bugün

yabanci klipler de seksi bir kadin öyle bir sanayiye giderler ve seksi seksi adamin yanina yürürler ve dans etmeye baslarla adam her tarafi simsiyah ve terli bir halde seksi bir görünüm veriyor sanirim onun icin bunu konu aliyorlar kliplerde.

edit: baslik bana kalmis.
kendilerine hususi araba tedarik edilse pis pis toplu taşıma araçlarına binmeyecek olanlardır.ne acıdır ki bırak husisiyi kiminin sigortaları bile yoktur.
ülkeni bölmeye çalışan üç beş çapulcunun 10 bin ytl'lik maaşı yanında çoğu, çocuğuna çikolata almak için o "pis eller" ve "içi kir dolu tırnaklar"ıyla akşama, başka işte soluk alan asgeri ücret adamlarıdır. bir vekil o kadarlık maaşıyla oğluna gemicik alırken, o adam "baba bana oyuncak gemi alsana" diyen dilin muhatabıdır.
(bkz: iscisin sen isci kal)
(bkz: kirli sey)
(bkz: ne isin var otobuste filan)
halk arasında pardon millet arasında görmeye dayanamadığım varlıklar...
oysa ki ben hep kendim gibi insanları görmek isterim. bu kokumuş işçilerle farklı sınıfta olduğumuzu birilerinin onlara anlatması gerekiyor. neyseki 1 mayısta polisler bunu onlara yeterince anlatıyor.
(bkz: kahrolsun pis görünümlü sanayi işçileri)
(bkz: yaşasın mis görünümlü burjuvazi entelleri)
o pis görünümlü işçiler sayesinde %8'lik bir sanayi hacmi artışımız olduğunu unutmamalıyız.
küçük burjuva hijyen takıntısına kurban gitmiş insanlardır.
elbiselerini kosla oksi ekşın pavır pointle yıkayan insanlar tarafından hor görülürler. trollerin de eski tadı kalmadı valla.
temiz görünen içi pislik ufunet dolu insancıklardan daha evla insanlardır.
emeğiyle, var gücüyle çalışan alınteriyle parasını kazanan insanlardır. ne yani temiz görünümlü hırsız olsan, kapkaçcı olsan daha fazla mı saygı göreceksin * *
akıllara cem karaca'nın tamirci çırağı şarkısını getiren, halkım insanı...
millet olarak bir ezilen yaratıp ona toz kondurmamaya, ölümüne savunmaya bayılıyoruz. ve bunu yaparken öylesine tabulaştırıyoruz ki, ezilenin etrafında oluşturduğumuz o faşizan etki alanına kimsecikleri sokmuyoruz. nedir babacan, bi türbanlı yaratırsın ezilen deyu, eleştirmek için ağzını açanın içine sokarsın eşarbı. bi kürt yaratırsın ezilen deyu, kürtler'e dair en ufak eleştiri getirmeye kalksan elinde etiket yapıştırıverir alnının ortasına "faşistsin" deyu.

şimdi kimmiş ezilenimiiiz? üstü başı kirli toplu taşıma aracına binen işçimiz. ulan işçinin, kürdün, ezilenin hakkı içün ömrümü adarım o mevzu değil de, artık insan olmak bilincine ersek de reflekslerimizle hareket etmesek diyorum. her fabrikada çalışan tozun toprağın atın itin altına yatmadığı gibi, yatsa dahi tulum diye bir bok var, yoksa da çalışırken giyeceği başka elbisesi olacak bunun yolu yordamı yok başka. e soyunma kabini yok. bok yok. olmasa bile üstü çıplak teşhirci gibi çalışan insan evladı, üstüne başka bir tişört ya da kazak geçirmeye mi utanacak?

leş gibi binmeyecek otobüse arkadaş. o halde ben de dışım temiz olsa da ekşi ekşi osurma hakkımı saklı tutuyorum. ben de gün boyu patronun g.tünü yalıyor ve eziliyorum. beni de savunsanız ya la hadi.

not: yukarıda eleştirilebilirliğini savunduğum insanların iki taraflı ne tür bir sömürüye ve demagojiye alet olduklarının farkındayım. sözüm gerçekten anlayabilene.

oturuma 15 dakika ara veriyorum sayın vekiller.
parasını ödeyen temiz insanlar kadar o otobuse binmeye hakkı olan işçilerdir . binecek tabi kardesim bal gibi binecek , sana mı soracak üstünü basının nasıl olması gerektiğini , değiştirmek zorunda mı sen pis diyip burnunu kıvıracan diye .sen giyinip parfümü dibine kadar sıkıp binerken soruyormusun kimseye ?
(bkz: rıza efendi 2 ekmek 1 süt)
(ara: sana insan diyenin)
Bu olay tarafımdan yaklaşık 40 kez yaşanmıştır. sabah çok iyi bir şekilde servise gelinir. servis kapısındaki görevli salak bayanla günaydın nasılsın vb. gibi kısa kelimelerle konuşulur. yaklaşık 4-5 saat servisin mekanik bölümünde çalıştıktan sonra yemekhaneye gidilir. elbise kirli olmasından dolayı kötü bakışlara maruz kalınır. sabah kapıdaki görevli kıza " afiyet olsun" demeye yeltenilir. klasik bir kız hareketi olan hıh diyerek başını çevirmesiyle şoka uğranılır. birşey demeden gidilir.
(bkz: Ye kürküm ye)
.. vee cem karaca dan geliyor
(bkz: tamirci çırağı)
temiz görünümlü hırsızdan değerli alın teriyle para kazanan insanlardır.
iş sahibi olduklarından kıskanılan insanlar bütünüdür. nice üniversite mezunu insanlar mis görünümlü işsizdir ve bu kişilere imrenir.
yaşanmış gerçek bir hikayeden alınmıştır.
Sanayide çalışan 3 genç ay sonu maaşlarını alırlar. iş çıkışında temizlenip yeni kıyafetlerini giyerler. Daha önceden telefonda konuştukları fahişenin evine giderler. Kapıyı çalarlar kadın bunları straplez bir elbiseyle karşılar. Tam içeri girecekleri sırada kadın birden;

- siz sanayi kokuyorsunuz beee! 3 katınıda verseniz yatmam sizle. Der.

çocuklar neye uğradıklarını şaşırmıştır. dumur gibi kalmışlardır. Sonra en yakın kahveye giderler. okey için dördüncü aramaya başlarlar.

gün şu sözlerle sona erer.

- çay güzelmiş.