bugün

Kaliteli yazardır.
Aynı zamanda sözlük erkeklerinin / kızlarının fotoğrafları başlığında fotoğrafını paylaşan yazardır yahut olma yolunda ilerliyordur.
Tek soru : Neden ?
Özgüveni yüksek cesur yazar. Adam.
içinde bulunmadığım yazarlardır.
Ortalığı karıştırmaya gerek yok.
Benimdir evet. ilgi orospuluğu, yüksek özgüvenle alakası da yok. Sadece koymak istedim. Yakışıklı falan da değilim. Sıradan biriyim. En azından kız sanıp yürümüyorlar.
tdk der ki profil:

1. Yan
2. insanın yüzünün yandan görünüşü
3. Bir kişi veya eşya için ayırt edici özelliklerin bütünü

şimdi neden sorusuna gelince yüzünün yandan görünüşü karikatür değilse gel vazgeç kendi resmini koy.
yok millet sadece karikatüre gülsün diyorsan yapana karışmadır.
Ne yapalım yani oytunkaran'ı mı koysaydık? dedirten başlık. kendi şahsi hesabımız, şahsi profilimiz, herhalde kendi fotoğrafımızı koymamız en doğal hakkımız.
Sözlüğü sosyal medya sanan eski tasarımdan bihaber kişidir. Hadi kızlar neyse de bunu yapan erkekler fail oluyor.
Onu geçtim adamın biri nickine kendi adını yazmış. Yetmediği gibi soyadıyla adının yerini değiştirmiş. Sanki mail adresi alıyor.
Üff snne be slk ss.
belki kendine güveniyordur.
Profiline kendi resmini koyanı hiç yadırgamam, profil resimlerinin mantığı budur zaten.

Ama o telefon ekranına koyan tipler varya, işte onlardan uzaklaşın ağır derecede narsisizm ve ergenlik içerir.
aa bende dahilim bu yazar grubuna ama yüzüm gözükmüyor, fark o. O an öyle çekmişti arkadaş fotoğrafımı. O elin altında bir sırıtış var normalde.

kaldı ki yüzüm gözükse bile size ne lan?
Allah onların belasını versin.
Çok ayıp eden yazarlardır.
Kelime haznesi sözlük tipi cahilliğin üstesinden gelmiş kişi ve kişiler grubudur. En azından profil ne demek biliyordur.

Ey ahali, artık diyorum, boş yapmasanız...

görsel
Senin fotoğrafını mı koyacaktı? Tabi ki kendi fotoğrafını koyacak.
yeni üye olduğum için biraz çekimserlik vardı fakat bu başlık tam oldu.
Ozguveni arsa degen yazar.

(bkz: baldizim perdeyi takmayinca ben baldizima)
kızlar daha çok yapıyor bunu. yapsınlar da yakışıyor bence. ama lütfen beyler. yıllardır göz zevkimizi siktiniz ama artık yeter!
normal bir ortamda doğru olanı yapmakta olan yazardır. adı üstünde "profil fotoğrafı" ancak burası normal bir ortam olmadığı için garipsenebilir normaldir. yani böyle olması normal değilde burası için normaldir..

bir sözlük düşün ki içerisindeki yazarlar diğer yazarların "ne yazması" ve "ne kadar yazması" gerektiğine karışmayı bile kendisine hak görsünler. sürekli birbirleri ile anlamsız mücadeleler içerisine giriyorlar olsunlar. sözlük yönetiminin "açık oy" diye bir şeyi uygun görüp özelliklere koymasına normalde ( altı üstü oy lan beğendiğini belli ediyorsun o kadar ) olması gerektiğinden çok çok daha fazla anlamlar yüklüyor olsunlar. gene bir takım yazarlar düşün ki diğer yazarlara sırf uyuz oluyorlar diye ki neden uyuz oldukları da bambaşka bir konu sabahtan akşama o yazarları takip edip her yazdıklarına eksi oy verip ( hakkıdır buna lafım yok ama bazısı saplantı yapıyorlar takip ettiğim yazarların entirilerini okurken görüyorum her gün ) o yazdıkları entirilerin altına "kendi çapları" orantısında laf sokma çabasına giriyor olsunlar..

böyle acayip bir ortamda profil fotoğrafını kendi fotoğrafın yapmış isen o keskin zekaları ile üzerine yapıştıracakları sıfatlar belli ;

görece olarak yakışıklı bir erkek isen ; kız düşürmeye çalışıyor kesin yavşaktır
görece olarak yakışıklı olmayan bir erkek isen ; o tip ile nasıl koymuş o fotoğrafı ezik. kesin yavşaktır
görece olarak güzel bir kadın isen ; olta atıyor, aranıyor kesin kezbandır
görece olarak ortalama bir kadın isen ; reelde bulamamış buradan düşürmeye çalışıyor kesin kezbandır.

şimdi benim profilimde kendi resmim bile yokken ve sözlük içerisinde bir tane bile fotoğrafım, ses kaydım vs. yokken neden bu konuda böyle uzun bir entiri yazdım diye sorabilirsin. cevabım kısa ve net ; sanane lan daha az önce yazdım herkes kendi işine baksın diye *
burada ne arıyorsunuz da göz zevkimizi siktiniz diyorsunuz anlamıyorum. sanki entry okurken profil fotoğrafımız gözünün önünde bana bak diye bağırıyor ak.

bir isyandır.
ilgi seviyordur yada bu yıllardır yaptığı bir alışkanliktir forum v.b yerlerde yaptığı.
Burayı Facebook sanan ilgi için ölen bir tiptir. Bunlar sözlüğü bozan tipler işte. Evet.
vurduruyordur.
benimdir. neden acizlik yapıp benim olmayan birinin fotoğrafını ya da insanların çizgi film karakteri olarak tanıdığı fotoğafları koyayım ki? burada ki amaç insanlara ben burdayım demek değil, beğendikleri entry'nin sahibinin profiline girdiklerinde karşılarına sikik bir hayali karakter olarak çıkmak istemediğimdendir.