bugün

cılkı çıkarılmaya başlanmıştır.
sırf sözlükleri sevdiği,destekledi için insanların eleştirdiği, bir bakıma kıskandığı fotoğrafçı,aktör,şovmen ve kesinlikle o aptal kutusunun içindeki en yararlı kişilerden birisi.
ilginin,sevilmenin,sahip çıkılmanın mantığını kavrayamamış kişilerin anti takılmak istediklerinden dolayı sürekli çamur attıkları kişidir aynı zaman da.sanki okan bey(ulan ne yalakayım)'hmm benim hakkımda atıp tutmuş ben bakıyım şunun bi nick altına ya da yazarsa -ki değil- 'şuna bir şeyler yazayım' mı diyecek?fazla zikinde olacağını sanmıyorum.
sadece sorarım insanlara; okan bey(nassınız okan bey?)sözlükleri korumadan,onlara karşı sevgisini belirtmeden önce yazabilir miydiniz onun hakkında bu tarz kötü şeyler(onlar bellidir.eleştirmek demiyorum)?.ya da o buraları sevdiğini söylerken yalaka olmuyor da millet(yazarlar)ona sevgisini söylerken yalaka oluyor?hı?
yuh ulan bee, yazar arkadaşlarınızı okay bey'e sattınız.
7 temmuz daki programa katılan odtülülere hoccam.com a üye olmak istediğini söyleyen ve odtü öğrencisi olmadan siteye üye olabilen tek kişi. bölümü makina mühendisliği olarak gözüküyor. *
yaptığı işin uçucu olduğunun farkında olan, türk tv'larında hacmine oranla hatırı sayılır bir ağırlığı bulunan sunucu, yetenekli bir oyuncu, iyi bir seslendirme sanatçısı.
insanlara hak ettikleri gibi davranmasını biliyor olması en önemli özelliği...
örn: balatayı sıyırmış magazin muhabirleri
örn: zırvalayan telefon konukları
ilk televizyon programı yapmaya başladığından bu yana zaman zaman seyrettiğim, bazı showmenlere göre başarılı bulduğum bir adamdı.iki hafta evvelki programında yeni sezonda yapacağı programının formatını anlattıktan sonra vay be acaba yapacakmı diye merak ediyorum. ayrıca bu haftaki makina nın sonunda sözlükler hakkındaki düşünce ve yorumlarındaki açıklık geç saattede olsa sözlükleri hiç bilmeyenlerin tanımasına takip edenlerinde anlamasına yardımcı olduğunu düşünüyorum.Sözlük yazarlarını programa alıp söz hakkı vermesi programın kalitesini dahada arttırdı.
asil ismi kaan okan gorgun olan tiyatro sanatcisi.
inanılmaz zeki, şovmenlikte olduğu kadar fotoğrafçılıkta ve oyunculukta da başarılı olan, kültür abidesi, sempatik, senelerdir cumartesileri uyumamama sebep olmuş ve kime nasıl davranıcağını çok iyi bilen cesur insan. ama önümüzdeki sezon programına ara vereceğini söyleyerek üzüntülere boğmuş insandır. yaptığı programlar her zaman standartın üzerinde olmuştur ve olacaktır.
(bkz: televizyon çocuğu)
(bkz: gece kuşu)
(bkz: zaga)
(bkz: televizyon makinası)
(bkz: haber makinası)
(bkz: herkes bunu konuşuyor)
(bkz: makina)
(bkz: bu sizi ilgilendiriyor)
(bkz: disko kralı)
(bkz: sade vatandaş)
programına davet ettiği bir konuğunun getirdiği meyveleri kamera karşısında yemeyerek ve yedirtmeyerek seyirci olarak davet edilen misafirlerin kafalarına atmayı uygun gören şahsiyet. üstüne üstlük birde çok matah bir iş yapmış gibi konuklarına kamera karşısında asla yemek yememelerini çünkü bunu bulamayacak insanlarında olduğunu hatırlatmayı üstüne vazife edinmiş kişi.
bu arada kafalarına atılan ve yerden topladıkları meyveleri afiyetle midelerine indirenleri de kameraların görüntülemesi ayrı bir konu.
pek sempatik olmamasına rağmen konuklarını kenara sıkıştırma tezi yazabilecek potansiyele sahip sunucu. en son bu sizi ilgilendiriyoradlı programına konuk olan ibrahim tatlıses'e "efendim sizin onca şirketiniz, konseriniz, programınız varken meclise nasıl vakit ayıracaksınız?" diye sormuş cevap olarak ise "meclise her gün gitmek gerekmiyor ki, şimdiki meclise gitmeyen onlarca insan var" cümlesini almıştır. ibrahim Tatlıses'e oy atacak ve ntv izleyen 1-2 kişiyi bu eğilimden uzaklaştırdığını düşünüyor, takdir ediyorum efendim.** *
online sayısından da anlaşılacağı gibi uludağ sözlüğü ihya etmiştir.
sadece makina ve daha önceki programları üzerinden kişilik analizi yapılmaması gereken şahıstır. gerçekten tanımak isteyenler, üniversitelerdeki sohbetlerine gitmeli ve bir de orada dinlemelidirler. televizyonda ne kadar öyle ne kadar böyle olursa olsun, öğrencilerle dipdibe bir ortamda samimiyeti kaçırılmamalıdır.
seslendirme,tv ve fotoğraf geliri ayda 1 milyon doları bulan biridir...
10. 07. 2007 de * * dobra dobra da konuk olarak bulunmasini bekledigimiz * insan.
7 temmuz makinasında dedi ya hani "belki aranızda sevdiğim takip ettiğim yazarlar vardır" diye, işte o dakikadan sonra isim altı entry sayısı bu hale gelmiştir. beni seç beni seç misali herkes bir şeyler döşüyor, "bahsettiği yazar ben'im" imajındakiler de cabası... tabi bunları okuyacak ve çok beğendiklerine özel mesaj atarak diyaloğa geçecek, "aferin hakkımda ne güzel yazmışsın" diyecek sonra gelsin ortamlar, gitsin kankavari sohbetler falan...güzel şeyler bunlar tabi, o bodur birimizden birini keşfetse de rahatlasak...
07.07.2007 makinada soyledigi bir soz ile aslinda cok ince bir mesaj veren kisi *. konu sozlukte pek cok kisinin oldugu ve bu kisilerin fikir ortakligi yapmasi. diyalog aynen soyle;

o.b- * Sizin bir fikir etrafinda birlesmeniz cok tehlikeli..
sozlukcu- ya aslinda sadece mesela kendi icimizden bla bla
o.b - * Siyasi bir tehlike olusturursunuz yani..

anlayana..
son birkaç haftadır "benim programın raytingleri magazin programlarından yüksek. " diye bağıran gösteri adamı, showman.
çok sempatiktir. tartışmasız çok zekidir.
ince espriler yapıp mesaj içerikli cümleler kurmaktadır.
umarız vazgeçer de ara vermez televizyona, hep görürüz onu, dinleriz sürekli bilgi içeren sözlerini.
(bkz: ferhan sensoy okan bayulgen ilişkisi)
işini iyi yapan, bunun yanında gereksizce sözlük reklamı yapıp aynı anda sözlüğe kullanan çıkarcı kişi..hele hele, laf arasında, bakalım sözlükçüler bu konuda ne yazacak, ya da bu konuda bir şeyler yazın türü öneri ve yönlendirmeleri yok mu, ailecek bayılıyoruz..Sırf bunun için izliyoruz makina programını da..
zeki ve bundan dolayı birçok insan gibi (bkz: ukala) kişi. makinasını bilmeyen bir üniversiteliyi günümüzde ufo gibi algılamaktayız topluca bu şahıs sayesinde. ayrıca (bkz: kendinden küçük sevgili vakası)
herkesin yakıştırdığı zeki sıfatından mıdır nedir bazen olduğundan zeki davranmaya çalışıp,
abesime giden şahıs. Yinede kaliteli işler yapmaya çalıştığını bildiğim için takdir ediyoruz kendini.
türkiye'ye nadir gelen kendisini zekasıyla kanıtlamış nesli tükenen kişilik.
Pek yalakalık yapmayan, işini bilen biri.
suanda yanınlanan programında genc milletvekili adayı bayana sanki askerlik arkadasiymis gibi özlem diye hitap eden sonra özlem türkönü * tarafından hitap olarak özlem türkönü'nü tercih ettigi cevabını * aldı.sonra bunu hazmedemeyip sinirlenen spiker.gereksiz gerginlik yapti.sanki milletvekili adayı onun askerlik arkadası.
ozlem turkone hanimefendinin acayip sekilde ayar verdigi sovmen.

(bkz: yanlisi savunmayi surdurmek en buyuk cehalettir)