bugün

sevgililerin sevgi kelebeği olup, öpüp koklaştıkları anlarda, veryansın eden sap söylemi.
(bkz: yiyen var yiyemeyen var)
sevgilisi uzakta olan insanları düşünmeden ortalarda dolasan çiftler için bolca sarf edilen cümle..
ha sevgilisi gelince o da salına salına gezmez mi.. gezer..
çok hoşlandığınız ama size sadece arkadaş gözüyle bakan biriyle vapurdasınızdır. karşınızda bir çift denize karşı elele dizdize cilveleşmektedirler. ve kendinizi tutamayıp " olan var olmayan var" dersiniz. yanınızdaki kişi ise "üzülme ben sana bulurum en iyisinden be"demektedir. * (bkz: bane sen lazımsın)*
3. şahısların kullandığı yegane özdeyiş.
sahip olunamayan şeyin başka bir insanın sahip olduğunun görüldüğü anda söylenen meşhur söz.
genelde olmayanın sarfettiği sözdür.
sanki sevgilisi olanların fazla bi şeyi varmışcasına gereksiz sarfettikleri söz.
genelde olmayan kıskandığından dolayı sarf eder ama. bende nedense öyle bişey yoktur ya ne var sonuçta engelleyemem ki sevgili olmayın mı dicem. bi düşündüğün zaman aslında çok saçma geliyor bana yani çok saçma bişeydir aslında. ne var yani gayet normal bi durum olun sevgili bende bulurum yoksa veya böyle kıskananlara böyle düşünmemelerini ve davramamalarını öneriyorum yani sizde bulursunuz mutlaka bi gün sevgili herkes de bulur şayet benim olmasa bile ne kıskanırım ne de bu lafı sarf ederim özet olarak. ama empati yaptığı zaman bu duyguyu hissettiği zaman insan bi yandan da kıskanıyor, kendi de olsun istiyor ve aşırı öfkelenebiliyor bi kere hissettim ama sonrada yendim tabi. geçiyor sonuçta.

hayatta sahip olduğu her şeyi (!) ulu orta sergilemeye meraklı, utanma duygusunu sokağa çıkmadan önce gardırobunda bırakmış, ne oldum delisi kişiye karşı tepki amacıyla sarf edilen, artık klasikleşmiş, günlük yaşamın bir parçası haline gelmiş, hemen her yurdum insanının cümle dağarcığında saklı tutulup dişlerle dil arasından salıverileceği günü sabırsızlıkla bekleyen replik. oldukça işlevseldir. hemen her görgüsüzlük durumunda kullanılabilir.

misal; adam ağzını herkesin ortasında ağzını şapırdata şapırdata yemek mi yiyor? basıyoruz tepki butonumuza; “yuhhh, olan var olmayan var kardeşim. böyle de yemek yenmez ki”. kalantorun teki büfeden bir sakız aldı -kalantor ve büfeden sakız almak?- 25 kuruşluk sakızın parasını ödemek için elini cebine attı, bir tomar para çıkardı, hepsini saydı sonra ardan bir 100 tl uzattı büfeciye, ne yapıyoruz hemen, basıyoruz küfürü, pardon tepkiyi; “ohaaa, olan var olmayan var kardeşim, böyle de görgüsüzlük olmaz ki”. ya da parkta çevredekileri sallamadan, umarsızca, kah sevdiceğinin dudaklarına yapışan, kah orasını burasını mıncıklayan bir herif mi gördük? vuruyoruz-vuruyorsunuz-vuruyorlar tepkinin gözüne “çüşşşşş, olan var olmayan var kardeşim böyle de yiyişilmez ki, kız da iyi parçaymış haaa”, gibi…

ayrıca yazı baya uzadı da bu arada son olarak aslında yine de saçma geliyor insanların bu lafı neden sarfettiklerini hala anlamıyorum yani olanlara karşı.
görsel
Sarfetmekten bıktım cümledir. Yeter la sağda solda öpüşüp koklaşmayın ben parka geçip başını omzuma koymasayla gayet de mutluydum siz de öyle yapın.

Bir isyandır.
olan yada olmayandan , olmayan tarafındaki yazar beyanı.
vuran var vurmayan var gibi bir şey.anlamsız entry.
Beğendiğim ve aynı zamanda dilime dolanan ender pop şarkılardan biri. Ayrıca fenerbahçe kliplerinde kullanılmıştır.
nolur muzikten anlayan biri bana bunun notalarini cikarabilir mi? iki saattir piyanoyla calmaya ugrasiyorum olmuyo kafayi yiycem bi yanlislik var gibi geliyo ama yanlisligi bulamiyorum. fa'dan giriyorum fa sol fa fa mi fa mi mi re mi re, re mi fa mi re do diye ilerliyorum devamini bi turlu cikaramadim. ya da yanlis caliyosam yanlis bunun neresinde?

tanim: bir sarki.
`https://www.facebook.com/.../videos/1246178142074932/`
kıskanırlar.
Saçmasapan ama dile dolanan şarkı. Ayrıca bir çok reklam müziğinde kullanılıyor.
Kıskanırlar.....
Yüreği sevgiye doyan var doymayan var...
Hap var cigara var:)
Güzel bir şarkı nakarati yokluğun en samimi ve yalın olarak anlatıldığı şarkı.
Yıllardır sap gelmiş sap gidendir misal ben.
Wesleyin golleri ile birlikte arka planda çalacak şarkıdır. Kıskanırlar..
(bkz: rvp)
görsel
kıskanırlar.evet.
yapmayın olm azdırmayın milleti.

güzel sözdür.
abazalar kezbanlar birbirini kovalar..
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar