bugün

-üzerine minik notlar almak için kullanılan, minik boyutlu defter türü.
-içinde öğrencilerin ders notlarının bulunduğu öğretmene ait minik defter.
(bkz: ogretmenin not defteri)
(bkz: ödev defteri)
windows'un ufak tefek yazılar yazmaya yarayan donatısı, notepad.
üzerine yazdıklarınızdan ötürü kimsenin sizi sorumlu tutamayacağı defterdir. karikatür çizilir, akla yıldırım hızıyla düşmüş olan fikirler, düşünceler kaydedilir. bilinçaltı gibi bir yere ev sahipliği yapar. inatla karalıyınız üzerine.
(bkz: the notebook/#3516803)
bu akşam 20:10 da cem yılmaz ın konuk olacağı, fuat akdag ve rıdvan dilmen in sunduğu ntvspor programı.
çok etkileyici ve sürükleyici bir aşk filmi.

(bkz: the notebook)
cem yılmaz'ın arada yukarda balkondan programı izleyen burcu esmersoy'u da boş geçmediği ayrıca rıdvan'ın arog'da kısa bir rolde izleyeceğimizi öğrendiğimiz program.
(bkz: öğretmenin not defteri)
şu anda ntvspor'da tekrarı yayınlanan program. ve daha yeni başladı. arog'da ki pozisyon değerlendirldi.
cem yılmaz sebebiyle kiev deplasmanına gitmeyi farz kılan program.
(bkz: ingilizler bizim kadar asılmıyor)*
bu haftaki konuğun ata demirer olduğu ve reklamlarından izlediğim kadarıyla aşırı derecede komik geçecek olan program. sonra vay efendim haberim yoktu demeyin.*
an itibari ile ata demirer in yıkıp geçtiği program.
hafta sonu futbol programlarında dönen geyiklerin tiye alındığı eğlenceli program. ilginç olan ise "haftanın sözü" geyiğinde çoğunlukla rıdvan dilmen'in enstantaneleri veriliyor olması. bir diğer yıldızı da geyiklerin prensi ahmet çakar tabi.
ntvspor'da her çarşamba canlı olarak 20:00'de yayınlanan, fuat akdağ ve rıdvan dilmen'in sunduğu eğlenceli program.

bu hafta programa erman toroğlu ve ahmet çakar konuk olacak.
ahmer çakar ın sazı eline alıp ismail uyanık ın zamanında karabük-samsunspor maçı öncesi, birisi aracılığıyla rüşvet teklifi ettiğini açıkladığı program. çok bomba şeyler konuşuluyor da, hem gülüp hem aklımda tutamıyorum.
ahmet çakar-erman toroğlu ikilisinin combo yaptığı program...
Ahmet Çakar'ın hakemlik döneminde bulgaristan'da maç sonunda üzerine yılan atıldığını öğrenmiş olduk...Ahmet Çakar'ın yılanı kemer zannetmeside ayrı bir komedi...
beyaz, fuat akdağ ve rıdvan dilmen'in dün akşam yardırdığı program. cl maçı öncesi helva gibi geldi.
metin-ali-feyyaz'in konuk olduğu yılın son bölümünün şu an ekranda olduğu program.
Bi kaç ay önce not defteri kullanmamaya karar vermiş idim. Snop bi ifadeyle, not defterimde olmayı hak eden aklıma gelenleri veya başka bi takım şeyleri falan, izlediğin bi filmden bi replik gibi, not almayıp, hatırlatmaları başka bi nesneye uyarlayarak ya da hatırlamama yardımcı olacak başka bi hatırlatmayla aklımda tutmayı, ''zaman sonra hatırlamaya çalıştığımda, not defterinden aldığım randımana yakın bi randımanla ikame edebilecek miyim acep duygusuyla'' yeğliyor idim. Gel gör ki bırak kafamdaki kah nesnelere uyarlayarak tutmaya çalıştığım kah da başka bi hatırlatmanın tetikleyeceği hatırlatmayla gelen notları hatırlamayı, böyle bi karar aldığım bile, aylar sonra aklıma geldi lan. Kaldı ki böyle bi yaklaşımla kafanın yorulması anlamsız olduğu gibi kafanda yer etmeye çalıştığın notların öyle yada böyle tamamını mı yoksa bazıları mı hatırladığını mukayase edebileceğin bi mekanizman da yok.
okullarda kullanılan not defterleri teknolojinin gelişmesi ile tarihe karıştı. Milli eğitim bakanlığı artık e-okul web sisteminde notları kayıt yapmaktadır. öğrenci ve veliler e-okul üzerinden ders notlarını öğrenebilmektedirler.
uzun bi aradan sonra dönüş yapmış, sevindirmiş program.
--spoiler--
Bazen öyle bir an gelir ki, dünya nefesini tutmuş gibi olur. Sanki bütün tekerlekler durur, uçaklar ve kırlangıçlar havada asılı kalır... Bu anlar çoğu zaman karar verme anlarıdır. Sevgili henüz vagonun basamağında durmaktadır. Kapılar kapanmadan ona "kal" demek mümkündür. Veya vagonun kapısında dururken onun size "kal" demesi mümkündür. Bu iki durumda da dünya, tıpkı bir insan gibi nefesini tutar.
**
--spoiler--