bugün

altı üstü istediğim bir hapı yazdıracam iki ton laf söylüyor. tam dayaklık..
Hic ihtiyac duymamış kişilerin ihtiyaç duyana kadar olan düşünceleridir. O kadar gereksiz olsaydı kimse gitmezdi dimi? Örneğin spor yap demişsin ama bunalımın inatla icine çeken bir tarafı vardır ki o ara insanın içinden cozum aramak bile gelmeyebilir. psikolojik durumlar Tek tip olmasa gerek.
Boktan sebeplere psikologlara gidip çare bulamayıp -çünkü çare bulunacak kadar önemli ve nitelikli bir derdi yok-
Sonra psikologlar işe yaramıyor gereksizdir tarzında fikirlerde bulunan evet sadece bir fikirde bulunan yazar beyanı.

Sevgilinden ayrılıp psikoloğa gidersen verir eline bi kavanoz nutellayı hadi bağalım hepsi bitecek der tabi.
Çocuklar duymasın haluk sözlükte yazar olmuş.
Haluk çalışır para kazanırdı karı gider parayı psikologla yerdi bunu duyan haluk da cildirirdi.

Ah çocuklar duymasın ne diziydi.
ama benim anlatacak kimsem yok ki.

hepiniz anlattıktan sonra siktir olup gidiyosunuz, kadir kıymet bilmez sikik insanlarsınız. aa rott şöyle oldu, böyle oldu diye kafa sikiyosunuz, iş dinlemeye gelince hepiniz arazi amk. valla parasının verebilecek halim olaydı ayda bir gider anlatırdım. hal böyle olunca beynimin sağ lobuyla sol lobunu tedavi etmeye çalışıyorum...
bazen anlatacak kimseyi bulamazsın gidip anlatır, bolca ağlar dönersin. bu yüzden asla gereksiz değildir.
görsel
Psikologlar modern çağın gereği olarak ortaya çıkmıştır. Yani zorunluktan ortaya çıkmıştır, keyfiyeten değil. Günümüzde insanların kendisini daha fazla yalnız hissetmesi, bol paranın huzur getirmemesi, insan hayatının maneviyattan uzaklaşıp maddiyata daha fazla endekslenmesi gibi durumlar insan ruhunu hasta eder. Bu noktada psikologlar araya girerek insanların kendi ruhlarını tedavi etmesine yardım etmeye çalışır. Burada önemli olan iki noktadan birincisi, kişinin kendisinin göremediği sıkıntıları başkasının ona göstermesi, ikincisi ise(asıl önemli olan budur) karşısındaki insanın bu konuda eğitim almış olması ve uzmanlığıdır.
böyle düşünenler yüzünden toplumun psikolojisi bozuk. gidin tedavi olun lan.
bknz: iyi de neden?
sorun şu, bizim neyle uğraştığımızı pek bilmiyorlar. bu garip değil, ama bilmediklerine besledikleri bu ben bilirimcilik pes dedirtiyor. insan beyninin acıyı nasıl kodladığını ve kaynağına inilmedikçe nerelerden fire verdiğini herkes öğrenmeli. sonra tekrar konuşuruz gereksizliğimizi.
Hiç bir psikolog sizi gaza getirmez, size "şunu yap, bunu yap" demez. hiç bir psikolog sizi bir arkadışınız gibi dinlemez, hiç bir psikolog ( bir kısmı en azından ) parayı seasına dahil etmez. Ayrıca psikologtan sizin konuştuğunuz kadar konuşmasını beklemeyin.

Şöyle bir 20 seans gidin bakalım sonra dersiniz "hiç bir iş yapmıyorlar" avukata gidip sadece danışmanlık aldığınızda bile 150 lira ödüyorsunuz, size anlamayacağınız maddeleri getirip anlatıyor. Davanızı bunun üzerine uyarlamak için davayı alması gerektiğini söylüyor.

Doktora gidiyorsunuz, performans ücreti için sizi kan verdirmeye, bazen gereksiz mr/röntgene gönderip rasyasyon almanızı, basit tahlillere bile 400 lira verdirmenizi sağlıyor. Üstüne bunları yaptıkça para alıyor.

Üstelik adalet sistemi, sağlık sistemi bu kadar insanı köleleştirirken kişiyi bunlardan uzaklaştıran nadir alanlardan biri psikoterapi oluyor. 4 yıl okul okuyor - okullar boktan yalan yok - sonra 2 yıl yüksek lisans yapıyor - buralar biraz daha iyi - ama bu sırada haftada bir kitap bitiriyor, teknik bilgilerini romanlarına uyarlıyor, filmler üzerine düşünüyor, bunların yönetmeni/senaristi üzerine düşünüyor ama neden şu iki gözde meslek kadar değerli olamıyor hatta işe yaramaz diye nitelendiriliyor.

Kimse doktorların ya da avukatların ya da başka bir mesleğin edinme sürecinin zorluklarını reddedemez fakat özellikle şu iki sistem içerisinde bu insanlar mesleki bilgilerini ilk önce para kazanma amacıyla kullanıyorlar- her biri değil tabi bir kısmı - ki psikologlar da bunu yapıyor ancak biyoloji, beden ölçülebilir bir şey. Her bir şeyini ezberleyebilirsiniz, olası kombinasyonları öğrenebilirsiniz. Yine hukuk beşeri bir bilim, genelde avukatlar da prosedürlerler, kağıt işleriyle uğraşmaktan adaleti bulmaya zaman kalmadıklarından şikayetçi olabiliyorlar. Geriye psikoloji kalıyorsa da ruhun bitmek bilmeyen dinamikleri, aile ilişkileri, toplum ilişkileri, kişinin kendisiyle ile olan ilişkileri bunların her birinin belki milyonlarca dinamikleri ile çalışan bir alan olarak kalıyor. Kesinlikle yüceltmiyorum ancak psikologlar ve terapistler de bir iş yapıyorlar, oturup muhabbet etmenin üzerinde. Zira böyle bakılırsa doktor tahlile bakıp çok olan değerleri azaltan ilaçlar yazar, avukat kağıtlarla uğraşıp iki üç izin ayarlar. Ama bu kadar basit değil bu meslekler.