caligari)
(bkz: fight club)
the piano teacher-kimilerini jiletli sahne rahatsız etmiştir.
irreversible-tecavüz sahnesi de yine kimilerinin sinema salonunu terketmesine yol açmıştır.
american history x-kafayı kaldırımda çatlatma sahnesi.
(bkz: frontiere s)
(bkz: antichrist)
(bkz: blue velvet)
(bkz: antichrist)
(bkz: a clockwork orange) yönetmen stanley kubrick diyeyim siz gerisini anlarsınız.
(bkz: oldboy)
(bkz: klass)
(bkz: requiem for a dream)
(bkz: ondskan)
(bkz: eyes wide shut)
The Shining-One Flew Over the Cuckoo's Nest ikisindede jack nicholson öttürüyor.
martyrs . işkenceyi kabullenme , herşeye razı olma , pes etme şeklinde insanı sinir eden 1 hafta mal gibi dolaşmanızı sağlayan asab bozucu bir finali vardır . izlemeyin... evet film sizi etkisi altına alacak kadar güzeldir.