bugün

Her dünya gencinin tadacağı evredir. O pazartesi gelecek ve işçiler tıpış tıpış o işe gidecek. Patronlar da purosuyla onları izleyecek.
ben kendimi cuma çıkışından pazartesiye kurduğum için hiç yaşamadığımdır.

öyle disiplinli bir insanım saçımdaki siyahlar beyazladı döşümde de gördüm geçen sıra götümdekilerde galiba.
Pazartesi sendromunu pazartesi sabahına kadar ötelemeyi başardım. Artık pazar günleri tribe girmiyorum. Sıkıntı pazartesi sabah olunca başlıyor.

Şimdi okullar da açıldı, tantana bitmez trafik vs. pazartesileri çetin geçer.
cumartesi gecesi "ulan ne de olsa yarın tatil danalar gibi yatarım, bu gece filmin, dizinin, alkolün, eğlencenin dibine vurayım" diyerek her b.ku yedikten sonra pazar öğleden sonra, hatta akşama yakın bir saatte uyanmanın sonucu olarak, bu kadar uyuduktan sonra pazar gecesi erkenden uyuyamamak sonucu oluşan uykusuzluk, keyifsizlik halidir.

pazartesi gününüzün nasıl geçeceği tamamen cumartesi akşamındaki yaptıklarınızla alakalıdır. bu nedenle pazartesi sendromu yaşamamak için, eğlenmeyi ve coşmayı hemen cuma akşamı halledip, cumartesi gecesi de çok geç yaptmayıp, pazar da öğleden sonraya kadar uyumamalısınız.
soyut bir şeyde neden böyle bir sendrom oluyor ilginçtir.

Ya da hafta sonu rahata alışınca sonra bünye erken kalkmak için yorgun olur.
sözde dinlenmiş ve nadasa çekilmiş bünye, günün ilk ışıklarıyla yük hayvanları gibi yola koyulacaktır.
ben okula gitmediğim için bende hiç olmuyor ya da azıcık oluyor.
görsel
görsel
yaz aylarında dahi soğuk bir hava gibi pazartesi, ruhunu hatta tenini üşüten.
2 dk geçmeden bağırıp çağırıp kendime geldim ya.
Her gün her gün iş mi olur skeyim böyle hayatı.
Başladı amk yine. Artik ya calisma saatleri dusmeli ya da haftada 4 gun olmali. 8 saat cok gercekten.
Kenya'da bir sanatçı, işe gidenlerin pazartesi sendromuna deva olması için binlerce sarı balon dağıttı.

görsel

Projenin arkasındaki isim olan ABD'li sanatçı Yazmany Arboleda BBC'ye yaptığı açıklamada, pazartesi sabahlarının pek çok insan için zorlu geçtiğini ve bu algıyı değiştirmek için 10 bin balon dağıtmak istediğini söyledi.

Arbeloda, "Amacımız iş yaşamının mutat doğanısına biraz da kutlamayı katmak. işlerine giderlerken çalışanları kutluyor ve sanatın sadece fotoğraf, heykel ya da resim olmadığını anlatıyoruz" dedi.

Gerçekten, keşke her pazartesi işyerinde ya da işe giderken bizi bekleyen ufak ve tatlı süprizler olsa.
pazar akşamına kıyasla cennet olan sendromdur.
bana sendrom değil mutluluk oluyor. yaşasın yeni bir haftaya giriyoruz.
benim için geçerli hadise. püh amq.
20 gündür yaşamadığımdır, istifa ettim bekliyorum.
yok böle bişey .
2 kapak bourbon, kalana sek americano. kahvaltı sonrarı basın bünyeye. sendrom falan kalmıyor.
Galiba ben de olmayan sendrom. Patroniçe olmak böyle bir şey işte.
geldi yine tipini sevdiğiminin.
haftanın ilk günü olduğu içindir.
Pazarlar pazartesilere bu kadar yakınken pazartesiler pazarlara neden bu kadar uzak diye düşündüren durumun tam oalrak sözlükteki karşılığı.
cözüm (bkz: my2cents io). patron derdi yok. ofis derdi yok. yazarim ederim, EUR ile kazanirim.