bugün

yarım ingilizceli birinin tuhaf tercümelerine maruz kalcak ifade...

one night stand= bir gece kalktık

one night stand= gecenin birinde kalktık

one night stand= gecenin birinde kalktı (ufaklık)

one night stand= gece birde kalk
bir nevi iki kisilik zirve. ver kac ya da vur kac taktigi olarak da bilinse de delikanlinin kitabinda yazmaz.
kaldirmak kavrami burdan türemistir.
tek geceliğine ki bu gece sayısı zamanla artabilir bir kişinin diger kisinin evinde kalması olayıdır. genelde atesle barut yanyana durmaz. oncesinde alkol alınır genelde, sonra one night girlun evi ziyaret edilir, çeşitli aktiviteler gelişir. sabaha sen yoluna ben yoluma.
gece bir bar ortamında tanışılan ve "içime boşalma" diyerekten sevişen bir hatunun sabahında yataktan usulca çıkıp salonda duran bilgisayarın başına geçerken bir sigara yakarsın ve ardından dun geceden kalan sidik gibi biradan yudumlayıp, ortada kalan iç çamaşırlarına göz atarken "ben boole hayatın taa amına koyayım" deme sürecidir. demezsen de ben senın amına koyayım balyancho . son pişmanlık fayda etmez olan olmuştur iç geçirten bir hatunun tükürükleri yapışmıştır boynunuza ve tum vucudunuzla koca bir balgam gibisinizdir.ınsanın boğazında duran yaa mıdeye gidecek olan veya oral bir biçimde atılmayı bekleyen bi balgam gibi...

haftaya başka bir hatun bedeniyle buluşmak üzere ...

(bkz: sağlıcakla kalın)
muhabbeti açılınca yurdum insanının en çok salladığı konudur.
sorsan herkes bikaç kere "bebbek gibi aabi" denilebilecek bi kıza (ki genelde ukraynalı ya da rustur) hiç böyle şeyler ile işi olmadığı halde kızın yoğun isteklerine(!) dayanamayıp "çakmıştır".
bi de sonra "çok kirlendi abi dünya" derler ki...
Genelde sarhos yada high ken yapilan eylemdir . Clubtan beraber ayrilir eve kadar bekleyemeyip takside yiyismeye baslarsiniz eve geldiginizde sanki 6262 senedir birlikteymissiniz gibi utanmadan sikilmadan herseyi yaparsiniz zevk artik kaninizdadir sonra beraber yorgun uykuya dalar sabah oluncada senin adin neydi muhabbetlerinden sonra malum kisiyi otobus duragina birakir son kez opersin ve boom toz olup gider hayatindan bir daha gormeyecegin biriyle cok ozel bisiler paylasmis olursun sadece belkide ruh esindi ama kotu baslangictan dokayi gelip geceer.
yürüyorum. öyle bo$, öyle kendiliğinden. dı$arı çıkar çıkmaz elimi cebime atıp sigaramı yakmak için çakmağımı bulamadığım andan itibaren sigara içen birini görmeyi umuyorum. yok ama. tek bir insanoğlu bile yok sigara içen..

saatler 17:02'yi gösteriyor.. ben, henüz tanı$madığım biriyle bulu$maya gidiyorum. deği$ik bir ruh halindeyim. heyecan ve garipseme arası. gitsem mi gitmesem mi çeli$kisinde hâlâ. ama götürüyor ayaklarım..

duraktayım. durağa gelmeden az evvel sigara almak için büfeden ağır kanlı hareketlerde bulunduğumdan kelli otobüsü kaçırmanın pi$manlığındayım. bu randevuma gecikeceğimin de göstergesi. elim cebime gidiyor. henüz yeni $arjdan çıkmı$ telefonuma doğru. bir yerde okumu$tum. yeni $arjdan çıkmı$ telefonlar yeni bekaretini vermi$ kızlara benzerlermi$; elinizde patlama olasılıkları aynı 'bekaretini yeni vermi$ kız' kadar ciddi imi$. hehe. i$te tam öyle bir anda telefonumu kullanarak bir risk alıyorum, patlamaya hazır bir bomba..

mesaj kısmına giriyorum, 'gecikicem, otobüsü kaçırdım' yazıp daha 2 saat önce telefon rehberime kaydettiğim numaraya $eyediyorum mesajı. 'iletildi' diyor telefonum..

büyük bir çabuklukla, 38 dakika sonra önündeyim sevinç'in. bekletilmeyi sevmeyen ruhum bu kez bekliyor. uzun süredir bekletmeye alı$mı$tı halbuki. bekliyorum bir 10 dakika.. geliyor.. bozuk ağızıyla ve türk olmasına rağmen boktan ötesi türkçesiyle 'selammm' diyor. 'selam' diyorum. 'ho$geldin'.

öpü$üyoruz. yanaktan. 'ee' diyoruz aynı anda. ikimizde salağız.

iki salak bir araya gelirse bir kaçınılmaz vardır karar verme a$amasında: selamla$tıktan sonra hayatlarımızla ilgili hiç de sikimizde olmayan sorular sormak. soruyoruz. dinlemediğimiz cevapları alıyoruz..

'nereye gidelim' diyor içimizden biri. yine kim olduğu meçhul biri 'farketmez' diyor. belki de ikisi..

içmenin genel sosyal aktivite olduğu, içmeyenin dı$landığı ya da dı$lanmadığı, benim öyle nitelediğim bir yere gidiyoruz.

'iki bira' söyleyip birbirimize bo$ bakı$lar atmaya ba$lıyoruz. istemsizce.. ardından bir arkada$ı geliyor.. muhabbetin en koyu çizgilerinde geziniyoruz. o ise sıkılıyor. bir süre sonra telefonuna mesaj gelmi$ gibi yapıyor ve acilen kalkması gerektiğini söyleyip kalkıyor. yalnız kalıyoruz..

bizse her nedense çok mutlu oluyoruz. 'frekans' mefhumu bu olsa gerek. bir anda orada 'mutsuzluktan haz alma abidesi' oluveriyoruz. hayatlarımızın ne kadar yıpratıcı olduğuna dair hemfikir olana dek içiyoruz. birbirimizi koruma ve kollama e$iğini zorlamaya ba$ladığımız, 'kayna$ma' sürecini ba$arıyla tamamlıyoruz ve son otobüs denen zıkkımın varolmadığı bir evrene yatay geçi$ yapıyoruz. bu arada mesaj geliyor gidenden: 'te$ekkür ederim'.

hiçbir $ey yapmadan te$ekkür almanın 'dayanılmaz hafifiliği'ni ya$ıyorum.

neden sonra sevilen $arkıların küçük nakaratları sırayla sarfedilmeye ba$lanıyor: sarho$luk bunun adı. matizlik. ve bu sırada kafalarımızda bu gecenin gidi$atıyla ilgili 'denk getirme' dü$ünceleri haiz olmaya ba$lıyor birbirimizden bağımsızca. hiç çaktırmadan 'denk getiriyoruz'. taksilere atlayıp eve gitmek ve hiç olmadı konak'a kadar yürüyüp bayku$ları kullanmak varken.

alsancak'ın o ıssız ve seks kokan sokaklarında sağa sola yalpa yapa yapa yürüyoruz. kıkırda$malar bizim fon müziğimiz.

tenha bir pansiyon buluyoruz nihayet. içeride ya$lıca bir amca hiç de memnun görünmediği i$ini icra ediyor: mü$teri beklemek. ucuz pansiyonun bir odasını arkasındaki tahta panodan anahtarı alıp bize uzatmak suretiyle sunuyor hizmeyimize. soğuk havanın çarpıcılığını tüm bedenimizde hissediyor olsak bile gecenin 3'ünde, tek bir lavabo ve alafranga tuvaletin lüksüyle kavruluyoruz odaya girdiğimizde.

bakı$ıyoruz $öyle bi'. ingilizlerin deyimiyle '..well..' buyurup kısa bir bakı$manın ardından dudak dudağa buluyoruz kendimizi. uzun öpü$melerin tükürük dansını seviyoruz. tuzlu ve kirli bedenlerin birbiriyle kotarılması çok sevdiğimiz bir aktivite oluyor.

gece boyunca içtiğimiz onca tekilanın boğaz yakan sızısında almadığımız hazların acısını $imdi çıkarıyoruz.

yatağın gıcırdamasını hiç kafaya takmadan ve yarın sabahı dü$ünmeden geçirilen bir gece bu.

ve kimin ne için bunu yaptığı dü$ünülmeden..

yakla$ık 52 dakika süren bir seksin ardından göz bebeklerimizin kan çanakları arasında bulu$ması gerçekle$irken birbirimize tebessüm bombardımanı yapıyoruz.

--

gün doğumunda aptal saptal romantizmlerin getirdiği muhabbetlerin devamı niteliği ta$ıyan horultuların arasına çalan telefon giriyor.

telefon önemli..

bu ilk ve son kez duyduğum bir melodi.

kalkıp gidiyor. gerçeklikten çıkmı$ım, rüya sanıyorum.. bir süre sonra uyanıyorum. yalnızım. kalkıp gidiyorum. telefon numarasını almamı$ım. adını bilsem de soyadını bilmiyorum. 'telefon önemli' diyorum..

telefonun melodisini bir bütün gün mırıldanıyorum..
(bkz: barney stinson)
performans ne kadar iyi olursa olsun night, nights olmamalı.
Turkiye'deki insanlar cinsellik konusunda çok bilinçsiz.
Tercihiniz bu tür ilişki ise korunmak ilk şart olmalı.
Yoksa aids'e bungee jumping yaparsın..
Ama bu sefer bacaklarına bağlanan ipin kopma olasılığı yüzde elliden bile yüksek.
bir kültür meselesidir.

''hasktir lan tek gece sikişin ne kültürü'' diye söylenenler çıkabilir ancak kazın ayağı öyle değil. bu iş bir yaşam tarzıdır. yani öyle bardan kız ayartayım, gece geçireyim meselesi değil.

mesela kimi seçeceksin, nasıl konuya gireceksin, ne tür içkiler içmen gerekir bunların hepsi bir bütün. sonra gecenin sonunda sabah evden gizlice tüymen gerekir. tüymeyip, beraber kahvaltı yapıyorsan o one night stand değil bildiğin ilişkidir. sevgililik gibi.

neden mi?

sen o kahvaltıdan sonra muhakkak hatuna bağlanacaksın ve tekrarını isteyeceksin. istemem diyenin götüne jop girsin mi?

o yüzden duygusalsan, ağlak bir şeysen sakın bulaşma. ayrıca 80 yaşına kadar böyle takılacağını filan düşünme. tırışka iş.
yeni bir yazar arkadaştır hoşgelmiştir..

not : bu arada yeni değildir onu farkettim, ama nickaltında hoşgeldin yazısı bulamadım..
insanların genelde abaza kaldığı yada ağır depresyonda oldukları dönemlerde yaptığı aktivitedir.

sevişirsin ve ertesi gün herkes kendi yoluna gider. acısızdır.
hayvan olduğunun farkında olan bilinçli insanın eğer maddi manevi eziklik ve ruhsuzluklardan yeterince arınmışsa yapması gereken eylem. dikkat edilirse burada üzerinde durulması gereken üç nokta var. birincisi hayvansal ihtiyaçların normal karşılanması ve salt haz amaçlı yapılan eylemlere aptal aptal duygusal anlamlar yükleme gibi 19. yy.dan kalma düşüncelerden kurtulmuşluk. ikincisi bunu yapabilecek zeka, kendine güven vb. özellikleri bulundurma ki bu özellikler üçüncü nokta olan maddi yeterlilik ile doğrudan ilişkilidir.

en unutulmaz ve çarpıcı olanları beklenmedik şekilde karşılaşılanlarıdır, "sadece eğlenme amaçlı gittiğim bardan körkütük sarhoş çıkıp arkadaşlarıma elveda dedikten sonra herkesin ayrılmasının akabinde kaldırımların üzerinde sızdığımı farketmiştim ki ayıldığımda saat 2 filandı. kompleksli bir insan olsam 'of be, hiç elit bir insana yakışmayacak bir haldeyim!' derdim ama hem kompleksli değilim hem de o sırada yoldan, o saatte oradan tek başına geçemeyecek kadar güzel bir hatuna kilitlenmişti gözlerim. o da beni fark etmiş ve her ne kadar güç bir durumda da olsam karizmamdan bir şey kaybetmeyişimden etkilenmiş olacak ki hızlı hızlı attığı adımlara ara vererek bana saati sordu. işte o anda artık gecenin nasıl ilerleyeceği tahmin etmek mümkündü. sarhoş olduğumdan tam hatırlayamıyorum fakat aşağı yukarı 5 dakika sonra hatunla birlikte gene hatırlayamadığım bir şey aramak için onun hızlı adımlarıyla yürüyorduk." gibi.

insanın dışarıya çıkma amacının one night stand olması ise onulmaz bir ezikliğe delalettir. damarlarında dolaşan insan kanına ihanettir bu yaptığı. abazanlığını ve karşı cins konusundaki yetersizliğini döker davranışlarına. bakışları samimiyetsiz, gülüşleri sahtedir. kendisiyle en ufak bir göz teması kuran karşı cinsle hayaller kurmaya başlar. tabii ki bu hayaller eve gidince otuzbir malzemesi olmaktan başka bir işe yaramaz. eğer beraber dışarı çıktığınız arkadaşınız bu veya benzeri bir amaç güdüyorsa gününüzün/gecenizin mahvolması neredeyse kaçınılmazdır, en iyisi sarhoş olup arkadaşı da ezikliğini de unutmak ve bir daha böyle bir hataya düşmemektir.