bugün

animenin yaşı olmadığını gösteren, 25 yaşındaki heriflere "şimdi yine olsa izlerim." dedirten, çocukluğumuzun neşe kaynağı, süper yaratıcı anime.
bir dönemde baya izlenmiş çizgi dizi. ortalamanın üstünde belki ama öyle efsane falan değildi yani. o zamanlar çoğu kişi çocuk olduğu için bu dizi şimdi bu kadar konuşuluyor. bir 10 yıl sonra bakugan, ben10 falan efsane diye konuşulursa şaşmayın yani. oluyor böyle şeyler.
sanırsam bir bölümü tüm dünyada yasaklanmıştır. epilepsi hastalığına sebep oluyor diye.

edit: blaziken - swampert - sceptile üçlüsüne rakip tanımam.
0-12 yaş arası çoluk çocuğa taktığım lakap.
bir zamanlar okuldan gelip yemek bile yemeden başına oturduğum çizgi dizi. bende az mı tasosu vardı bee ne kökerdim. annem bana kızıp attıydı hepsini. *

(bkz: kökmek)
(bkz: yeniden çocuk olmak istiyorum)
Kanımca bir numaralı karakteri miyav'dır. insan gibi konuşmayı nasıl öğrendiğini anlatan bölümü favorimdir..
(bkz: gotta catch em all)
çocukluk yıllarmızın vazgeçilmezi olan efsane çizgi film. geçen hafta itibariyle elime geçen tam 33 gb'lık 4 sezonu bilgisayarımı şereflendirdi. yaklaşık 20'şer dakikalık her bölümü o kadar eğlenceli ki izlemeden kendimi alamıyorum yahu.*
98 yılında yayınlanan bir bölümü çok fazla ışık yayması sebebiyle dünyada yasaklanmış ve birçok çocuğun epilepsi olmasına neden olmuştur. ve böyle farklı sebeplerle yasaklanan epey fazla bölümü vardır.
Çocuklarda zeka geriliğine sebebiyet veren kuntastik japon tv serisi. Çocuklarda ileri yaşlarda gayliğe sebebiyet veren varyasyonu için (bkz: teletubbies)
ne çizgfilm di ulan dediğim çizgfilm aklıma geldi duygulandım bak.
uçan,kaçan, zıplayan sarı renkli hiç bişiye benzetilemeyen çizgi film kahramanı.
yayınlandığı dönemin çocuklarının şimdilerde yasaklanan bölümlerini hunharca download edip, kotalarını aşmalarına sebebiyet veren çizgi film, diye düşünüyorum. *
5 yaşında bir çocuğun kendini pikachu sanıp balkondan atmasıyla yayından kaldırıldı. o çocuğa az küfür etmedim.
çocukluğumda sıklıkla izlediğim muhteşem çizgi dizidir.* ondan sonra gelenler asla o tadı vermedi. digimon gibi garip garip şeyler çıkardı yapımcılar. gerçi bir beybileyd vardı o iyiydi bak. sen onu boşver de misty'nin bacaklar da taştı be abi. çizenin bilinç altına bi bakınmak lazım.
tanım: pokeman monsterstan adını almış çizgi dizi.
pokemondan sonra dizi izlemedim o derece. daha güzel yoktu mal bi cocuk atladı olan bana oldu.
izlemek isteyenler için şöyle bir linkte ekleyelim efendim..

http://www.cizgifilm8.com/pokemon-izle-22.php
2000 li yılların unutulmaz çizgi filmidir. hatırladığım kadarıyla baş rollerini ash ve pikachu oynamaktaydı. bu çizgi dizi izlendikden sonra kardeşler arası çatışmanın kaçınılmaz olmasını hatırlar gibiyim hatta ve hatta ben pikachuyum diye 1. katın balkonundan sıçrıyıp elektrik şoku saldırısı yapmaya çalışan çocuklar tanıdım. (bkz: fenofibrat)
(bkz: pokemon xd)*
bunların orjinal kartlarından bulan veya elinde olup gönüllü olarak bana vermek isteyen olursa mesaj atabilir mi? anılarım depreşti.
azeri televizyonlarında

-seni seçtim aybalam ceryan şoku atasan!

tarzı repliklerini duyabileceğiniz eski bir çizgifilm.*
Benim tahminim pokemoncrater olmazdı ; şu an pokemon 11. sezonu devam etmekte.
okul bitsin de pokemon izleyelim diye gün sayardık.
özlenilen çizgi dizilerdendir.
(bkz: beyblade)
(bkz: yugioh)
küçükken soundrackinin sonunu şöyle anlayan tek çocuk ben değildim eminim;

pekoman karı kaçım oll pokemaan
itiraf ediyorum, ben çocukken charizard'a aşıktım. baya bildiğin ejderhaya yani. hayallerim vardı evlenecektik falan.
şunu söyliceğim için kendimden utansamda o balkondan atlayan çoçuğun ben amına koyim.

arada bi netten açıp bi bölümünü ağızdan salyalar fışkırarak ızlemekteyim.