bugün

tek geceliğine ki bu gece sayısı zamanla artabilir bir kişinin diger kisinin evinde kalması olayıdır. genelde atesle barut yanyana durmaz. oncesinde alkol alınır genelde, sonra one night girlun evi ziyaret edilir, çeşitli aktiviteler gelişir. sabaha sen yoluna ben yoluma.
bir nevi iki kisilik zirve. ver kac ya da vur kac taktigi olarak da bilinse de delikanlinin kitabinda yazmaz.
kaldirmak kavrami burdan türemistir.
Genelde bar aktivitelerinde ortaya çıkan bir aşk türü. nadirende olsa uzayanlarıda vardır.
gece icin kullanilan deyim; wam bam thank you madam. evet bam bam bam*
yarım ingilizceli birinin tuhaf tercümelerine maruz kalcak ifade...

one night stand= bir gece kalktık

one night stand= gecenin birinde kalktık

one night stand= gecenin birinde kalktı (ufaklık)

one night stand= gece birde kalk
olay sonrası takip eden birkaç gün insanın kendisine sinir olmasını ve hafiften özsaygısının sarsılmasını sağlayan durumdur..yarattığı siniri harbi bayanlarda daha sık görülmekle birlikte eninde sonunda unutulur...genelde alkolsüz olmaz bu ortam..
erkekler için kolay olan bayanlar için ise bünyede fazlaca yüreğin bulundurulması gereken olaydır..yapıları itibariyle duygusuz hiçbirşey yapamıyacakları için..sevişmek de içinde en fazla duygu barındırılası, barındırılması gereken konudur gerçi neyse o başka bi mevzuya girmekte..alkolsüz olmaz bu iş..
bir yaşam biçimidir.
bazen yapılması gereken hadise.
(bkz: hande ataizi)
her zaman sadece dürtülerden-hormonlardan olduğu ileri sürülen, genelde alkolün etkisiyle, belki de birbirleriyle aynı ortamı ilk kez paylaşmış olanların yaşadığı hede hödö.*
yurdum gençliğinin fuckmate tarzında arkadaşları arasında aradığı ama bulamadığı; bulduğunda ise eline yüzüne bulaştırıp aşık olduğu hadisedir.

(bkz: evimin kadını çocuklarımın anası olacaksın)
ara sıra yapılması gereken, boku çıkarılınca zevki kaçan olay*.
muhabbeti açılınca yurdum insanının en çok salladığı konudur.
sorsan herkes bikaç kere "bebbek gibi aabi" denilebilecek bi kıza (ki genelde ukraynalı ya da rustur) hiç böyle şeyler ile işi olmadığı halde kızın yoğun isteklerine(!) dayanamayıp "çakmıştır".
bi de sonra "çok kirlendi abi dünya" derler ki...
performans ne kadar iyi olursa olsun night, nights olmamalı.
Türkiye'ye ilk olarak Hande Ataizi'nin magazin muhabirlerine demeç verirkene söylemesiyle giren ve bir daha da ne belaysa çıkmayan ingilizce söz grubudur.
insanın kendine yakışanı giymesi durumudur. ne kapris ne bir şey, ohh takıl, sabahleyin ne zaman evleneceğiz diyen bir hatun yok... en güzeli lan valla...*
aşık olunmamalı bu işte eşlik edene. zira siz yanınızdayken bile başka adamlarla gözleriyle oynaşan, asla kolunuza takıp gezdirebileceğiniz bir kız gibi olmasa bile(karakter babında) çeker sizi, unutulmazlardan olur.
hayvan olduğunun farkında olan bilinçli insanın eğer maddi manevi eziklik ve ruhsuzluklardan yeterince arınmışsa yapması gereken eylem. dikkat edilirse burada üzerinde durulması gereken üç nokta var. birincisi hayvansal ihtiyaçların normal karşılanması ve salt haz amaçlı yapılan eylemlere aptal aptal duygusal anlamlar yükleme gibi 19. yy.dan kalma düşüncelerden kurtulmuşluk. ikincisi bunu yapabilecek zeka, kendine güven vb. özellikleri bulundurma ki bu özellikler üçüncü nokta olan maddi yeterlilik ile doğrudan ilişkilidir.

en unutulmaz ve çarpıcı olanları beklenmedik şekilde karşılaşılanlarıdır, "sadece eğlenme amaçlı gittiğim bardan körkütük sarhoş çıkıp arkadaşlarıma elveda dedikten sonra herkesin ayrılmasının akabinde kaldırımların üzerinde sızdığımı farketmiştim ki ayıldığımda saat 2 filandı. kompleksli bir insan olsam 'of be, hiç elit bir insana yakışmayacak bir haldeyim!' derdim ama hem kompleksli değilim hem de o sırada yoldan, o saatte oradan tek başına geçemeyecek kadar güzel bir hatuna kilitlenmişti gözlerim. o da beni fark etmiş ve her ne kadar güç bir durumda da olsam karizmamdan bir şey kaybetmeyişimden etkilenmiş olacak ki hızlı hızlı attığı adımlara ara vererek bana saati sordu. işte o anda artık gecenin nasıl ilerleyeceği tahmin etmek mümkündü. sarhoş olduğumdan tam hatırlayamıyorum fakat aşağı yukarı 5 dakika sonra hatunla birlikte gene hatırlayamadığım bir şey aramak için onun hızlı adımlarıyla yürüyorduk." gibi.

insanın dışarıya çıkma amacının one night stand olması ise onulmaz bir ezikliğe delalettir. damarlarında dolaşan insan kanına ihanettir bu yaptığı. abazanlığını ve karşı cins konusundaki yetersizliğini döker davranışlarına. bakışları samimiyetsiz, gülüşleri sahtedir. kendisiyle en ufak bir göz teması kuran karşı cinsle hayaller kurmaya başlar. tabii ki bu hayaller eve gidince otuzbir malzemesi olmaktan başka bir işe yaramaz. eğer beraber dışarı çıktığınız arkadaşınız bu veya benzeri bir amaç güdüyorsa gününüzün/gecenizin mahvolması neredeyse kaçınılmazdır, en iyisi sarhoş olup arkadaşı da ezikliğini de unutmak ve bir daha böyle bir hataya düşmemektir.
yüzünebile bakılmayacak adamlarla bir gecede olsa mahremini paylaşmak.

(bkz: domuzcuk)
(bkz: bende var ondan biliyorum)
birebir çevirisi olan bütün gece sap gibi ayakta durma olayının tam tersidir. ingilizler bayılır ironiye.
christian troy.
sabahları ne zaman evleneceğiz diyen bir erkek yok. sen yoluna ben yoluma. arada sırada yaşanmalı.
aynı isimli bir film vardı sanırım,

bir kadın ile birlikte olan adam, karısının yanına döndüğünde,

köpeği kasıklarını koklayıp duruyordu..

ama söylenmez..

söylenemez..

dram burdadır işte,

eğer yapar ise, yaptı ise, asla söylemeyeceğini bildiğin biri ile yaşamak zorundasın,

daha doğrusu,

bu düşünce ile,

paranoya basit kalır yanında.. sakın demeyiniz lütfen..
güncel Önemli Başlıklar