bugün

babamın pek sevmediği, benim çok sevdiğim insandır.
babamın sevmemesinin nedeni çok kalın, cırtlak bir sese sahip olduğu halde programlarında sıkça bağırması, bazen bel altı konuşması.
benim çok sevmemin nedeni ise sürekli okuyan, sanatla ilgilenen, iyi fotoğraflar çeken, samimi bir insan olması, eğlenceli ve bilgi veren programlar yapıp haftasonlarımı taçlandırmasıdır.
bluetooth'un ne olduğunu bilmiyor. açıklayamadı bile.
hayatın draması varsa rondo nun kreması var demek istediğim insan.
abicim yeter gayrı milleti yemeğe davet ettirme provaları yeterdir.. tamam.

stop.
medyanın çıkıntısı. tamam zeki, laf ebesi, ama çoğu sanatçıyla -bakın sanatçı diyorum, ajdar, ismail yk dahil değil bu kapsama- taşak geçen ve o dilinin şerrinden kimsenin laf edemediği bir medya maymunudur kendisi.
sanırım 3 haftadır... kendi yaşına yakın veya 40 küsürlü yaşlarda olupta, programına katılan konukların çocuklarının yaşlarının 20 veya 20 ye yakın olmasına şaşıran veya takan adam.
dream team * oyuncularindan bir iki tanesini programina çikarmasi gereken şovmen.
beyimiz, antiglobal hareketi çok sevmiş, takdir etmiş. radikal olmayan eli yüzü düzgün adamlar, cici cici kızlar yürüyolarmış, bi şileri protesto ediyorlarmış. ha haa! sen yürü be abi. senin önün açık zaten. 'siki taşşağına denk babalar hareketi'ni kur. başında da sen ol. her pazar kırlar senin, yürü güneşli pazarlara! tutuklanmamak, cop ya da biber gazı yememek garanti.

ama bi zahmet derdi olanları rahat bırak! sen onları kendine benzetiyorsun ama onlar sana benzemiyorlar.

bi şeyler yapamadıkça, kendi yaptıklarını meşru kılma oyununu da severek izliyoruz. kendi oyun bahçende ne güzel de takılıyorsun öyle. agucuk gugucuk.
medya kralından sonra muhabbet kralında da değnekçilerden dem vurunca başının değnekçilerle dertte olduğunu düşündürmüştür bana hemde gece gece.

edit:sabah olmuş pardon*
türkiye'nin en büyük şovmeni. adam önümüzde yaşlandı yahu gencecikti.
okan bey.
okuyormusun bunu ? eğer okuyorsan bana ulaş çünkü bi sonraki entrymde tam yerin dibine girmiş iken birden göklere çıkacaksın.
şaka bir yana tam bir sayfa yazım var hakkında çabuk ol.
dün ki programda rıdvan dilmenin telefon skandalına değindi çokta iyi yaptı ve geçen senelerde uludağda kaybolan dağcının, telefonla ulaşılamanın da yerini tespit etmenin de yasa dışı olduğunu söyleyerek telefon oparetörlerine iyi geçirmiş ve hatta daha sonrasında telefonla bağlanan iki izleyicinin konuşmalarını anlayamadığını ve bunu çözemleri gerektiğini söylerek kombo geçirme yapmış şahıs.
mimar sinan mezunudur.
reji için doğduğunu düşündüğüm, kesinlikle oyunculuk yapmaması gereken insan.
oyunculuk ve oyunsuluk ile sayın bayülgen iki ayrı kefede duruyorlar.
kimilerine itici,ukala gelsede çok zeki ve karizmatik birisi. hayran olduğum tek showman diyebilirim.
farklı olmasıyla, televizyon programı olmasına rağmen televizyon izlemeyin demesiyle bitane o.
oturduğu apartmanın b blok yöneticisi.
ölünce ekibi tarafında bir okan geçti tarzında belgeseli çekilebilecek kültürlü kişi..
(bkz: medya maymunu).*
kanal faresi
imza:babam
kendisi türk televizyonculuk tarihinin şu ana kadar gördüğü en iyi programcıdır. hataları eksikleri çelişkileri mutlaka vardır ancak mahmut tuncer'in televizyonda show programı yaptığı bir dönemde çölde vaha gibidir.
''zeki olduğunuz kadar küstahsınız kuzum''

bu meşhur türk filmlerinin repliği sanki bu adam için yazılmış.
siyasi programlarda moderatörlük yapmasını istediğim şahıs. nihat genç te diyor ''beyaz okan gibileri neden sessiz kalıyor milleti eğlendiriyor bu kadar siyasetten uzak kalınmaz''yani okan kendini izleten bi tip daha duyarlı programlar yaparak halkın bilinçlendirebilir.
şu anda disko kralı isimli programında ismini bilmediğim, gayet hanımefendi bir dizi oyuncusuna önce, icra edenlerini seksi bulduğunuz bir meslek var mı diye sordu. kadıncağız "pek yok" benzeri bir cevap verince bir an için reytingin düştüğünü hissederek saydırmaya başladı. "pardon, bu soruları arkadaşlar hazırlıyor. senin dizideki rolüne ters gelecek bir soru sormak istemezdik. sana aslında bayramlarda büyüklerinin elini öpüyor musun diye sormalıydık" şeklinde bir terbiyesizlik etti. kadın idare etti, gülümsedi filan ama hakkaten çüş dedirtti bana buradan. öyle ki şuraya entri girmem gerektiğini düşündüm.

sayın bayülgen, "seksi bulduğun biri var mı?" sorusu bizim buraların ne kültürüyle ne tarihiyle ne de edebiyle bağdaşan bir sorudur. bu soruya cevap vermeyene terbiyesizlik etme hakkını da sana hiç kimse veremez. birini seksi bulmak o kadar da masum bişey değildir. isteyen bir bayan öğretmene, apartmandaki komşusunun karısına "seni seksi buluyorum" şeklinde bir cümle kursun bakalım ne olacak. senin problemin bence çelişkilerinde gizli. seni var eden televizyonu entelvari bir kötülemeyle itelerken aslında popüler kültürün tam da göbeğinde olduğunu bilmek ve de o çukurdan çıkamamak sanırım seni rahatsız eden şey.

bir kelimenin anlamı ancak bu kadar kayabilir. yani neredeyse bir elli yıl sonra birini seksi bulmak en romantik, en sevgi dolu sözlerden biri olacak. seks birbirini seven ya da sevmeyen iki insanın arasındadır. filanı seksi buluyor musun diye sormanın onunla seks yapmak istiyor musun diye sormaktan farkı yoktur.

-------lafı yedi.

en son hangi müjdeyi aldınız?
- kuzenimin çocuğu olacak müjdesi.
sizin evde nasıl karşılanır böyle nasıl ne yaptınız?
- büyüklerimin ellerini öptüm.

mesele şu. avukatlarına söylemek isterim. bu adam zeki bir adam. ancak saçmasapan, çelişkili anlamsız hareketleri de var. onu takdir etmem ona hiçbir katkıda bulunmaz. zeki biriyse eleştirilerden bir şeyler çıkartır. ya da çıkartmaz.
ulan bu adam ne zamandır saçını yıkamıyor? sorusunu akla getiren adam.
kesinlikle saçlarını kesmesi gereken adamdır. kepçeleri çirkin değil ayrıca. *
esprileri sözlük esprilerine çok benzeyen süper bir insan. aramıza dönmesi en büyük temennim.

--spoiler--
bu ne abi ya siz kaçın ben onları oyalarım tavırları...
--spoiler--

süper tutmuş yerine cuk oturan güzel espridir.