bugün

1990 ların başinda ilkokul okuyanların kolaylıkla hatırlayacaği ufak şirin ve her öğrencinin mecbur almak zorunda olduğu deftercikler. öğretmenin verdiği ödevler unutulmasın diye oraya yazılırdı.
ödev yapıldıktan sonra öğretmen imza atardı o deftere, ödevi yapmışsanız büyük bir heyecan ve gururla beklerdiniz sıranın size gelmesini, öğretmenin bir an önce yarattığınız eseri görmesini, lakin öğretmen ufacık bir imza atar geçerdi, hiçbir zaman tatmin edici olmazdı, ödevi yapmadıysanız sıra size gelene kadar ha bire ne yalan uyduracağınızı düşünür adrenalin salgılardınız, heyecanlı dönemlerdi vesselam....
sonraları animasyonlularıda çıkan ilkokul efsanesidir. sayfaların her birine filmin bir karesi çizilir ve seri şekilde ilerletildiğinde çizgi film tadında izlenirdi.. kısa sürerdi ama olsun, mutlu ederdi yine de.
hayatta hiç ödev defterim olmadı. belkide aldığım küçük not defterlerinin üzerine sadece karalama yapmamdandır yada ödev yapmak gibi bir alışkanlığımın olmamasındandır.
bugün elime denk geldi bi tanesi bunlardan ve bir anda çocukluğuma döndüm . vay be dedim ne kadar da zaman geçmiş üstünden . ödev defteri diye bişey vardı değil mi adeta varlığını unutmuşum . öğretmenin verdiği ödevler tek tek yazılırdı biten günün ardından tahtaya bakarak . tiksinirdim o yüzden bu defterden ödevleri hatırlattığı için . çok fena içim burkuldu bugün görünce o yüzden .